Błąd przy uruchamianiu CIS 10.0.1.6209

Mój CIS próbował się zaktualizować do nowej wersji.
Aktualizacja nie doszła do końca, komputer zawiesił się. Po restarcie komputera okazało się, że w systray’u brak ikonki Comodo a na Pulpicie jest okienko z komunikatem “COMODO Security Agent could not be started. Would you like to run the diagnistics tool to fix this error?” Klik na TAK. Jest okienko Diagnostyki informujące o tym, że “Diagnostyka i naprawa w toku” a potem “Diagnostyka nie znalazła błędów”. Narzędzie diagnostyczne utworzyło raport. Odczytana wersja CIS to 10.0.1.6209.
Ponieważ nie byłem pewien czy podczas instalacji nie było błędów to odinstalowałem CIS, usunąłem pozostałości po Comodo na dysku i w rejestrze. Pobrałem instalatora CIS ze strony firmowej. Zainstalowałem bez problemów COMODO Internet Security Premium 10.0.1.6209.
I jest problem taki jak opisany wyżej - po uruchomieniu w systray’u brak ikonki Comodo a na Pulpicie jest okienko z komunikatem “COMODO Security Agent could not be started. Would you like to run the diagnistics tool to fix this error?” Klik na TAK i błędu nie znaleziono. Klik na NIE zamyka okienko proponujące diagnozę i naprawę. Jeśli potem kliknę na ikonę skrótu Comodo na Pulpicie to otwiera się okienko programu i jest ikona Comodo w systray’u.
Ponieważ tak CIS uruchamia się po aktualizacji, to przypuszczam, że:

  • nowa wersja CIS ma problem z zainstalowaniem się na już istniejącej instalacji
  • nowa wersja CIS ma problem z wyświetleniem ikony Comodo w systray’u (obszarze powiadomień)
    i jest to wina Comodo a nie mojego systemu (Windows 7 Professional, 64-bit).

potwierdzam u mnie to samo.do tego nie wszystko jest przetłumaczone.pisze autocontaiment zamiast automatyczna piaskownica.

ja mam tak
Nowa aktualizacja na moim komputerze nie uruchamia wirtualnego pulpitu nie otwiera z pulpitu przeglądarki w piaskownicy. Sprawdzenie pakietu raz pokazuje błąd i oznajmia ze nie może naprawić a za chwilę ponowne sprawdzenie nie pokazuje już błędów w Comodo. Ponadto comodo Dragon co chwilę otwierał formatkę o zatwierdzenie umowy w wersji 55. Poprzednia wersja pakietu nie robiła takich trudności.

Błąd związany jest z tym, że interfejs CIS startuje szybciej niż jego usługa.
Błąd nie ma wpływu na ochronę.
Po restarcie, trzeba spróbować uruchomić CIS z ikony/menu start. Jak to nie pomoże, to zlokalzować w menadżerze zadań cistray.exe, zamknąć, i uruchomić CIS ponownie. Aktualizcja to poprawiająca będzie w przyszłym tygodniu.

potwierdzam u mnie to samo.do tego nie wszystko jest przetłumaczone.pisze autocontaiment zamiast automatyczna piaskownica.

Zmieniono termin “piaskownica” na “containment”. Sprawiło to, że do poprawienia pojawiło się mnóstwo linijek tekstu. Nie zdążyłem z tym - byłem obładowany sprawami na uczelni. Postaram się przetłumaczyć wszystko do następnej aktualizacji.

Po uruchomieniu komputera na Pulpicie jest okienko proponujące diagnostykę a w systray’u ikona Comodo.
Nie robiłem diagnostyki ani jej nie anulowałem. Zamknąłem okienko diagnostyki.
Ikona Comodo w systray’u została.
Uruchomiłem ponownie komputer. Okno diagnostyki nie wyświetliło się. Ikona Comodo w systray’u jest.
Nie było żadnego komunikatu o aktualizacji programu a baza wirusów uaktualnia się bez powiadomienia.
Dlatego domyślam się, że do nowej bazy wirusów firma dodała poprawkę likwidującą błąd wyświetlania ikony Comodo w systray’u.