Aktualne testy Comodo Internet Security

Witam poszukuję aktualnych testów CIS w porównaniu z innymi producentami.
Głównie interesuje mnie skuteczność działania Antyvirusa. Czy jest on porównywalny np do Kasperskiego?. Z firewallem nie ma problemu bo wiem, że jest najlepszy od dawna go stosuje.

Pozdrawiam.

Z tego względu,że jest to młody pakiet to testów jeszcze nie ma. Krążą opinie też,że firmy celowo tego nie robią bo ze względu na dobry wynik COMODO inne, płatne rozwiązania dostałyby mocnego kopniaka ;).

Możesz zobaczyć tutaj: https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/comodo-unoffical-test-t59516.0.html (szczególnie drugą stronę tematu - gdzie użytkownik languy99 przedstawił to w sposób obrazkowy)

Tutaj certyfikat dla COMODO: http://www.westcoastlabs.com/checkmark/productList/checkmarkTestResult/?productID=404&techGroupID=27&from=tg

Tu jest testowany - przez firmę produkującą inny zestaw IS. Oczywiście ich produkt na czele. COMODO radzi sobie bardzo dobrze, nawet lepiej niż wiele płatnych rozwiązań: http://173.14.219.57:9000/SeventyThreatLiveVideoChallenge/pages/default.aspx

Od siebie mogę dodać,że to dobry antywirus. Ma już w sobie ok. 4,4 mln sygnatur wirusów(dla porównania: Kaspersky - 4mln-chociaż liczba sygnatur to nie wszystko, zależy od producenta, czy usuwa stare, tworzy kompleksowe sygnatury itd, itp).COMODO aktualizuje się bardzo często. Jeszcze jeden plus - ułatwia i nie sprawia trudności w przesyłaniu plików do analizy - dzięki temu wielu użytkowników zgłasza malware czy też FP i to zwiększa bazy.Nawet jeżeli AV coś przepuści to od czego jest Sandbox i Defense +?(COMODO wyróżnia się świetną ochroną proaktywną [lepszą od Kasperskiego] - potwierdzają to testy) Niczego nie przepuszczą.Masz gwarancję. COMODO czuje się nawet tak pewnie w tej kwestii,że jeśli masz COMODO IS Complete to wypłaca Ci 500 zielonych jeśli nie uda Ci się usunąć infekcji z kompa(przy pomocy LifeSupport etc.)

Testy COMODO na YT:

Dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedz. Teraz to jestem pewny co do skuteczności CIS. Sam używam Comodo już od paru ładnych lat i jestem zadowolony.

Chciałem mieć poprostu pewność, że nie jeste gorszy od Kasperskiego. Jak komuś mówię ze używam Comodo to odrazu jest smiech, ale sami nie wiedzą jakie to jest dobre narzędzie.
Pozdrawiam.

COMODO w nowej wersji (2011, na razie beta) dodaje skaner behawioralny i skanowanie w chmurze, co powinno nieźle zwiększyć jego wykrywalność ;).

Z niecierpliwością czekam na nową wersję :slight_smile:

Dwa testy z udziałem CIS:

http://173.14.219.57:9000/SeventyThreatLiveVideoChallenge/pages/default.aspx
http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

Ten pierwszy tu już podałem a ten drugi tyczy się firewalla. Stare jak świat, ale cały czas cieszy :smiley: :comodorocks:

Test proaktywny Matouseca (aktualizowany co miesiąc), w mniejszym stopniu dotyczy firewalli a w znacznie większym, monitorów systemu HIPS. Tak więc sprawdza on głównie skuteczność Defense+ w połączeniu z zaporą sieciową.

Testy programów zabezpieczających 2010. W niektórych bierze udział Comodo:

http://translate.google.pl/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http://www.comodo.com/news/press_releases/2010/08/comodo-earns-checkmark-certification.html&sl=en&tl=pl

:wink:

Aby więcej takich wiadomości na temat Comodo.

Amatorszczyzna:


http://img833.imageshack.us/img833/6179/testsf.png

KLIK


http://img201.imageshack.us/img201/8541/inny.png

http://www.ekaitse.ee/EKAITSE_TORJETEST_2010_ENG.pdf

Z nowości:
-Comodo niestety nie zaliczył październikowego VB100,

W linku pierwszym wynik testu równych programów w wykrywaniu różnej maści malware, w drugim omówiony test Av-Test.

Wspomniany AV-Test. Jeśli ktoś się w nim rozczyta to fajnie :D. Niby ma wychodzić,że Comodo jest lepszy od Symanteca.


http://img696.imageshack.us/img696/6975/beztytuudsr.png

Virus Bulletin
eeee… Chyba słabo, no nie.

No tak, nie zaliczył VB jak już wcześniej wspomniałem. Moim zdaniem klikanie skanuj na folderze 100 wirusów jest już przestarzałą metodą testowania.

Być może, ale jest kilka kwestii do omówienia:

  1. Jest to test silników antywirusowych, nie proaktywnych rozwiązań
  2. test na 100 próbkach to nie test
  3. cloud Comodo może i jest dobry, ale nie nadaje się do testów VB100, które przeprowadza testy lokalnie (słaby wynik Nortona, bardzo dobry MSE)

Są testy w których Comodo świetnie wypada. Dlaczego? Bo ma włączonego sandboxa.

Zgadzam się. Wreszcie jakieś konkrety a nie mlaskanie nie wiadomo o czym :].

Test 9 bezpłatnych antywirusów - Comodo - drugie miejsce.

nieźle, ale szkoda że to tak naprawdę tylko test bazy sygnatur i heurystyki gdyby jednak test dotyczył ochrony proaktywnej jestem pewien że było by pierwsze miejsce dla Comodo :slight_smile:

cieszy również brak fp