Akkor most mi a helyzet a magyar verzióval? (3.x kiadás)

Helló!

Régóta voltam már itt, de ahogy nézem a dolgok nem nagyon változtak. És az örök kérdés. Most egyáltalán készül a magyar nyelv vagy még mindig a comodosok vacakolnak valamin? Mert azért ez elég durva hogy kb: januárra lett igérve, most meg már junius (az az nyár) van. A másik hogy igaz-e az hogy állítólag a plus verzióban van csak magyar nyelv? Erről mit tudtok. Mert én ilyeneket is hallok… Várom minnél hamarabb valameliyk hozzáértő válaszát. Csá.

Nem tudok róla, hogy külön csak a Plus verzióban lenne más nyelv, de szerintem nincs is ilyen tervük, hol szereztél ilyen értesüléseket? Amúgy ja, a comodo-ra vár minden fordító, hogy nekikezdhessen a fordításnak.

Elöször is köszönöm hogy végre valaki válaszolt! Ark, amugy innen vettem az infot: http://usite.hu/prg/Comodo_Firewall_Pro Az egyik kommentelő írta. Végül maradt a kisebbik rosz. Akkor várunk…

Szevasztok Comodo használó népek!

Szeretném megtudni tőletek és Arkangyal-tól (én is az vagyok,de bukott) hogy hogyan tudnám végre magyar nyelven használni ezt a jó kis tűzfalat. Most október vége van és az én verzióm: 3.5.54375.427. A 3.x óta még nem jelent meg fordítás, ami nekem jó lenne?
Amúgy angolul is be tudom nagyjából lőni és évek óta jól is dógzik, de már épp ideje lenne emberi nyelvet is látnom a menürendszerében. Tök átlagos felhasználó révén nem volt eddig semmi gondom a tűzfallal, de a finomhangoláshoz kényelmesebb lenne az embernyelv. Valamikor nálam az egyik döntő szempont a kis rendszererőforrás használat, ingyenesség és megbízhatóság mellett a magyar nyelv volt, amikor több konkurrens tűzfal közül ezt választottam.

Tudtok segíteni?

Sziasztok!

Én is szeretném megtudni, hogy mikor készül el a 3-as verzió magyarosítása. Köszönöm!

Remélem így érhető lesz: NEM LESZ MÉG EGY JÓ IDEIG HONOSÍTÁS, mivel még szerkesztő sincs hozzá. Nélküle pedig nehéz lesz bárkinek is lefordítani. A fejlesztők inkább a tűzfal tökéletesítésére mentek rá.

A jelenlegi helyzet szerint kaphatunk ilyen szerkesztőt, úgy március közepe-vége felé. Csak reménykedni tudunk, hogy nem lesz csúszás.

https://forums.comodo.com/feedbackcommentsannouncementsnews_cis/language_pack_set_to_a_date-t34816.0.html

Engem az érdekelne, hogy ha egyszer lesz szerkesztö akkor van olyan aki profi módon lefordítja mint ahogy Arki tette a 2.4-es verzióval ???
mert hiába lesz szerkesztö ha amagyarosítáás nem fog érni egy kalap gyöngyhagymát sem…) :comodo110:

Azt hiszem, hogy ilyen probléma nem lesz. (:WIN)

(:CLP) akkor megnyugodtam :■■■■

Szerintem eddig se Arkangyalon múlt, hogy nem kezdett neki :cry: Ez van, marad a várakozás a tool-ra.

ARKANGYAL Itt a Magyar részen idötlen idök óta nem volt jelen…pedig azt hiszem elég sok dolog történt amit érdemes lett volna kommentálnia …
Az általa készített Comodorül magyarul 2008 június 04. - Comodo Vulnerability Analyzer ez óta nem frissült !!!
Tehát ÉN ugy gondolom, és szerintem jogos a félelmem ilyen irányban, hogy ARKANGYAL valahogy levette vigyázó tekintetét a comodorol, és már más dolgok érdeklik…tehát azt hiszem jogosan féltem , hogy lesz -e jó minöségú magyar változat mikor eljön az ideje… :THNK

Én azért nagyon szeretném ha ARKANGYAL megtisztelné a Magyar comodo fórumot ujra, és irna megint a Magyar comodo oldalra is…Nekem nagyon tetszettek a leirásai nagyon szuperek voltak…

Ha figyeled a fórumot és keresed arkangyalt, láthatod, hogy rendszeresen belép, tehát olvassa a fórumot, csak valamiért nem aktív, nem ír semmit…de senki sem pótolhatatlan,továbbra is fenntartom a véleményem: más fogja az új fordítóeszközt felhasználva elkészíteni a magyarítást, ha árki nem vállalja… :THNK :comodo110:

Hehe, pont itt írta az utolsót. Már Ark néven fut :slight_smile:

Látom Mi 3-an roppant más mederben örlünk…ÉN nem Arkangyal, arki, ellen vagyok Tök mindegy hogy nevezi Magát, most…Az Én problémám az pl. hogy jelenleg nincs egy olyan MAGYAR oldal ahol olyan mélységben tárgyalnák ki a COMODO cuccokat mint ahogy az ARKIANGYAL/ ARKI/ARK/A/ANGYAL/RKI/ vagy nem tudom most hogy nevezi magát tásunk kitárgyalta…
Ti is csak itt amit hallotok vagy olvastok azt osszátok, meg és Föleg Blatilda / millió köszönet érte Neki / bocs ha rosszul irtam a neved…
De a Comodorol magyarul oldal ami már 3/4 éve nem frissült / feltehetöleg idö vagy érdeklödés hiányában /, és jelenleg NINCS MÉG EGY ilyen oldal ami ilyen mélységben és csak kizárólag a Comodo-s cuccokat tárgyalná…a Fórumok szart sem érnek…mikor hol láttatok olyan leirást pl a BOCClean röl mint a z elöbb emlitett oldalon ?? vagy a tüzfalról stb stb…

ITT nekem nem a magyar fordítással van a legnagyobb gondom hanem azzal, hogy ha végképp bedobja a törülközöt ARKI ARK stb akkor pl TI kettötök közül valaki nekiállna idöt energiát nem sporolva megcsinálni ezt ???

ÉN nekiállnák , csak atudásom nem megfelelö ahhoz , hogy olyan mélységben tárgyaljam pl a tüzfalakat mint pl Ö…ja és Úgy olyan olvasmányosan és érthetöen ahogy ARKI, ARKANGYAL, ARK…
az elöttem szólóhoz csak annyit attól mert olvassa az nem jelenti azt hogy lélekben itt is van…
ajánlom Figyelmedbe a Comodorol magyarul oldalt, hogy amikor TÉNYLEG foglalkozott vele akkor milyen volt…

Jó olvassa / igen a chip online-on is néha beír de szerintem ez a szarakodás a fordítókütyüvel lehet elvette a kedvét az egésztöl…vagy esetleg nincs ideje rá egyéb elfoglaltsága miatt…

Na most lehet hehzni ezerrel… :THNK

Hehe ;D

Tehát azt várod, hogy legyen az bárki, az tolja alád a tudást… mindegy, hogy ki, csak áldozzon rá az idejéből. Talán azért nem láttál leírást róluk, mert kevesebben használnak ilyen termékeket (itthon meg főleg), mint a népszerű gyári, mainstream, de 1 kattintásosakat. Mivel senki sem akar bonyolultabb cuccokkal foglalkozni.

Lehet nincs itt arki se, de az is lehet, hogy megunta a napi szinten válaszolgatást a gyakori kérdésekből :slight_smile: Ezt csak ő tudja, ő is ember. Ha megunta, nincs mit tenni. Nem kapott eddig se érte semmit.

Szerintem nem őrlünk más mederben, csak máshonnan nézzük az eseményeket. Árki oldala tényleg olvasmányos és tartalmas, de már nem aktualizált.
Nem lesz olyan ember, aki ilyen mélységben foglalkozna a Comodo-val, mert nincs erre belső indíttatása és igény sincs rá akkora…de azt a véleményem fönntartom, hogy a magyar fordítás meglesz, el fog készülni, a súgó nagyon részletes, ezért bárki be tudja állítani annak alapján a programot.
Szerencsére a fejlesztések és a munka kezdi meghozni a gyümölcsét… (:AGL)

Én nagyon szeretem a C.I.S.-programmot igaz ÉN pont a Tüzfal részét nem használom a router miatt, viszont míg nem volt routerem akkor használtam a Tüzfalat, és bizony nagyon sokat jelentett akkor Arki mindent kielégítö és részletes leírása…Pedig a 3-as verze ugye sosem volt magyar hanem angol, de a lirásnak köszönhetöen nem okozott gondot a beállítás…

Nagyon sok helyen olvastam, hogy sokan kipróbálnák a progit még így angolul is ha valaki csinálna egy leírást, a programmról…Azt épp ezért voltam egy icikeopicikét dühös az elöttem iró hehrészö kollegára, hiszen szerintem pont a lényeget nem látta, meg azt, hogy valami elveszett , és pont most amikor véleményem szerint a CIS egyre jobb lesz pont most kellene valaki aki felvenné az elejtett Zászlót, és olyan mélységbe el tudná magyarázni a progi müködését , hogy még igy az abgol nyelv ellenére is sokan gondolják a leirás alapján hogy IGEN ÉN kiprobálom, mert angol nyelv ide vagy oda megér egy próbát…

ha kell nagyon suivesen csinálok egy Csak Comodoval kapcsolatos honlapot, mert nem nagy dolog megcsinálni…ha kell a linkeket is elhelyezem , meg Letöltést is meg mindent megcsinálom, meg frissitem is , DE a legfontosabb hiányozni fog egy SZAKSZERÜ LEÍRÁS a C.I.S müködéséröl… Magyarul…Ha valaki megejti 5 perc alatt összeütöm a Honlapot…

:THNK

A lefordított súgóból minden kiderül, de tényleg, mert nagyon részletes. A fordítás pedig biztosan elkészül a közeljövőben. Sokan alapból idegenkednek a nem magyar nyelvű programoktól, de szerintem ez a comodo esetében nem jelentene gondot, mert az alap beállításokkal is tökéletesen működik… (:WIN)

Bántás vagy nem bántás… ahogy gondolod. De másokat okoltál azért, mert nem tudsz angolul. Picit átszenteskedés is, hiszen kihúztad magad belőle.

A magyar fordítás meg nem lesz egyenlő a működés/pontos szabálykezelés alkalmazással. Súgó is csak az alap dolgokat fogja elmagyarázni, de hogy x proginál mi kell majd, azt nem hiszem.

Holnapot meg bárki össze tud ütni, csak igen, szakszerű leírást is kellene. Szerintem mi is így voltunk vele, hogyha nem vagyunk biztos valamiben, inkább nem írunk hülyeséget.

Úgy látszik félreérthetöen fogalmaztam, és úgy látszik nem is világosan Írtam…

Itt alapvetöen nem az angol tudás nem tudás a Fö problémám…Egy példával szeretném a saját külön privát problémámat megvilágítani…

Adott egy gép amit egy ember csinál már hosszú ideje pl 10 éve…ez idö alatt kiismerte minden hibáját, müködési elvét, felépítését…tehát ha valami gond van a géppel akkor könnyedén / viszonylag könnyedén / meg tudja javítani, ha esetleg valakinek ugyanilyen gépe van akkor hiba esetén tud neki segíteni…Úgy is mondhatnánk hogy a géphez service támogatást nyújt…

Nos a COMODO -MAGYARUL honlap amit Ugye ARKANGYAL csinált azoknak az embereknek akik ezt a programot használták használják, ez az oldal és ARKI volt a servicetámogatás…

2008 julius 04 ig ha problémád volt vagy új hírekre voltál kiváncsi vagy bármire oda felmentél, megnézted és kaphattál egy leirást MAGYARUL elmagyarázva…

Ha más problémád volt akkor ide is feljöhettél…

na most az elsö bejegyzésed a hehe ép most irt az egy / ne is haragudj , egy hüleség volt / , mert abszolúte nem érdekes nem oszt nem szoroz…ugyanis és szerintem ez a fontos itt hogy MI hiába törjük a szánkat és irogatunk egymásnak, hiszen a COMODO-s dolgokban ö volt a "belsö " ember ugymond moderátori jogai vannak…

ITT nem akarok hibáztatni senkit, de gondolj bele van egy fórumod ahol Te vagy a témakör avatott szakértöje és pont a szakértö dobja be a törölközöt ilyen olyan okok miatt…

ARKANGYAL
September 21, 2008, 05:49:38 PM »

Itt ezen a fórumon ez volt az utolsó beirása…

ÉN ebböl gondoltam, hogy valami gond van ha már az aki ugymond az Egészet oly nagy lelkesedéssel elindította. és mondhatjuk azt hogy a Comodo cuccokhoz magyarul a terméktámogatást nyujtotta szakértelmével, tudásával egyszerüen eltünik gyakorlatilag minden Comodos fórumról…

aztán jött a Hehehe beirásod…

Szoval összegezve ÉN nem hibáztatni akarok senkit csak pl az utolsó beirása Óta kijött egy teljesen ÚJ termék C.I.S.

azt sajnos amit tudunk róla az mind az amit saját magunk tapasztalunk, vagy jobb esetben amit az angolnyelvü forumrol olvasunk és azok a kedves emberek akik olvassák az angol nyelvü fórumot és vannak olyan lelkesek még
megosztják már külsö Fórumon a többiekkel

Pl prohardver, SG-Forum Comodo rész…

Hiszen vannak ilyen kezdeményezések de nagyon sokan hiányolják a részletes magyar leirást mint amit ARKI elkövetett a 3-as megjelenésekor…

remélem ezzel a szösszenettel sikerült rávilágítanom a problémámra kedves RODIMUS…

Igen és szerintem az elsö lépés , hogy sok lelkes ember összeüt egy honlapot ami infót tud összerakja és egy “szakit” megkér aki jártas a PC világában és ezzel foglalkozik letesztelje a C.I:S -t végre és leirja azt amire oly sokan kiváncsiak…

nézzd meg a You-Tuibe on mien videok vannak angolul a telepitáés lépésröl lépésre ,
akkor tesztelés amikor fertözött a gép hogyan lehet használni a C.I.S -t…

ÉN erre mondtam, hogy az alapokat megcsinálnám nagyon szivesen bárkivel, összegyüjtöm a fellelhetö infókat videókat DE a LÉNYEG a szaktudás ami ahhoz kell, hogy ne vezessem félre a szoftver müködésével kapcsolatban a felhasználókat nincs meg.azt ha kérdeznének akkor nem tudnák hasznos tanáccsal szolgálni…

ARKI meg ezért volt zseniális és ezért hagyott nagy ürt maga után…

mert azért megállapíthatjuk, hogy gyakorlatilag kivonult a Magyar fórumrol cakumpakk…

Tisztelettel Jenei László