Author Topic: Version 10.0.1.6294 Sürekli güncelleme  (Read 840 times)

Offline emre_34

• Comodo Member
  • **
Re: Version 10.0.1.6294 Sürekli güncelleme
« Reply #15 on: September 13, 2017, 07:43:39 AM »
Merhaba,
Programı ben 6 yıldır kullanıyorum. Beta testleri de dahil olmak üzere programı kaldırmakla/kurmakla ilgili hiç bir sorun yaşamadım.

Güvenli günler,
yigido

Tekrar merhaba. Programı henüz kaldırmadım. Comodo çalışanlarından birisi, sorunum için makinemi incelemeye almıştı.
Bende sonuçları bekliyorum, belki programı kaldırmama gerek kalmaz diye.

Sizin yazdığınız üzere, programı 6 yıldır kullandığınızı söylediniz. Peki bu son Version 10.0.1.6294 sürümünde benim yaşadığım sorun sizde çıkmadı mı?
En son 29 ağustos'da yayınlanmış sanırım Version 10.0.1.6294. Peki bu en son çıkan versiyon'dan sonra yeni sürümü ne zaman çıkar.
Bu ay içinde çıkarsa, onu bekleyip, yüklersem belki bu sorundan kurtulmuş olur muyum acaba?

Programı açtığımda, sırasıyla: GÖREVLER-GENEL GÖREVLER- Güncelle bölümüne tıkladığımda, her zaman aynı uyarıyı veriyor.
Sürekli program güncellemelerini kontrol edin uyarısı. Tekrar ve tekrar yazıyorum size de, kusura bakmayın. Programı kaldırmadan düzeltme şansım yok mu?

Ayrıca size yazdığım Comodo çalışanları 2 sefer makineme uzaktan bağlantı yoluyla, bağlanıp gerekli bilgileri aldılar.
Bugünde tekrar mesaj göndermişler. Tekrar bağlanmak için, benden izin istiyorlar. 2 sefer bağlanıp, incelemek için bilgileri aldılar. 3 sefer bağlanmayı istemek sizce normal mi?

Offline yigido

• Malware Research Group
  • Comodo's Hero
  • COMODO Rocks!
    • Free Comodo Products!
« Reply #16 on: September 13, 2017, 05:27:23 PM »
Tekrar merhaba,

Ben güncelleme konusunda sorun yaşamadım. Eğer programı kaldırma konusunda üşeniyorsanız.
Ayarlardan "Program güncellemelerini kontrol et" kutusunun işaretini kaldırırım. Veritabanı güncellenir ancak program güncellemesi denetlenmez.
Yeni sürüm ne zaman çıkar bilemem ancak yeni sürüm çıkıp çıkmadığını kendiniz kontrol etmelisiniz. Yeni sürüm çıktığında, program güncelleme denetçisini tekrar açarak deneyebilirsiniz.
GeekBuddy olmadığım için sisteminizden hangi veriler alındı bilemiyorum ama sorun üzerinde çalıştıklarına sevindim. Çözmeye çalışıyorlardır.

Programı kaldırmadan yukarıda dediklerimi yapın. Yeni sürüm çıktığında ben, bu konu altında size bildireceğim. Gerekirse offline paketi indirip, mevcut sürümün üzerine kurulum yaparak sorunu çözebiliriz diye tahmin ediyorum.

Teşekkürler,
yigido
COMODO Cloud Antivirus
Firefox Quantum
Encrypt the web! Use HTTPS Everywhere..
Block spying ads and invisible trackers! Use Privacy Badger..

Offline emre_34

• Comodo Member
  • **
« Reply #17 on: September 14, 2017, 04:26:41 AM »
Tekrar merhaba,

Ben güncelleme konusunda sorun yaşamadım. Eğer programı kaldırma konusunda üşeniyorsanız.
Ayarlardan "Program güncellemelerini kontrol et" kutusunun işaretini kaldırırım. Veritabanı güncellenir ancak program güncellemesi denetlenmez.
Yeni sürüm ne zaman çıkar bilemem ancak yeni sürüm çıkıp çıkmadığını kendiniz kontrol etmelisiniz. Yeni sürüm çıktığında, program güncelleme denetçisini tekrar açarak deneyebilirsiniz.
GeekBuddy olmadığım için sisteminizden hangi veriler alındı bilemiyorum ama sorun üzerinde çalıştıklarına sevindim. Çözmeye çalışıyorlardır.

Programı kaldırmadan yukarıda dediklerimi yapın. Yeni sürüm çıktığında ben, bu konu altında size bildireceğim. Gerekirse offline paketi indirip, mevcut sürümün üzerine kurulum yaparak sorunu çözebiliriz diye tahmin ediyorum.

Teşekkürler,
yigido

Merhaba yigido.

İlgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim. Programı kaldırma konusunda üşenme gibi bir durumum yok.
Sadece herkes gibi sorunsuz bir şekilde, kafam rahat kullanmak istiyorum. Ayrıca programı kaldırma düşüncem olursa da, en sağlıklı yöntemle kaldırmak istediğim için, tereddütüm bu yönde. Kullandığım sisteme bir zarar gelmemesi için yani.

Dediğiniz gibi, Ayarlardan "Program güncellemelerini kontrol et" kutusunun işaretini kaldırdım. Görevler- Güncelle kısmını kontrol ettiğim zaman, bu uyarı tekrar çıkıyor.
Normal makinemi kullanırken, bu uyarı penceresi çıkacak mı onu bugün kontrol ederim. Offline paketi indirin dediniz, onu nerede bulabilirim.

Yeni sürüm çıktığında buradan mı kontrol edeyim?

https://cdn.download.comodo.com/cis/download/updates/release/inis_5050/release_notes.html
« Last Edit: September 14, 2017, 04:28:18 AM by emre_34 »

Offline yigido

• Malware Research Group
  • Comodo's Hero
  • COMODO Rocks!
    • Free Comodo Products!
« Reply #18 on: September 14, 2017, 07:12:01 AM »
Merhaba,

Çevirimdışı (Offline) paketi aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
Sadece Antivirus ve Firewall içerir.
http://download.comodo.com/cis/download/installs/1000/standalone/cispremium_only_installer.exe

Ayrıca yeni sürüm çıktığında duyuruları buradaki başlıklardan kontrol edebilirsiniz.
https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis-b129.0/

Teşekkürler,
yigido
COMODO Cloud Antivirus
Firefox Quantum

Offline emre_34

• Comodo Member
  • **
« Reply #19 on: September 14, 2017, 07:18:27 AM »
Merhaba,

Çevirimdışı (Offline) paketi aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
Sadece Antivirus ve Firewall içerir.
http://download.comodo.com/cis/download/installs/1000/standalone/cispremium_only_installer.exe

Ayrıca yeni sürüm çıktığında duyuruları buradaki başlıklardan kontrol edebilirsiniz.

Teşekkürler,
yigido

Teşekkür ederim, bilgilendirme için. Ben dediğiniz gibi yaptım. Yeni sürüm çıkarsa kurarım. Sonrasında sorun hakkında bir gelişme olursa konuya yazarım.
İyi çalışmalar, kolay gelsin.

Offline emre_34

• Comodo Member
  • **
« Reply #20 on: October 02, 2017, 08:55:26 AM »
Merhaba,

Teşekkürler,
yigido

Merhaba, [at]yigido

Yeni sürüm bu dediğiniz linkte beta olarak konusu vardı, şuan yok. Açıklama da bu ayın ortasında gelecekmiş sanırım. Sizin bir bilginiz var mı?
Şuan hala Version 10.0.1.6294 sürümünü kullanıyorum, ve program güncelleme uyarısı devam ediyor.

Offline yigido

• Malware Research Group
  • Comodo's Hero
  • COMODO Rocks!
    • Free Comodo Products!
« Reply #21 on: October 02, 2017, 02:13:29 PM »
Merhaba, [at]yigido

Yeni sürüm bu dediğiniz linkte beta olarak konusu vardı, şuan yok. Açıklama da bu ayın ortasında gelecekmiş sanırım. Sizin bir bilginiz var mı?
Şuan hala Version 10.0.1.6294 sürümünü kullanıyorum, ve program güncelleme uyarısı devam ediyor.

Bende sizin kadar bilgiye sahibim. Ekim ayı ortasında yeni sürüm gelecek denmiş. Eğer aksilik olmazsa 2 hafta içinde yeni sürüm gelecek demektir. Sizde yeni sürümü indirip, durumunuzu tekrar kontrol edersiniz.
Yine düzelmezse, aklıma "re-install" yapmaktan başka fikir gelmiyor.

İyi akşamlar,
yigido
COMODO Cloud Antivirus
Firefox Quantum

Offline emre_34

• Comodo Member
  • **
« Reply #22 on: October 03, 2017, 12:54:23 PM »
Bende sizin kadar bilgiye sahibim. Ekim ayı ortasında yeni sürüm gelecek denmiş. Eğer aksilik olmazsa 2 hafta içinde yeni sürüm gelecek demektir. Sizde yeni sürümü indirip, durumunuzu tekrar kontrol edersiniz.
Yine düzelmezse, aklıma "re-install" yapmaktan başka fikir gelmiyor.

İyi akşamlar,
yigido

Dediğiniz gibi 2 hafta daha bekleyelim. Yeni sürüm geldiğinde bu yaşadığımız sorunda çözülür umarım.

Bilgilendirme için teşekkürler [at]yigido

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek