Author Topic: [Çözüldü] Comodo Tanınmayan Uygulamalara Karşı Duyarsız  (Read 590 times)

Offline sky009

• Newbie
  • *
Arkadaşlar, çoğu konuda görüyorum, Comodo tanınmayan uygulamaları Sandbox içinde çalıştırıyor diyor. Bende de bazen uygulamaları tecrit ediyor vs. Fakat tanınmayan her uygulamayı da SandBox'ta açıyor değil.

Video çektim indirmeden izleyebilirsiniz, https://up1.ca/#8_JekWku2UhXGH3RpjGUEA. youtube'a da yükleyebilirim isterseniz.

videoda yaptıklarım:
not defterini açıyorum, herhangi bir şey yazıp bunu ornek.exe ve ornek.bat formatlarinda kaydediyorum. bunları çalıştırıyorum. comodo hiçbir tepki vermiyor, direkt çalışabiliyorlar.

HIPS hariç tüm güvenlik duyarlılıkları açık, açık olmayan sadece HIPS. Diğer hepsi güvenli kip'te seyralmakta. Sorun hips'in kapalı olması mı sizce?

Eğer buysa, şuradaki konumda Hips'i açınca bilgisayarımın resetlenmesi sorunumu paylaştım:  https://forums.comodo.com/turkce-turkish/hipsi-acinca-otomatik-resetleniyor-t112266.0.html

bu yüzden açamıyorum.. neden sandbox'ta çalıştırmıyor arkadaşlar bu tanınmayan, henüz oluşturduğum uygulamaları?

ekleme: arkadaşlar, bu oluşturduğum iki uygulamayı da bulut taramaya gönderip analiz etmek üzere listeye almış, şimdi gördüm. fakat virüs bulaştıktan sonra bunun ne anlamı var ki? anında göndermeyi ve bu uygulamaları sandbox'ta çalıştırmayı nasıl aktif edebilirim? (otosandbox dahil tüm sandbox nitelikleri açık)

Arkadaşlar, sorun çözüldü :)
Çözümü:
"Oto Sandbox Ayarları" kısmında dosya kaynak izlemeyi aktifleştir diye bir seçenek var, bunu devredışı bırakmalısınız. Sanırım, kaynak izleyici zararlı bir aktiviteye rastladığı sırada durdurduğu için sandbox'ta başlamıyormuş uygulamalar, fakat ben yine de temkinli olmak için devredışı bıraktım ve denedim, oluşturduğum uygulamayı sandbox'ta başlattı.

Birisi bunun hakkında bilgi verirse çok güzel olur. Sandbox'ta başlamayıp aktiviteleri izleyerek de bir virüslü dosyadan korunabilir miyiz, bu zararlı aktiviteler sırasında durdurabilir mi comodo?
« Last Edit: August 01, 2015, 04:13:33 AM by sky009 »

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek