Author Topic: COMODO İle İlgili Tüm Sorularınız Buraya...  (Read 115990 times)

Offline crazydewil

• Newbie
  • *
Re: COMODO İle İlgili Tüm Sorularınız Buraya...
« Reply #60 on: September 12, 2011, 10:05:44 AM »
ARKADAŞLAR DÜN COMODO FİREWALL YÜKLEDİM GAYET MEMNUNUM DA MOZİLLA FİREFOX U ÇALIŞTIRMAMA İZİN VERİYOR İNTERNET EXPLORER AÇMAK İÇİN TIKLIYOM PENCERE HEMEN AÇILIP KAPANIYOR.AMA FİREWALL I DEVRE DIŞI BIRAKINCA İNTERNET EXPLORER AÇILIYOR.İNTERNET EXPLORER 8 KULLANIYORUM.ARKADAŞLAR COMODO FİREWALL I KALDIRMADAN NASIL TEKRARDAN İNTERNET EXPLORER I KULLANIRIM YARDIM LÜTFEN !!!!!!!!!!!! Huh Huh Huh Embarrassed

Offline hkapici07

• Newbie
  • *
Comodo Time Machine Programını Hakkında Bir Sorum Var.
« Reply #61 on: October 04, 2011, 01:45:02 AM »
Comodo Time Machine Programını Evde Kurdum Sade Basit ve Kullanışlı Benim Bir Sorum Var. Bu Proğram Belirtmiş Olduğumuz HDD Aynı DeepFreez Gibi Klonlıyormu Yoksa Normal Acronis veya Ghost Gibi Yedekliyormu ?
Sormamdaki Amaç Sade Basit ve Bilgisayarı Kasmadan İşlem Yapıyor. Devamlı Kullanmak İstiyorum. Bilgilendirirseniz Sevinirim. İyi Çalışmalar.

Offline offchu

• Moderator
  • Comodo Loves me
« Reply #62 on: October 04, 2011, 02:17:19 PM »
CTM, Rollback RX gibidir. Diskteki verileri disk kesimi seviyesinde (disk sector level) yedekler ve bunları yönetir.
Diğer yedekleme uygulamalarına göre yedekler (snapshot) arası geçişler daha hızlıdır.

CTM'nin bazı uygulamalarla uyuşmazlığı vardır. Bunlardan ilki disk birleştirme uygulamalarıdır; CTM kullanırken disk birleştirme uygulamalarını kullanamazsınız veya kullansanız bile bunlar disk üzerindeki verileri taşıyacağından dolayı yedeklerin boyutları çok büyüyecektir ve sistem, geri yükleme performansı çok düşecektir. İkincisi ise disk şifreleme uygulamalarıdır; TrueCrypt gibi şifreleme uygulamalarını kullanamazsınız, kullanırsanız sistem açılmaz hale gelebilir.

Diğer önemli nokta ise CTM koruması altında olan bir disk bölümüne dışarıdan müdahele edilmemesidir. Örneğin; Windows yanında bir de Linux dağıtımı kuruluysa ve Linux üzerinden CTM koruması altındaki bir disk bölümünde değişiklik yapılırsa, bu işlem Windows sisteminin açılmamasına yol açabilir.

Forumda bildirilen bir başka sıkıntı da CTM sistemden kaldırılırken oluşabilecek veri kayıplarıdır.

Son olarak; benim bildiğim kadarıyla şu aralar CTM etkin olarak geliştirilen bir yazılım değil. Bu yüzden önemli bilgilerinizi CTM'nin koruması altında bulunan bir bölümde saklamayın ve CTM'yi kurmadan önce Acronis veya benzeri bir uygulamayla tam sistem yedeğinizi alın.
« Last Edit: October 04, 2011, 02:20:07 PM by offchu »
.

Offline poyraz_35

• Newbie
  • *
« Reply #63 on: October 24, 2011, 10:35:01 AM »
slm,COMODO Internet Security pro 2011 kullanıyordum,yeni sürümü yüklediğimde,TERCİHLER/GÖRÜNÜM/
COMODO Black normal'i seçtiğimde Ağ Duvarı yazısında yumşak ge de hata olduğunu farkettim.acaba comodo dan bunun düzeltilmesini isteyebilirmisiniz acaba,şimdiden tşklr

Offline offchu

• Moderator
  • Comodo Loves me
« Reply #64 on: October 24, 2011, 10:16:50 PM »
Nasıl bir hata var? Ekran görüntüsü alıp buraya koyar mısınız?
.

Offline Sporsal

• Global Moderator
  • Comodo Loves me
  • Comodo User
« Reply #65 on: October 25, 2011, 02:39:33 AM »
sorunu ilettim ama Offcu arkadaşımın dediği gibi bir resim de koyarsanız iyi olur.
"What Does'nt Kill You Makes You Stronger"

Offline Sporsal

• Global Moderator
  • Comodo Loves me
  • Comodo User
« Reply #66 on: October 25, 2011, 04:36:08 AM »
Bu resimde ben bir sıkıntı göremedim? Siz temayı değiştirip, sorun olan resmi ekleyin.

Offline poyraz_35

• Newbie
  • *
« Reply #67 on: October 25, 2011, 05:10:35 AM »
sorunlu resim bu,alttaki (Ağ Duvarı) yazısına bi bakarmısın..

[attachment deleted by admin]

Offline Sporsal

• Global Moderator
  • Comodo Loves me
  • Comodo User
« Reply #68 on: October 25, 2011, 08:57:06 AM »
Sorunu anladım, bana gelen cevaba göre size şu tip önerileri verebilirim :

Comodo IS 2012 beta sürümlerinde dil hataları mevcuttu. Final sürümünde bu hatalar fixlenmiş. Şu an CİS Pro sürümünde bu hata bulunmamaktadır.

Comodo'nun 5.8.213334.2131 ürün sürümünü kullandığınızı kontrol edin. Değilse şayet http://download.comodo.com/cis/download/installs/1000/standalone/cispro_installer.exe bu adresten sürüm yükseltmesi yapın.

Sürümler aynı ise o zaman Sistem Geri Yükleme Noktasından bir yedekleme oluşturun ( Önemli). Bunun ardından https://sites.google.com/site/jacobcprt/Setup.zip?attredirects=0&d=1 bu adresten Comodo Uninstaller Tool yazılımını indirip CIS sürümünü uygulamadan seçip kalıntısız bir şekilde kaldırıp,  http://download.comodo.com/cis/download/installs/1000/standalone/cispro_installer.exe  buradan indirilen sürümü kurun.

Halen Sorun devam ediyorsa Sorun Bilgisayarının Dil seçenekleri ile alakalı olabilir.Sisteminizi onarma işlemi yapabilirsiniz.

Offline poyraz_35

• Newbie
  • *
« Reply #69 on: October 25, 2011, 11:52:59 AM »
tüm dediklerinizi yaptım sorun hala aynı,ben bu problemin comodo,dan kaynaklandığını düşünüyorum,yardımınız içn tşklr....
« Last Edit: October 26, 2011, 10:26:52 AM by poyraz_35 »

Offline Kruis

• Comodo's Hero
« Reply #70 on: October 26, 2011, 05:28:51 AM »
tüm dediklerinizi yaptım sorun hala aynı,ben bu problemin comodo,dan kaynaklandığını düşünüyorum,yardınız içn tşklr....

Merhaba poyraz_35 ,

Verdiğiniz Screen'dan gördüğüm üzere modifiye işletim sistemi kullanıyorsunuz.Bu tür temalı veya modifiye edilmiş sistemlerde Türkçe dil karakter sorunu olabilir. Oda Comodo gibi yazılımda kendini göstermiş olabilir. Comodo ile o sorunun hiç bir alakası yoktur.

Bakınız Comodo İS 2012 Pro sürümünde dil sorunu olmadığını göreceksiniz.

Temiz bir sisteme Comodo'yu kurarsanız yaşadığınız dil sorunu ile karşılaşmayacaksınız.

İyi Günler,

Kruis
Security Professional

Offline fthkyn04

• Newbie
  • *
« Reply #71 on: October 30, 2011, 02:09:41 AM »
sayın Arkadaşlar peki Comodo Dragon un ekleri neler.Mesela reklam engelleyicisi veya güvenlik v.s. gibi...
elimizde böyle bir liste varmı?
Managing Extensions and Plug-ins
http://help.comodo.com/topic-120-1-279-2565-managing-extensions-and-plug-ins.html
https://chrome.google.com/webstore
« Last Edit: October 31, 2011, 07:30:03 AM by fthkyn04 »

Offline tmac1987

• Newbie
  • *
« Reply #72 on: November 03, 2011, 06:13:10 AM »
comododa tarama yapmaya çalıştığımda tarama motoru calıstırılamıyo diyo acaba bunu nasıl düzeltirim 2 aydır tarama yapamadım bu yüzden :(

Offline Sporsal

• Global Moderator
  • Comodo Loves me
  • Comodo User
« Reply #73 on: November 03, 2011, 12:52:47 PM »
hangi sürümü kullanıyorsunuz? tamamen kaldırıp tekrar yükleme yapıp denediniz mi?

Offline tmac1987

• Newbie
  • *
« Reply #74 on: November 04, 2011, 02:09:00 AM »
en son sürümü daha önce kaldırıp tekrar kurdum önce taramaya yaptı bı hafta sonra tekrar aynı şeyi dedi bnde sizden bilgi almak için foruma yöneldim.

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek