Author Topic: COMODO İle İlgili Tüm Sorularınız Buraya...  (Read 115907 times)

Offline poyraz_35

• Newbie
  • *
Re: COMODO İle İlgili Tüm Sorularınız Buraya...
« Reply #45 on: May 18, 2011, 12:03:18 PM »
slm arkadaşlar,başlangıç ta arka pilanda çalışmasını istemediğimiz programları comodo'dan nasıl engelleyebiliriz ,şimdiden tşklr.
« Last Edit: May 18, 2011, 12:44:59 PM by poyraz_35 »

Offline scorpios

• Newbie
  • *
« Reply #46 on: May 31, 2011, 04:36:45 PM »
Google earth sunucuya bağlanamıyor.Bunu nasıl düzeltebilirim.

Offline scorpios

• Newbie
  • *
« Reply #47 on: June 03, 2011, 04:22:36 PM »
kimse yok mu?

Offline engerex

• Newbie
  • *
« Reply #48 on: June 04, 2011, 05:05:59 PM »
 Selamlar.
 Comodo IS20011 Pro sürümünü kullanmaya yeni başladım. Bir tanıdığıma da yeni yükledim ancak bilgisayarla yeni tanıştıkları için Comodo'nun vereceği mesajları hiç bir şekilde anlamıyorlar. Hatta yüklediğim ilk gün Firewall'in Comodo Dragon için verdiği uyarıya engelle dedikleri için internete dahi giremediler.
 Bilgisayarla yeni tanışan kullanıcılar için Comodo'dan nasıl bir ayar yapmalıyım ki hiç bir seçim mesajı gelmeden bilgisayarı ve interneti problemsiz ve güvenli bir şekilde kullanabilsinler.
 İlginize teşekkürler.

Offline gundelfingen

• Newbie
  • *
« Reply #49 on: June 16, 2011, 04:57:23 AM »
Merhaba

Eski dizüstü bilgisayarımda Vista kuruluyken sorunsuz çalışan Comodo Firewall,şu an yeni aldığım win 7 home premium kurulu laptopumda daha kurulurken sorun çıkartıyor.
Dizüstü Asus N53S modeli.Comodo firewall 64 bit kurarken mavi ekran geliyor ve son kurduğum programın kaldırılması konusunda beni uyarıyor...
Neden böyle olduğu konusunda fikri olan varsa lütfen yardımcı olsun.
Kolay gelsin

Offline Kruis

• Comodo's Hero
« Reply #50 on: June 16, 2011, 06:06:35 AM »
Bilgisayarınızda yüklü olarak gelmiş veya sizin yüklediğiniz Güvenlik yazılımları ( Antivirüs, AntiSpyware,Firewall,Hips) neler ?
Security Professional

Offline gundelfingen

• Newbie
  • *
« Reply #51 on: June 16, 2011, 08:20:39 AM »
İlginiz için teşekkür ederim.Standart windows 7 kurulumlarının yanında eset Smart security kullanıyorum.Ancak çakışma olması muhtemel değil çünkü daha önce de beraber kullanıyordum ikisini

Offline Kruis

• Comodo's Hero
« Reply #52 on: June 16, 2011, 09:26:48 AM »
Merhaba ;

Eset Smart Security 'nin kendi firewalli mevcut ister istemez bir uyumsuzluk mevcut oda bu bilgisayarınızda büyük etki yaratmış.
İki firewall aynı anda kullanmak gereksiz ve sistem kararsızlığına yol açar.

Tek başına Eset smart Security kullanın veya Nod32 antivirüs yazılımını yükleyip yanına Comodo Firewall kurun.Ya da Comodo Internet Security Pro/Premium tümleşik paketini kurabilirsiniz tercihinize bağlı.

Eset yazılımını kaldıracaksanız şayet http://www.nod32.nl/download/tool/nod32removal.exe  bu kaldırma aracını indirip tamamen bununla artıklar dahil kaldırıp öyle Comodo yazılımını yüklemenizi öneririm. Halen bir hata karşınıza çıkarsa bir Ekran görüntüsü atarsanız yardımcı olurum.
Security Professional

Offline gundelfingen

• Newbie
  • *
« Reply #53 on: June 16, 2011, 11:45:46 AM »
Anladım.Aslında vista varken yine ikisini beraber sorunsuz olarak kullanıyordum ancaksanırım win 7 ye has bir durum oluşmuş.
Dediklerinizi uygulayacağım.Sorun çıkarsa tekrar buraya yazarım.
Hoşcakalın

Offline Kruis

• Comodo's Hero
« Reply #54 on: June 16, 2011, 12:00:27 PM »
Olumlu ya da olumsuz dönütünüzü beklemekteyim.

İyi günler.
Security Professional

Offline Kutlu

• Newbie
  • *
« Reply #55 on: July 20, 2011, 11:00:02 PM »
Merhaba sevgili comodo forum ;

iki sorunum var. yardımcı olabilirseniz sevinirim

1-
win7 32 bit bilgisayarımda Comodo I.S. 5.5 kullanıyorum.
"korunan dosyalar ve klasörler"  kısmına bazı klasörleri ekleyerek o klasörün içindeki dosyaların silinmesini yada değiştirilmesini izne bağlı hale getirmek ( veya tamamen engellemek ) istiyorum.

5.0 sürümünün pdf formatındaki Türkçe kılavuzunu indirip denememe rağmen bunu başaramadım

2-
comodo'nun ayarlarını tamamen sıfırlamak istiyorum , bunun için kaldırıp tekrar kurma , forumun ingilizce kısmında gördüğüm "Uninstaller Tool" u kullanma , "yapılandırmamı yönet" kısmından orjinal profilleri yükleme seçeneklerini denedim. fakat tüm ayarlar sıfırlanmıyor. örneğin güvenilen dosyalar listesi aynen duruyor

Offline offchu

• Moderator
  • Comodo Loves me
« Reply #56 on: July 21, 2011, 07:48:22 AM »
1- Engellemek istiyorsanız bunun en kolay yolu "Engellenmiş Dosyalar" bölümünüe oluşturmuş olduğunuz dosya/klasör grubunu eklemek olacaktır. Bu klasöre erişmek istediğinizde elle o bölümden grubu "Kaldırmanız" gerekir.

İzne bağlama durumu uğraştırabilir ve çok kullanışlı olmayabilir. Ek kurallar ve kural listesinde düzenlemeler yapmak gerekecektir.

2- Listeleri kaldırmak için cmdagent.exe işlemini sonlandırın ve "C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\database" klasörünü silin. Daha sonra güncelleştirerek çevrimiçi listeyi indirebilirsiniz.
.

Offline Kutlu

• Newbie
  • *
« Reply #57 on: July 21, 2011, 06:56:05 PM »
cevap için teşekkürler

özellikle 2. madde önemliydi benim için , ve sonunda ayarları sıfırlamayı başarabildim

nasıl yaptıysam , ya da bilgisayarımı emanet alan biri nasıl yaptıysa comodo kendini bile korumuyordu

comodo internet security klasörünün ismi değişebiliyor , klasördeki birçok dosya silinebiliyodru

sonunda fabrika ayarlarına döndü :)

Offline offchu

• Moderator
  • Comodo Loves me
« Reply #58 on: July 22, 2011, 01:50:14 AM »
Bu arada "Engellenmiş Dosyalar" bölümüne eklediklerinize hiçbir program erişemez. Bu yüzden kullanırken dikkatli olmalısınız.

Ayrıca 'Tercihler > Ebeveyn Denetimi > Parola korumasını etkinleştir" ile uyarıları bastırtabilirsiniz böylece siz yokken yeni kurallar oluşturulamaz.
« Last Edit: July 22, 2011, 01:55:42 AM by offchu »
.

Offline GöKYüZü

• Newbie
  • *
« Reply #59 on: August 01, 2011, 02:18:04 PM »
Öncelikle Melih beye CİS ve diğer yazılımlar için teşekkür etmekle başlamak istiyorum ki, ilerleyen cümlelerimde kimse beni yanlış anlamasın.

Soruma gelecek olursam: Windows'la birlikte bilgisayarımda Linux da mevcut ve ben Linux kullanırken istiyorum ki, Comodo Dragon internet tarayıcısını da kullanabiliyim.

Opera'yı, google chrome'u Linux üzerinde de kullanabiliyoruz. İsterim ki Comodo nun internet tarayıcısını da Linux dağıtımlarında kullanabilelim.

Bunun hakkında Comodo'nun ne düşündüğünü sormak istiyorum.
« Last Edit: August 01, 2011, 02:22:13 PM by GöKYüZü »

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek