Author Topic: COMODO İle İlgili Tüm Sorularınız Buraya...  (Read 120733 times)

Offline alimurat

• Newbie
  • *
Re: COMODO İle İlgili Tüm Sorularınız Buraya...
« Reply #225 on: May 11, 2017, 01:53:33 PM »
Merhaba Ali Murat Bey,
Size yardımcı olabilmemiz için 0 850 202 55 05 veya 0 212 317 47 85 numaralarından tarafımıza ulaşmanızı rica ederiz.

Saygılarımla,
Sarpkan TEKALEV
Team Leader
GeekBuddy Support

İlginiz için çok teşekkürler sorunum çözüldü.
Cumhuriyet Orta Okulu Zara/Sivas

Offline cengiz

• Newbie
  • *
« Reply #226 on: September 20, 2017, 02:35:30 PM »
http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/comodo-internet-security-pro-2-pc-1-yil-kutulu-294235260

Merhaba Sn.yetkili.
Yukarıdaki comodo ürününü satın almak istedim ama windows 7-8 için uyumluymuş.Benimki windows 10.Fakat satıcı windows 10 dada çalışır dedi.Sizin değerli görüşünüzü almak istedim.Acaba alayımmı? Almasam mı? Fikriniz nedir? ????
Saygılar...

Offline yigido

• Malware Research Group
  • Comodo's Hero
  • COMODO Rocks!
    • Free Comodo Products!
« Reply #227 on: September 20, 2017, 06:36:02 PM »
http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/comodo-internet-security-pro-2-pc-1-yil-kutulu-294235260

Merhaba Sn.yetkili.
Yukarıdaki comodo ürününü satın almak istedim ama windows 7-8 için uyumluymuş.Benimki windows 10.Fakat satıcı windows 10 dada çalışır dedi.Sizin değerli görüşünüzü almak istedim.Acaba alayımmı? Almasam mı? Fikriniz nedir? ????
Saygılar...

Merhaba Cengiz Bey,

Ben yetkili değilim ancak uzun zamandır Comodo IS kullanıcısıyım.
Comodo Internet Security, Windows 10 ile uyumludur! Herhangi bir sorun yaşamazsınız. Gönül rahatlığı ile alabilrsiniz.
Size tavsiyem lisans anahtarınız ile en son sürümü kurduktan sonra etkinleştirme işleminizi yapınız.
Aşağıdaki bağlantıdan her zaman en son sürümü edinebilirsiniz.
https://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php

İyi günler,
yigido
COMODO Cloud Antivirus
Firefox Quantum
Encrypt the web! Use HTTPS Everywhere..
Block spying ads and invisible trackers! Use Privacy Badger..

Offline cengiz

• Newbie
  • *
« Reply #228 on: September 21, 2017, 05:57:40 AM »
SN.YİĞİDO YARDIMINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.İYİKİ VARSINIZ.SAYGILAR.

Offline akazanci

• Newbie
  • *
« Reply #229 on: November 06, 2017, 04:12:54 PM »
Merhaba,
Comodo tarafından kontrole alınan qbitorr... indirme programının indirdiği dosyama ulaşamıyorum. Gizliliği kaldırmanın yolunu bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Hürmetler ederim.

Offline yigido

• Malware Research Group
  • Comodo's Hero
  • COMODO Rocks!
    • Free Comodo Products!
« Reply #230 on: November 07, 2017, 02:01:37 AM »
Merhaba,
Comodo tarafından kontrole alınan qbitorr... indirme programının indirdiği dosyama ulaşamıyorum. Gizliliği kaldırmanın yolunu bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Hürmetler ederim.

Merhaba,

qbittorrent programı bilinmeyen olarak algılandığı için container içinde çalıştırılmış. Sonuç olarak sanallaştırılan programın indirdiği dosyayı gerçekte göremiyorsunuz. Eğer container'ı sıfırlamadıysanız, indirdiğiniz dosyayı C:/VTRoot/ konumunda arayın!
İndirdiğiniz dosyayı bulduktan sonra masaüstüne kesip-yapıştırın. Ancak bu şekilde elde edebilirsiniz.
VTROOT klasörü normalde gizlenen bir klasördür ve sanallaştırılan işlemlerin oluşturduğu dosyalar buradadır.
"Klasör Seçenekleri"nden gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini aktif ederek VTROOT klasörünü görebilirsiniz.

İyi günler,
COMODO Cloud Antivirus
Firefox Quantum

Offline yigido

• Malware Research Group
  • Comodo's Hero
  • COMODO Rocks!
    • Free Comodo Products!
« Reply #231 on: December 01, 2017, 05:31:11 AM »
Comodo resmi kaldırma aracını yayınladı. Comodo'yu bilgisayarından kaldırmakta sorun yaşayanlar aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan resmi kaldırma aracını indirerek kaldırmayı deneyin.  :-TU

64-Bit İşletim Sistemi için:
http://download.comodo.com/cis/download/installs/ciscleanuptool/ciscleanuptool_x64.exe

32-Bit İşletim Sistemi için:
http://download.comodo.com/cis/download/installs/ciscleanuptool/ciscleanuptool_x86.exe

Teşekkürler,
yigido
COMODO Cloud Antivirus
Firefox Quantum

Offline yigido

• Malware Research Group
  • Comodo's Hero
  • COMODO Rocks!
    • Free Comodo Products!
« Reply #232 on: May 24, 2018, 01:53:44 PM »
Comodo yeni temizleme aracı Comodo Hijack Cleaner'ı duyurdu.

Bu araç Comodo'nun "bu zaman kadar sağlamadığı" bazı özellikler ile geliyor. Bunlar;

- Tarayıcı eklentilerinizin güvenli olup/olmadığını kontrol eder.
- Zararlı yazılımlar tarafından değiştirilmiş arama motorunuzu düzeltir.
- Anasayfa ve yeni sekme sayfalarınızın zararlı sayfalar olmadığını kontrol eder.
- Zararlı yazılımların hosts dosyanızın değiştirip/değiştirmediğini kontrol eder.
- Masaüstü tarayıcı kısayollarını kontrol eder, doğru tarayıcıyı açtığınızdan emin olursunuz.
- Bilgisayarınızın güvenilir bir DNS sağlayıcı kullandığındanı kontrol eder.
- Kurulum gerektirmez, .zip dosyasından çıkarın ve kullanın. Flaş bellekte taşınabilir.

Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10 üzerinde çalışır.
Yakın zamanda Comodo Cleaning Essentials yazılımının araçlar sekmesine eklenecektir. Temizleme kabiliyeti yakın zamanda Comodo Cloud Antivirüs'e eklencektir.

İndirme Adresi : https://antivirus.comodo.com/hijack-cleaner.php
COMODO Cloud Antivirus
Firefox Quantum

Offline uyunusoglu

• Newbie
  • *
« Reply #233 on: May 27, 2018, 06:07:14 AM »
Daha önce Comodo'yu kullanmadım, bu ilk tecrübem olacak açıkçası yalnız ben Retail olarak aldığım için bana gelen ürün Comodo Internet Security  Pro 10'un içinden çıkan kurulum medyası ile kurulumunu yapamadım. Windows 10'un kurulum dosyasına güvenlik izini vermediğini gördüm ve setup dosyasını internette araştırdığım ve çözüm olarak sunulan  Winrar ve türevi yazılım ile bizzat ben extract ederek kurulumunu gerçekleştirebildim fakat bu seferde ilk kurulum ekranı gelmediğinden ve Türkçeyi de seçemediğimden ötürü program İngilizce olarak karşıladı beni :)  en son kurulu olanı kaldırıp site üzerinden güncelleme yapabildim bu doğrultuda eğer benim gibi Retail olarak alan arkadaşlar var ise mutlak tavsiyem site üzerinden en güncel kurulum dosyalarını indirmek olacak.

Son olarak ise lisansım 1 yıl 2 pc olacak şekilde  bir lisans daha hediye ediliyor fakat lisans etkinleştirildikten sonra ''do-not-reply[at]comodo.com'' adresinde gelen mail de lisans anahtarım ve lisans kimliğim ile birlikte lisansımın en fazla 3 bilgisayara kadar kurulabileceği belirtiliyor bu genel bir uyarımıdır ?

Offline yigido

• Malware Research Group
  • Comodo's Hero
  • COMODO Rocks!
    • Free Comodo Products!
« Reply #234 on: May 27, 2018, 06:21:28 AM »
Daha önce Comodo'yu kullanmadım, bu ilk tecrübem olacak açıkçası yalnız ben Retail olarak aldığım için bana gelen ürün Comodo Internet Security  Pro 10'un içinden çıkan kurulum medyası ile kurulumunu yapamadım. Windows 10'un kurulum dosyasına güvenlik izini vermediğini gördüm ve setup dosyasını internette araştırdığım ve çözüm olarak sunulan  Winrar ve türevi yazılım ile bizzat ben extract ederek kurulumunu gerçekleştirebildim fakat bu seferde ilk kurulum ekranı gelmediğinden ve Türkçeyi de seçemediğimden ötürü program İngilizce olarak karşıladı beni :)  en son kurulu olanı kaldırıp site üzerinden güncelleme yapabildim bu doğrultuda eğer benim gibi Retail olarak alan arkadaşlar var ise mutlak tavsiyem site üzerinden en güncel kurulum dosyalarını indirmek olacak.

Son olarak ise lisansım 1 yıl 2 pc olacak şekilde  bir lisans daha hediye ediliyor fakat lisans etkinleştirildikten sonra ''do-not-reply[at]comodo.com'' adresinde gelen mail de lisans anahtarım ve lisans kimliğim ile birlikte lisansımın en fazla 3 bilgisayara kadar kurulabileceği belirtiliyor bu genel bir uyarımıdır ?

Merhaba,

Ben Comodo çalışanı değilim, başta bunu söylemem gerek.

Daha önce aşağıdaki bağlantıda kurulum ve lisans etkinleştirme konusunda bir konu açılmıştır GeekBuddy ekibi tarafından.
İsterseniz konunun en altında bulunan numarayı arayarak teknik destek alabilirsiniz.  :-TU
https://forums.comodo.com/turkce-turkish/bull-cis-complete-10-cis-pro-10-cav-advanced-10-lisans-etkinlestirme-kilavuzu-bull-t117739.0.html

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yardıma ihtiyacınız olduğunda 7/24 bize ulaşabilirsiniz.
Comodo Türkiye haberlerini ve kampanyalarımızı Facebook https://www.facebook.com/ComodoTurkiyeOfficial,
Twitter  https://twitter.com/ComodoTurk hesaplarımızdan  takip edebilirsiniz.

Teknik desteğe ihtiyaç duyduğunuzda 0 850 202 55 05 GeekBuddy Teknik Destek hattını arayabilirsiniz.

© Bu kılavuz Comodo GeekBuddy Türkiye Destek Ekibi tarafından hazırlanmıştır.[/b]

Teşekkürler,
yigido
« Last Edit: May 27, 2018, 06:23:15 AM by yigido »
COMODO Cloud Antivirus
Firefox Quantum

Offline uyunusoglu

• Newbie
  • *
« Reply #235 on: May 27, 2018, 05:41:10 PM »
Geri dönüş yapıp bilgilendirme sağladığın için teşekkür ediyorum yigido. Aslında forumları inceleyen araştıran birisiyim ancak gördüğüm kadarıyla Comodo'nun birçok eklentisi ve diğer AV ve IS lerden ayrılan diğer özelliklerine sebep çok fazla makale ve döküman ihtiyacı, rehberi ve gereksinimi oluyor sanırım. Verdiğin link üzerinden gerekli olan adımlara baktım özellikle Geekbuddy hakkında da bir bilgi edinebildim aslında lisansımın 1 yıl 1 pc olduğunu biliyorum ek olarakta 1 pc ye daha kurabilme imkanı (hediye) sunuyor. Sanırım gelen mail genel için diye düşünüyorum ancak genede yarın sabah ilk iş ilgili numarayı arayıp bilgi almak olacak veya Türkiye departmanına konu ile ilgili ticket da atabilirim bazen yoğunluktan telefonlara cevap veremeyecek durumda kalabiliyorlar.

Offline yigido

• Malware Research Group
  • Comodo's Hero
  • COMODO Rocks!
    • Free Comodo Products!
« Reply #236 on: May 27, 2018, 07:11:49 PM »
Geri dönüş yapıp bilgilendirme sağladığın için teşekkür ediyorum yigido. Aslında forumları inceleyen araştıran birisiyim ancak gördüğüm kadarıyla Comodo'nun birçok eklentisi ve diğer AV ve IS lerden ayrılan diğer özelliklerine sebep çok fazla makale ve döküman ihtiyacı, rehberi ve gereksinimi oluyor sanırım. Verdiğin link üzerinden gerekli olan adımlara baktım özellikle Geekbuddy hakkında da bir bilgi edinebildim aslında lisansımın 1 yıl 1 pc olduğunu biliyorum ek olarakta 1 pc ye daha kurabilme imkanı (hediye) sunuyor. Sanırım gelen mail genel için diye düşünüyorum ancak genede yarın sabah ilk iş ilgili numarayı arayıp bilgi almak olacak veya Türkiye departmanına konu ile ilgili ticket da atabilirim bazen yoğunluktan telefonlara cevap veremeyecek durumda kalabiliyorlar.

Merhaba,

Rica ederim. Haklısınız, Comodo'nun tüm yazılımları için Türkçe rehber eksikliği mevcut.
Birçok forum sitesinde de programı kullanmadan fikir yürütenler ile dolu! (maalesef)
Bu nedenle Comodo Forum çatısı altında Türkçe rehberler oluşturmaya gayret ediyorum (ki sadece kullanıcısıyım) Ayrıca, Geekbuddy ekibi de rehberler oluşturuyor.

Telefonla yardımcı olacaklarını sanıyorum, özellikle lisanslı kulllanıcı iseniz teknik destek almak hakkınız. Ben hiç lisanslı olarak kullanmadım, eskiden beri CIS Premium (ücretsiz) kullanırım. Koruma anlamında ücretli sürümden farkı yok. Ekstra özellikler için lisans gerekiyor. Bu nedenle teknik destek nasıldır pek bir şey söylemem mümkün değil.  :)

Türk çalışanları mevcut size kesinlikle yardımcı olacaklardır.

Teşekkürler,
yigido
COMODO Cloud Antivirus
Firefox Quantum

Offline yigido

• Malware Research Group
  • Comodo's Hero
  • COMODO Rocks!
    • Free Comodo Products!
« Reply #237 on: May 28, 2018, 02:26:18 PM »
Merhaba Comodo Türkiye,

Sizlere yeni dosya analiz sistemi Valkyrie'nin, Comodo Cloud Antivirüs üzerinde verdiği uyarı mesajlarının ekran görüntülerini göstermek istiyorum.

Henüz imza veritabanına kayıtlı olmasa da Valkyrie tarafından zararlı olduğu tespit edilen dosyanın masaüstüne indirdikten sonra alacağınız uyarı mesajı;

Ayrıca Comodo Cloud Antivirüs'ün (CCAV) sağ tık menüsü ile tanınmayan dosyaları Valkyrie analiz sunucularına gönderebilirsiniz. Dosyanın incelemesi bittikten sonra size gelen uyarının ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Comodo Valkyrie ile birlikte tanınmayan dosyaların analizini makine öğrenmesi (Machine Learning) ile daha hızlı hale getirmeye çalışıyor.

Teşekkürler,
COMODO Cloud Antivirus
Firefox Quantum

Offline yigido

• Malware Research Group
  • Comodo's Hero
  • COMODO Rocks!
    • Free Comodo Products!
« Reply #238 on: June 12, 2018, 08:15:01 AM »
Comodo Online Security, gerçek zamanlı tehditlerden sizi koruyan tarayıcı eklentisi.

Zararlı sitelerden ve kimlik avı sitelerinden sizi gerçek zamanlı olarak koruyacak yeni bir Comodo teknolojisi.

- Zararlı ve kimlik hırsızlığı sitelerini anında engeller.
- Tarayıcının gizli ve özel sekmesinde de çalışır.
- Kurulum ve ayarlama gerektirmez.
- Gezinti hızınıza etkisi yoktur, tarayıcınızı yavaşlatmaz!

Firefox, Chrome ve Internet Explorer içinde kullanabilirsiniz.

Anasayfa: https://antivirus.comodo.com/online-security.php

COMODO Cloud Antivirus
Firefox Quantum

Offline CronexTR

• Newbie
  • *
« Reply #239 on: November 10, 2018, 05:56:14 PM »
Merhaba Comodo ics son sürüm kullannıyorum,tüm koruma bileşenlerini devredışı bırakmama rağmen halen virüslü dosya( güvendiğim bir dosya) olarak yakalamaya devam ediyor kısacası comodo yu tamamen kapatma devredışı bırakma nasıl yapabilirim...

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek