Author Topic: Ccav sorunları  (Read 626 times)

Offline Otantik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Ccav sorunları
« on: July 31, 2016, 09:38:46 PM »
Ccav denemelerimden sonra kendimce eksik ve hatalı olan kısımları yazmak istedim:

1.Kurulumdan sonra ilk taramada sık sık cloud sunucusunu bağlanmadı hatası veriyor bu hata forumda baya kişinin başına geliyormuş ilk başta herkeste olduğunu bilmeyince benim gibi tekrar silip  yükleme gibi zahmetler oluşabilir:)(düzeldi)

2.İlk başta değerlendirme taramasında internet kesiliyor(modemde o sırada sorun yok) daha sonra tarama bittikten sonrada  belli aralıklarla internetin kesildiği oldu.(düzeldi)

3.Ccav kurduktan sonra açtığım farklı platformlardaki ses dosyalarını youtube, spotify, media player vs.. ilk başta ses gelmedi görev yöneticisini açıp baktıktan sonra fark ettim windows ses aygıtı disk kullanımı %100 olduğundan kaynaklanıyormuş. (Ccav durdurduğum gibi düzeldiğinden sorunun ondan olduğu belli oldu)

4.Cloud tabanlı olduğu için ram kullanımı ve cpu kullanımı fazla geldi diğer cloud tabanlı av kıyasla biraz fazla ram kullanımı.

5.Bu biraz ufak ayrıntılar ama virüs bulduğunda çıkan uyarıya fare imlecini götürdüğümüzde imleç işaret parmağa filan dönüşmüyor yada dönüşmese bile götürdüğümüz kutucukla herhangi bir kabartı farklı renk tonu filanda oluşmuyor donmuş gibi geliyor ilk başta onlarda zaten zamanla gelir bence.

6.Forumda 1.4 lü sürümler çıktı demesine rağmen Türkçe'de platform sürümü 1.3 lerde

Bu sorunları windows 8.1 de yaşadım

bunları neden yazdım Ccav gerçekten güzel bir anti virüs olmuş sorunları en kısa zamanda düzeltir(seniz)lerse kullanıcılar kaliteli ve sorunsuz bir cloud tabanlı av daha kazanmış olacak kaldı ki tasarım olarak ccav diğerlerinden bana göre daha güzel geldi.

« Last Edit: August 18, 2016, 12:37:55 PM by Otantik »

 

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek