Zaufane aplikacje (problem z PowerPoint)

Miałem problem z MS Powerpoint (nie działała w nim opcja wklejania), który okazał się być powodowany przez Defense+. W regułach Defense+ aplikacja ta była oznaczona jako traktowana wg “własnych reguł”; po zmianie traktowania na traktowanie jako Zaufaną aplikację problem zniknął.

Moje pytanie do bardziej uczonych ode mnie forumowiczów brzmi - czy umieszczenie PP w zaufanych aplikacjach nie narazi mnie na zagrożenia ze strony ewentualnych zawirusowanych plików dokumentów powerpointowych? [na zasadzie, że Comodo nie “pilnuje” aplikacji, które user oznaczył jako zaufane]

Jeśli dodasz program/aplikację czysta, nie zawirusowaną do zaufanych a ich folder do chronionych to każda próba zmodyfikowania czy wstrzyknięcia kodu czy biblioteki .dll zostanie zablokowana.
Każdy inny dokument powerpointa pobrany z netu może zawierać mikro skrypt czy inny dodatek groźny dla ciebie więc powinien być na własnych regułach lub w nierozpoznanych.
Ale nie należy popadać w paranoję, znam takie osoby kóre jadą tylko na vpn czy High Elite Proxy, pracują na virtualnych maszynach a każdy plik jest trojanem czy wirusem a sąsiad z tej samej sieci czy admin go sniffuje więc nie korzysta z gg etc.