"Zapora sieciowa nie funkcjonuje prawidłowo"

Witam
Od czterech dni jestem użytkownikiem CIS v.6.0.64131.2674. Po zainstalowaniu i aktualizacji nie dokonywałem żadnych zmian w ustawieniach. Od początku jednak nie mogę uruchomić zapory; mam komunikat:
“Zapora sieciowa nie funkcjonuje prawidłowo”, po wybraniu “Napraw” - naprawia (“Diagnostyka w toku”), a po chwili: “Diagnostyka nie znalazła błędów” i mogę utworzyć raport. Ikona Comodo na pasku wciąż pokazuje “X” zamiast “C”.
Czy ktoś może mi pomóc.
Z góry dziękuję.

Odinstaluj, wyczyść rejestr, usuń pozostałe katalogi i zainstaluj ponownie.

Dzięki za odpowiedź.
Do niedawna miałem Avasta. Odinstalowałem go w trybie awaryjnym za pomocą toolsów pobranych ze strony firmowej, przeskanowałem system Dr Webem, wyczyściłem rejestry RegCleanerem 2012 i wtedy dopiero instalowałem Comodo. Podczas instalacji nie wystąpiły żadne trudności. Sądziłem, że może się “gryzą” z zaporą windowsową, więc ją wyłączyłem, ale nie pomogło, problem nadal istnieje.

Rejestr można dokładnie wyczyścić tylko ręcznie, chociaż to żmudna robota, bo żaden program nie usunie wszystkiego. Zapora ma być tylko jedna włączona. Używam CIS Firewall i Avast i współpracują prawidłowo. Mam Vistę. Czasem zdarzają się błędy, gdy jest dużo instalowanych i odinstalowywanych programów, bo one robią dużo wpisów w systemie, które czasem mogą powodować konflikt w innych programach.

Aby uniknąć problemow z instalacja po zmianie systemu security na Comodo polecam zainstalowanie Comodo program manager -jest także wersja w języku Polskim.

Ten program poprowadzi instalacje , wyczyści drogę dla CIS6.

Poza tym Comodo program manager świetnie usuwa programy - każda de instalacja która się zakończy - zostanie zsumowana przez ten program i zaoferuje także czyszczenie rejestru po deinstalowanym sofcie.
Czasami widzę ponad 500 kodów rejestracyjnych jakie do usuniecia proponuje mi ten program. Ręcznie 88) zajęłoby to wieczność.