WYDANO COMODO Internet Security 5.8.202801.2065 BETA !

Witajcie,
chciałem was powiadomić o dostępności drugiej wersji BETY Comodo Internet Security 5.8.
Zawiera one liczne zmiany, które następują:

Pojawiła się BETA 2:
NOWOŚĆ! Baza antywirusa została drastycznie zmniejszona: odbija się to na szybkości i wydajności programu.
NOWOŚĆ! HIPS posiada kolejne ulepszenia w działaniu na systemach 64 bitowych.
NOWOŚC! Prosty instalator wymagający tylko jednego kliknięcia.
ULEPSZONO! Wygląd i tonacja ikon, więc są przyjemniejsze dla oczu.
ULEPSZONO! Przycisk “Usuń” (w angielskim oryginale : “Clean”) poddaje plik kwarantannie, zamiast go usuwać.
POPRAWIONO! Firewall nie kontrolował urządzeń bluetooth.
POPRAWIONO! “Stan” pokazywał nieprawidłowe Menu

Pobieranie:

http://download.comodo.com/cis/download/installs/5.8_dgfjh/cispremium_installer.exe
Rozmiar: 57,5 MB (60 390 536 bytes)

Testowałem przez pewien czas Betę 2. Na początku w Defense+ pojawiała się informacja o zablokowaniu dostępu do pamięci procesowi cfp :slight_smile:
Nie zauważyłem niestety poważniejszych zmian w stosunku do stabilnej wersji. Antywirus nadal mocno obciąża komputer. Podczas pełnego skanu, jednojajowy Athlon 2.2+ był obciążony w stu procentach i nie można było normalnie obsługiwać komputera. Trochę lepiej jest, gdy podczas skanu AV jest wyłączony.
Zauważyłem, że domyślnie wyłączone są ostrzeżenia w zaporze. Uważam, że lepszym rozwiązaniem byłoby włączenie w firewallu i D+ reguł dla bezpiecznych aplikacji niż wyłączenie ostrzeżeń w firewallu.
Podobnie jak w stabilnej wersji po wyłączeniu AV i włączeniu w D+ trybu adaptacyjnego, pakiet jest nieodczuwalny nawet dla starszych i słabszych komputerów.

Podobnie jak w stabilnej wersji po wyłączeniu AV i włączeniu w D+ trybu adaptacyjnego, pakiet jest nieodczuwalny nawet dla starszych i słabszych komputerów.

Wydajność zapewne zostanie poprawiona w wersji 6, a może stabilnej 5.8, gdzie dla skanowania będzie lepsze wsparcie dla kilku rdzeni, cache dla skanu (pierwszy skan będzie trwał tak jak teraz, a następne “sekundy”) i zapewne różne ogólne usprawnienia

Byłoby fajnie Morphiusz, gdyby znacząco zmniejszyli obciążenie komputera przez antywirusa, przynajmniej przy zmianach ale się na to na razie nie zanosi. Ludzie narzekają też na Dragona, że tylko na bardzo mocnych maszynach nie przymula kompa. Dla mnie nie jest to problem ponieważ wyłączyłem AV w pakiecie i używam Opery, ale dla wielu userów jest.
Symantec badał rynek i stwierdził, że dla większości klientów obciążenie komputera jest istotne, dlatego zmienili strategię. Przypuszczam, że CIS używany jest głównie przez mniej zamożnych niż w przypadku Nortona użytkowników, więc tym bardziej kwestia zasobożerności powinna być rozwiązana, no chyba, że dla firmy nie jest to takie proste.

Ludzie narzekają też na Dragona, że tylko na bardzo mocnych maszynach nie przymula kompa

Instalowałem na wielu maszynach, sam używam i jest to stek bzdur.
W porównaniu do firefoxa jest lekki jak piórko.
Może to z tej pseudo-reenzji na dobrychprogramach ?:slight_smile:
Poczytaj lepiej komentarze.
Dragon to akurat b. dobra przeglądarka.

Nie będę się spierał bo nie używałem. Jeżeli tak twierdzisz, to być może jest inaczej.

kolego testuj SRware Iron ,mam juz kilka miesiecy i smiga elegancko
pzdr :wink:

To jest klon Chrome, który tylko lepiej chroni prywatność ale jest tak samo dziurawy jak oryginał. Opera jest poza konkurencją.

Jeśli są dziury o których masz świadomość to zgłoś to, bo mówienie, że coś jest dziurawe bez faktycznej wiedzy o tych dziurach jest głupie.

http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/przegladarki-internetowe/2010/11/chrome-najniebezpieczniejsza-aplikacja-safari-tuz-za-nim