Windows Defender atakuje Comodo

Witajcie :slight_smile:

Piszę, aby poznać Wasze zdanie na temat dwukrotnego zdarzenia na moim komputerze. Na pokładzie Vista, na obronie CIS i Windows Defender.

Dwukrotnie zdarzyło się (chwilę po załadowaniu systemu, przed i po reinstalacji), że proces cfp.exe (rzućcie okiem na PID procesu) - odpowiedzialny za Comodo Firewall, został automatycznie sklasyfikowany przez Defender jako zagrożenie dla systemu. Dwukrotnie były to inne (różne) identyfikacje malware… Za pierwszym razem uśmierciłem Defenderem rzeczone zagrożenie - w konsekwencji CIS padł… Drugie ostrzeżenie zignorowałem.

Jeżeli chodzi o subiektywne wrażenia, to komputer wydaje się być czysty, generalnie stosuje restrykcyjną politykę bezpieczeństwa. Skan CAV i Avast nic niepokojącego nie wykazał.

Jak uważacie, podejmować jakieś działania? Czy uznać to za błędy Defendera (choć dwa w tak krótkim czasie - około 10 dni…)?

Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu dwóch różnych zdarzeń z oknami Defendera i Menadżera Windows.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e4e93e6972cf8d6a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bd00a3e887fb23d1.html

Pozdrawiam :wink:

To zdecydowanie fałszywy alarm.

Skuteczność windows defendera w wykrywaniu jest taka mierna że lepiej wyłączyć.Czy to w nowej wersji cis już dodali automatyczne wlaczanie i wylaczanie firewalla windows i defendera?( jak nie w tej to w najblizszej przyszlosci)

Nie chcę skłamać, ale wydaje mi się,że tak.

tak, w aktualnej wersji.

“IMPROVED! Installer - It now enables/disables windows firewall/defender during the installation/uninstallation”

ps:najlepiej windows defendera wylaczyc w uslugach i miec go z glowy juz calkowicie.

Hmm… ciekawe. Bo ja po instalacji na czystym systemie W7Prof x86 musiałem ręcznie obie usługi wyłączać, bo wciąż były w tle aktywne. Żeby nie było, instalowałem wersję 5.3 od razu.

Też mi ten Defender nie najbardziej odpowiadał - traktowałem go jako dodatkowe źródło bezpieczeństwa… Ale skoro jednogłośnie mówicie, że nie warto, dodając do tego te fałszywe alarmy… W takim razie ubije dziada w usługach :wink:

Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam! :slight_smile: