Widoczny port 113

Zrobiłem test firewalla na stronie GRC | ShieldsUP! — Internet Vulnerability Profiling   i wyszło, że port 113 jest widoczny i zamknięty. Mam IP publiczne, CIS 5.8 i wybraną trzecią opcję w regułach globalnych firewalla.

[attachment deleted by admin]

Jesteś za ruterem?

Nie, bezpośrednio modem usb Play.

Gdzieś czytałem, chyba na Wilders-ach, że problem z widocznymi portami już jakiś czas trwa chyba od v4, ale nie jestem pewien

Jesli to Cie ocieszy to u mnie wszystkie sa ukryte.
Może po prostu przeprowadź operację ukrycia ponownie - albo masz jakąś dziwną regułęw globalnych dla tego portu.

Reguły globalne są utworzone przez CIS, po prostu w kreatorze ukrywania portów wybrałem trzecią opcję i tyle, gdy wybiorę drugą opcję wynik jest taki sam.

Sprawdziłem u siebie bo też mam internet w play z modemem usb i port 113 też mam otwarty. To samo sprawdziłem na outposcie i wszystkie porty były ukryte, czyli albo to jest kwestia ustawień, albo rzeczywiście Comodo ma czasem problemy z zamkniętymi portami. Morphiusz może masz pomysł jak to rozwiązać :slight_smile:

Wczoraj zrobiłem test i wyszło, że wszystkie OK. Dzisiaj zrobiłem test i znowu 113 zamknięty. Morphiusz możesz zgłosić to do Comodo, że nie zawsze i nie u każdego działa ukrywanie portu 113. Ciekawe, co odpowiedzą, bo być może, że nie wiedzą o tym przypadku. Z racji, że CIS jest darmowy, to warto im pomóc w rozwoju :slight_smile:

Wysłałem liścik do supportu i taką odpowiedź otrzymałem

Hi,

Thank you for contacting COMODO.

I request you to contact us through GeekBuddy where an operator can remotely connect to your PC and will take the necessary steps to diagnose and troubleshoot your problems.

Get Started With GeekBuddy :

  1. Double-Click the Geekbuddy Icon on Your Desktop (Or) Click Start > All programs > Comodo > Comodo GeekBuddy

If you don’t have GeekBuddy installed, Please click on the below given link to download and install GeekBuddy application.

http://download.comodo.com/lps/download/client/geekbuddy/cgb_setup.exe

Thanks and Regards,
Bradley
GeekBuddy Technical Support
www.comodo.com

A więc GeekBuddy staje się podstawową funkcjonalnością darmowych wersji programów Comodo (przynajmniej CIS). Bez GB użytkownik skazany jest na własną wiedzę lub forum.

Tutaj chyba nie można nadać temu tej łatki.
Próbują dać Ci jak najlepszy support (zdalnie to naprawić, masz to wymienione).
Jeśli będą chcieli, żebyś płacił można nadal czerpać support via e-mail.

Może i masz rację, ale z drugiej strony pozwolę sobie na sceptycyzm, jeżeli chodzi o wciskanie GeekBuddy, bo inaczej nic z tego. A w odpowiedzi na Twoje pytanie właśnie to zrobili. Wcisnęli Tobie GB.

PS: Znowu przez GeekBuddy robię !ot! , więc tym razem przepraszam i się zamykam.

Mam ten sam problem. Opisałem go gruntownie tutaj: https://forums.comodo.com/firewall-help-cis/port-113-is-not-stealthed-t78931.0.html

Też mam internet z Play’a poprzez modem Sierra Wireless USB 307.

W moim wątku podałem linki do wszystkich wątków na anglojęzycznym forum które dotyczą tego problemu - w żadnym nie znalazłem rozwiązania.

Próbowałem otrzymać pomoc przez GreekBuddy. Mówiłem że ludzie na forum opisują ten problem i nie wiedzą jak go rozwiązać. Pisałem też, że support napisał morphiuszowi aby zwrócić się do nich przez GreekBuddy. Niestety odpowiedzieli że nie zajmą się tym jeśli nie wykupię płatnego supportu i że jeśli uważam że jest to błąd to powinienem zainteresować programistów Comodo opisując sprawę na forum… Dlatego opisałem to dokładnie w moim wątku …

Pozostaje czekać, aby przekonać się jak podejdzie do sprawy Comodo.

To, że odmówili Ci pomocy to chyba jakiś żart.
Od tego oni są, aby przez60 dni pomagać z problemami z cisem.

Podaj jakąś podstawę na piśmie to z chęcią jeszcze raz spróbuję.

https://forums.comodo.com/firewall-help-cis/port-113-is-not-stealthed-t78931.0.html;msg565295#msg565295
https://forums.comodo.com/firewall-help-cis/port-113-is-not-stealthed-t78931.0.html;msg565379#msg565379

Jednak chyba to sprawka Play’a. Play i inni dostawcy mobilnego internetu w Polsce filtrują połączenia przychodzące. Play robi to własnym firewallem.

Wyłączcie wszystkie firewalle (Comodo, Windowsowy itd.). Ja tak zrobiłem I nadal wszystkie porty były “stealthed” a port 113 był “closed” - czyli firewall jest w Play. Zeskanujcie porty będąc podłączonym do innego ISP - wynik powinien być inny.

Potwierdźcie czy macie tak samo jak ja.

Wygląda na to, że blokowane porty zależą od operatora. Sprawdziłem ponownie na modemie Huawei e173u-2 z kartą Play i zamknięty jest port 113, później do tego samego modemu włożyłem kartę Aero2 i zablokowany jest port 1.

[attachment deleted by admin]