Wersja 5.1

Słyszał ktoś o wersji 5.1? Ma pojawić się grudzień-styczeń [beta].
O to lista zmian, które udało mi się zebrać, tak nieoficjalnie,

-Dodanie technologii DACS(nikt nie zna rozwinięcie skrótowca jeszcze, patent jest silnie strzeżony, mają do tego dostęp nieliczni, nikt nie chce mówić co to dokładnie jest). Wiemy tylko tyle,że ma (uwaga) zapewnić najlepszą
wykrywalność na rynku, jak to napisali testujący “wywróci rynek antywirusowy do góry nogami”,

-Dodanie symbolu chmury do Comodo z informacją kiedy działa, kiedy nie( The cloud scanner is working/ The cloud scanner isn’t working),

-Dodanie coś w stylu skanera ruchu www, jednak nie do końca; coś na wzór LinkScannera i prawopodobnie WOTa(taki toolbar prawdopodobnie to będzie),

-Wydanie Comodo Cleaning Essentials, które ma drastycznie ulepszyć czyszczenie z wirusów(usuwanie, po prostu), nie wiem czy to będzie część pakietu, czy też wbudowany w instalator moduł, który będzie czyścił kompa przed zainstalowaniem CISa z malware(jest to bardzo ważne),

zmiany znaczące,miejmy tylko nadzieję,że nie zrobi się z tego kobyła z napchanym wszystkim.
Oby program utrzymał lekkość, co będzie dalej, zobaczymy.
O pojawieniu się bety dam znać w tym wątku.

szkoda że nasz przypuszczenia co do wersji 5.1 niewiele różnią się od wróżenia z fusów ;D
niestety dopiero w chwili premiery przekonamy ile z tych obietnic znajdzie się w wersji finalnej

Przeglądałem sobie nowe pliki z tłumaczeniem do wersji 5.1(Skiff, tłumaczysz?:)) i znalazłem takie wpisy, których nie było(?):

"“No advice is available for this alert.”

"application(s) are active and running in the memory.

“Tip of the Day”

“COMODO Application Agent is not running!”

Installation Mode" />

<string id=“581” value=“to make this policy fully effective?” / - yay!! :smiley:

“This feature is not available in this version.” ?:stuck_out_tongue:

“Threatcast”
<string id=“32946” value="No Threatcast rating is available at the moment…" />
<string id=“32947” value="This alert has been <Bold>observed $(Observed)</Bold> times before" />
:a0

“COMODO Endpoint Security Manager” ?

You need to upgrade your subscription in order to get coverage.\nWould you like to upgrade now?" />

“Do you want to learn more about your Firewall? You can use this section to view the help file.” - pomoc offline

spoko wszystko jest tłumaczone na bieżąco (ostatnia zmiana w cfp.english.lang pochodzi z 30.11.2010)

Alexander napisał :
I have distributed updated cfp .lang file to some translators. Do not post the updates before I officially announce it.
Thanks.

dostaliscie?

coś takiego znalazłem, więcej info(do translatorów) w wątku alexandra, podał nowe wytyczne

Ta druga część zdania to niby do mnie? Ja śledzę cały czas wątek o tłumaczeniach i zmiany są wprowadzane i nowe stringi dotłumaczane w maks. 2 dni, więc spoko

Ojjj.
To dobrze, słyszałem, że regularnie dostajecie na maila.

5.1 się tworzy są zmiany w rozmieszczeniu okien, ale z tłumaczonych stringów na razie nie ma praktycznie zmian w programie - raczej sama kosmetyka. A na maila to już nie dostajemy, obserwuję oficjlany topic i tyle.

Prawdziwy kwiatek z ostatniej chwili… CIS wersja pod nazwą 5.3, która będzie wydana w ciągu najbliższych 2 tygodni do BETA testów(oczywiście jak tylko się pojawi to zostaniecie o tym poinformowani), będzie oficjalnie wspierała wykrywanie rootkitów. I to skutecznie, a nie jakaś atrapa jak w AVG czy Avaście :P.

Program będzie wykrywał ukryte procesy, klucze rejestru, pliki i foldery itd.

Oto screen:
:-TU :-TU

[attachment deleted by admin]

Czekam na dalsze informacje z niecierpliwością :stuck_out_tongue: i mam nadzieję, że zachowa swoją lekkość

Użytkownicy Celerona 1 GHz i 128 RAMu krzyczą, szczególnie na dp.pl i innych portalach, że zamulacz :E

Na dp krzycza tez, ze cis jest nieskutecznym pakietem-szpiegiem a jedynym slusznym softem jest nis :smiley:

A takie skiny będą dodane do wersji 5.3

https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/new-cis-53-themes-coming-t66736.0.html

czarna jest przyjemna :stuck_out_tongue:

Ten smoluch? Co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale czarny to tylko czarny i nie ma powodu do zachwytów.

No może nie promienieje szczęściem, ale te miniaturki mi się podobają. :stuck_out_tongue:
Niebieska też jest niczego sobie.

Comodo ma dobrze wykonywać swoją robotę, a nie bajerancko wyglądać :stuck_out_tongue:

J€z o to się nie martwcie. :stuck_out_tongue:
Taki miły dodatek, z przyjemnym interfejsem zupełnie inaczej się pracuje.

morphiusz, no fakt - miniaturki fajne.

zadra, chyba wykonuje, o czym na dp.pl można się przekonać. Chyba nie ma na świecie takiego drugiego programu, który byłby tak znienawidzony przez niektórych ludków.

A czarny to nie kolor, nie może się podobać?..Bez dwóch zdań jest to najciekawsza propozycja z przedstawionych na forum.