Verzió szám és állandó frissítés, comodo registry kulcsok

http://hdd.extra.hu/version.htm
Hali Mindenkinek.
Felraktam a legújabb 3.0.24-es verziót és ez is állandóan frissíteni akar mint az előző verziók 3.0.19-től.
Az About ablakban a Product Version-nál 3.0.19-et ír a program, nem értem hogy miért 3.0.19-et ír amikor én a 3.0.24-et raktam fel, a fájlverziók alapján a 3.0.24-es van fent…
Gondolom ez miatt akar állandóan frissíteni 3.0.24-re vagy nem tudom…
Másnál is 3.0.19-et ír ki vagy csak nálam van valami gubanc?
Esetleg valami megoldás a problémára?
Előre is kössz.

Szia!

Nálam jó verziót ír ki: 3.0.24.368 (Vista kiadás). Esetleg próbáld meg a honlapról leszedni a legutolsó verziót, telepítés előtt távolítsd el a régit (újraindítás), majd telepítsd a letöltött fájlt (aztán újraindítás megint). a .368-as frissítés biztonsági szempontból nem lényeges (csak akkor szükséges, ha a tűzfal nem tudta aktíválni magát).

A cfpver.dat fájlban milyen szám szerepel? (Jegyzettömb segítségével is belenézhetsz)

A linket javítottam az első hozzászólásban, remélem most már látszik a kép (rajta a cfpver.dat fájl tartalma is).
Ugyanúgy csináltam ahogy leírtad: 3.0.24-et leszedtem (http://download.comodo.com/cfp/download/setups/CFP_Setup_3.0.24.368_XP_Vista_x32.exe), 3.0.22 uninstall, restart, telepít 3.0.24, restart.
Nem változott semmi, a 3.0.22-es verziónál is 3.0.19et írt de akkor még nem zavart.
Gondolom valami fájl vagy registry bejegyzés bent maradthatott a 3.0.19-es verzióból csak azt nem tudom hogy hol és melyik.

Fura, talán rossz bejegyzést hozott létre a 19-es telepítő. regedit alól (start->futtatás…->regedit) nézd meg itt is a Product version-t:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ComodoGroup\CDI\1

Ha itt sem jó, eltávolítás után töröld ezt és az alábbi registry bejegyzéseket:
HKEY_CURRENT_USER\Software\CFP
HKEY_CURRENT_USER\Software\ComodoGroup\CFP
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MenuOrder\Start Menu\Programs\COMODO\Firewall
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\COMODO Firewall Pro
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\cmdAgent
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\cmdHlp
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Software\Comodo

uninstall & restart után csak a ComodoGroup bejegyzés maradt meg, ezt töröltem, a többi már nem volt meg.
(HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ComodoGroup\CDI\1 - itt is jól írta: 3.0.24…)
Program Files mappában csak egy üres Comodo mappát hagyott…
Felraktam a 3.0.25-ös verziót de nem javult a helyzet, ugyanúgy frissíteni akar és a verziószám is maradt 3.0.19.

Ki-be kapcsolgattam a tűzfalat gondoltam megjavul, hát nem javult, de mikor rámentem arra hogy futtatás rendszergazdaként, akkor csoda történt: nem akar frissíteni mert a legújabb verzió van fent valamint jól írja a verziószámot is.
Kikapcsoltam megint és elindítottam simán, sajna a 2 probléma újra előjött: frissítés és rossz verziószám.
Újra futtattam rendszergazdai módban és megint jó volt.
Úgy néz ki hogy csak rendszergazdai módban működik jól.
Szóval rendszergazdai módban kéne elindítani, de viszont nem szeretném állandóan engedélyezni az UAC-ba vagy valami más megoldás kéne…