[ROZWIĄZANY]Problem z system(alerty dot. System, explorer.exe)

Witam mógł by mi ktoś pomóc nie wiem za bardzo co to jest kiedy włącze hips to dostaje komunikat “System nie został rozpoznany” tak jak na tym zdjęciu http://postimg.org/image/bv34zs559/ .

Czy ten cały comodo nie powinien sam załapać że to jest proces systemowy a nie straszyć mnie takimi komunikatami :stuck_out_tongue:

To co ja mam zaznaczyć dać zezwól czy lepiej zaznaczyć opcje “Aplikacja Systemu Windows”.

I drugie pytanie podobne tyczy explorer.exe też mnie się pyta w stylu explorer.exe jest bezpieczna alplikacja ale …" i się pyta czy zezwolić.

Na razie zaznaczyłem dla System i explorer.exe traktuj jako Aplikacja Systemu Windows.

Dobrze zrobiłem?

Zrobiłeś dobrze, ale tak jak zauważyłeś sytuacja nie jest normalna.

1. Masz problem z poważną infekcją
  2. Twój system jest w jakiś sposób zmodyfikowany (modyfikacja systemu)
  3. Instalacja CISa się rozwaliła

Optuję za 3 możliwością, przeinstaluj CIS-a korzystając z tego poradnika: Comodo Forum

System stoi dwa dni wszystkie aktualizacje zainstalowane nic z nim nie robiłem.
Przeskanowałem tak dla świętego spokoju cały system comodem, malwarebytem i hitmanem nic nie wykryło czysto.

Wiec wybieram opcje 3 bo strasznie dużo się dziś bawiłem opcjami wiec być może coś popsułem xD

Dzięki za tak szybką poradę.

uzywasz innych programów zabezpieczających? używasz czegos do czyszczenia systemu? (czasem to moze byc problemem)

Innych programów zabezpieczających typu dodatkowy antywirus nie instaluje razem z comodo.
Tak używam do czyszczenia systemu ale tylko wise registry cleaner i auslogics registry cleaner nie powinny chyba popsuć mi comodo?

Ale miałeś racje reinstalacja pomogła czyli punkt 3 :slight_smile:
Musiałem usunąć przypadkiem niechcący reguły hipsa jak się bawiłem opcjami :confused:

Bo wcześniej w tym miejscu http://postimg.org/image/3xl7y9ptp/ nie miałem nic było pusto a teraz jest sporo wpisów.

I wpis System też tam jest ustawiony standardowo tak więc moja głupota mogłem od razu przeinstalować comodo i nie zawracać tu nikomu głowy :stuck_out_tongue:

Możliwe. Dobrze, że problem jest rozwiązany :-TU
Jeśli wystąpi kolejny raz to największym podejrzanym będą te programy do czyszczenia dysku/rejestru. Mi kiedyś glary utilities wymiótł coś z CISa i były podobne problemy.

//Zamykam