[PROPOZYCJA] CCE uruchamiany z bootowalnej płyty

CCE jest do czyszczenia już zainfekowanych komputerów. Co, jeśli jest aż tak zawirusowany, że nie da rady uruchomić w żaden sposób systemu? W rezultacie nie uruchomię również CCE. Próbowałem uruchomić z bootowalnego pendriva (system Windows XP, lecz to amatorska modyfikacja znaleziona gdzieś na necie), CCE chciał jakieś pliki systemowe, dodawałem je, lecz w pewnym momencie stwierdził błąd, którego już nie dało się rozwiązać. Więc, moja propozycja brzmi, aby gdzieś w opcjach CCE była możliwość tworzenia bootowalnego obrazu ISO (lub zrobić tak, żeby CCE odpalił z pendrive), z którego skanowałoby się zarażonego kompa. Moim zdaniem pomysł wart uwagi.
Ewentualnie gdyby do tego potrzebna byłaby masa systemowych plików/sterowników, można zrobić tak, oby z tej płyty CCE był kopiowany na twardy dysk a uruchomić go można by było poprzez zmianę w MBR pliku startowego z Windowsa na CCE.

Co sądzicie o powyższym pomyśle ;D?

Taka koncepcja już istnieje i pewnie zostanie wprowadzona w życie.

Dodatkowo, dla mocno zainfekowanych komputerów (jednak takich, które startują :)) CCE ma Aggressive mode (przytrzymanie Shift przy uruchomieniu zabija procesy - na razie jest to w fazie BETA, 1.8).

Pozdrawiam.