Problemy z zrozumieniem działania Comodo ISP

Witam, co jakiś czas Comodo zachowuje się w sposób którego nie rozumiem, teraz przykładowo mam od dłuższego czasu dodatek w Firefoxie ‘video downloadHelper’ no i mi wczoraj zaczęły dziwne rzeczy z przeglądarką dziać (nie wiem czy tak się to pisze), np. po prawokliku wyskakiwało menu kontekstowe Firefoxa ale miał on wielkie, puste przerwy ogólnie coś było złe. Dziś patrzę w logi Comodo a tam próby blokowania tego właśnie dodatku i co gorsza nie spytał mnie o to. No ok niech będzie, klikam prawym na ‘dodaj do zaufanych’ ale nie wiem czy to coś daje bo ciągle dodatek prawidłowo nie działa. Jak więc zezwolić na ten dodatek i wmówić Comodo że on jest dobry? Nie tylko o niego się rzuca.

PS. Tak przy okazji jak się pozbyć wpisów z ‘zdarzenia Defense+’ bo w zakładce ‘stan’ brzydko wygląda napis ‘Defense+ zablokował 47 prób ingerencji w system’, zostałem poinformowany ale jak teraz to wyzerować by nie pamiętać za każdym razem cyfry i podobnie z Firewallem? Da się to?
Pozdrawiam

Aby wyczyścić dziennik klikasz na ten zapis, następnie w oknie, które się pojawiło klikasz ‘Więcej’.
W kolejnym oknie klikasz ‘Plik’ i ‘Wyczyść’.

Czy jak ustawisz Defense + w tryb nauki to problem znika?

Strasznie szybko reagujecie :stuck_out_tongue: Sprawdzę zaraz ten tryb nauki, ale prędzej nie próbowałem ponieważ doczytałem gdzieś tutaj że go się ustawia na nowy system czyli czysty.

Edit: Po wyczyszczeniu dziennika i włączeniu trybu nauki, zrestartowaniu Firefoxa nadal Comodo blokuje i to na dodatek 14 razy w ciągu jednej sekundy (tyle wpisów jest).

No dobra, a wyłączenie Defense + coś daje?
Jakie zdarzenia dokładnie blokuje D+?
Czy przejście w Tryb Czystego PC coś daje?

Więc tak, wyłączenie D+ takie ale bez ponownego uruchamianie PC nic nie daje, dalej to samo blokuje tyle samo razy (uprzednio czyszczę logi by było widać dokładnie). W trybie czystego PC jestem na codzień póki nie pisaliście by przejść w tryb uczenia, a ten nieszczęsny wpis który blokuje wygląda tak:
http://content.screencast.com/users/Axles/folders/Jing/media/2f52445a-6048-44ac-b688-5749abf9d3eb/2011-02-05_0953.png

podobne ostrzezenia mialem kiedy dodawalem przegladarki w wustawieniach defense do chronionych plikow i folderow. Zobacz czy tam nie masz firefoxa. derf+/zasady bezp. komp/chronione pliki i foldery

Nie mam tam w tych ustawieniach Firefoxa.
Pisząc że miałeś podobnie co dokładnie ma myśli masz, to że blokował ci ten sam dodatek, czy że tyle razy Comodo coś blokował ?

Jesli nie chcesz tych ostrzezen w defense to napiszcie ci na przykladzie setpointa z logitecha ktory ingerowal w cisa(pamiec)i tez byly setki ostrzezen. defense+/zasady bez… komp/w regulach def+ szukasz celu w tym przypadku dwhelper jar/zaznaczasz edytuj/uzyj wlasnej reguly/dostosuj /1)pojawia sie okno z roznym rodzajem dostepow( w moim przypadku byl to dostep do pamieci "miedzyprocesorowy dostep do pamieci"w modyfikacji dodałem dozwolona aplikacje .

Ty powinienes dodac tam firefoxa ale nie w miedzyprocesowym do… do pamieci. Strzelalbym uruchamianie plikow wykonywalnych ewentualnie chronione pliki i foldery.Pokombinuj tutaj może ci sie uda( jesi bedziesz miec problem to sprobuj wylaczyc w ustawieniach def+ /monitorowanie wszystko) jesli problem sie rozwiaze wtedy wlaczaj po kolei wszystko i sprawdzaj po ktorej opcji zaczna wyskakiwac ci ostrzezenia.

Wtedy bedziesz wiedziec 1) gdzie dodac wyjatek. Szukalem w moich zdarzeniach def czy mam cos o blokowaniu plikow,niestety nic. Jaka mas zaktywna konfiguracje ?oraz jakie masz regulu globalne?

To już trochę zbyt skomplikowane da mnie, nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi.
U mnie wygląda to tak:
http://screencast.com/t/wKgaMb8OyJKy

Na twoim sc to pokazujesz opcje firefoxa, wez przypatrz sie dokladniej too firefox jest blokowany a celem jest dwhelper jar, zobacz czy w regulach nie masz dwhelper jak nie to dadaj go recznie przez przegladaj.I wtedy bedziesz mogl dopiero w nim dac dostep firefoxowi. Najprosttrzym wyjsciem bedzie jak pisalem w opcjach dw+ powylaczac wszystkie opcje monitorowania i sprawdzic czy ostrzezenia wysepuja.jesli nie to wtedy pojedynczo wlaczac od nowa te opcje ,dzieki temu dojdziesz przez co dokladnie jest blokowany firefox.Bedziemy mogli wtedy pewnie dodac regule w odpowiednie miejsce.Jesli sobie z tym nie poradzisz to podaj wersje firefoxa i wersje dodatku.sprawdze u siebie.

Witam, mam problem. Zmainiłem kiedyś coś w ustawieniach firewalla i od tej pory zasypuje mnie komunikatami:
http://content.screencast.com/users/Axles/folders/Jing/media/57d6948d-2166-4bfb-bc33-bf99cad31536/2011-03-26_1424.png
Podpowie ktoś gdzie to wyłączyć lub dać do wyjątków tak by mnie nie informowało o tym? (jest to bezpieczne)

Edit: właśnie nie wiem czemu screna nie powiększało po kliknięciu :]

Niestety, nic nie widać.

Dawno już zmieniłem, teraz widać bo link zamiast zdjęcia, proszę o pomoc.