Problem z ładowaniem systemu!

Witam,

Przeszedłem na całego CIS z Avasta i jest OK, bardzo częste aktualizacje baz, wcześniej już miałem CF. Ostatnio jednak system przy starcie zaczął zaliczać zwiechy, pokazywał się pulpit, w trayu ze 2 ikony i zamrożenie całkowite - oczywiście restart. W dzienniku zdarzeń był błąd 7026 - Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:
AFD
cmdGuard
cmdHlp
Fips
intelppm
IPSec
MRxSmb
NetBIOS
RasAcd
Rdbss
Tcpip
Komp raz się uruchamiał, raz nie, jednak częściej nie. Zbędne usługi mam wyłączone, w msconfig tylko 5 programów, tryb awaryjny w porządku. Z domyślnych opcji zmieniłem skan na “Przy dostępie”, heurystykę na “Wysoki” i skanowanie plików nie większych niż 1024 MB. Po długich medytacjach postanowiłem spróbować jak będzie się system odpalał na ustawieniu “Przy zmianach”. No i poprawa natychmiastowa, żadnego spowolnienia, system ładuje się wreszcie do końca, wszystko działa stabilnie. Czy ktoś miał podobnie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

no nie dziw sie, jesli usuwasz zbedne oprogramowanie, tylko poprzez msconfig. inna sprawa, ze sam system ci pokazal, jakich uslug nie masz uruchamianych i jakie powinnyc

Chyba trochę się nie zrozumieliśmy. Nie usuwam (odinstalowuję) zbędnego oprogramowania przez msconfig - chodzilo mi o to, że nie mam uruchamianych na starcie niepotrzebnych programów, usług które by spowolniły proces ładowania systemu. Jakbym nie miał włączonych odpowiednich usług to przy ustawieniu “Przy zmianach” też byłby problem, a szczególnie z cmdGuard, cmdHlp.
Teraz przy takim ustawieniu wszystko ładnie śmiga, jednak chciałbym mieć najwyższy poziom bezpieczeństwa, a wygląda na to, że opcja “przy dostępie” zabiera chyba więcej zasobów. Może problemem jest mało RAM-u (1GB)?