Problem z HIPS'em na win 8.1 x64

Ciekawe czy to się naprawdę sprawdzi w rzeczywistości.

Jest jeszcze wirtualna klawiatura na wirtualnym pulpicie.

Racja! :-TU

Sorry, że odgrzewam, ale coś w tym jest - u mnie comodo na trybie bezpiecznym i paranoicznym też nie przeszedł żadnego testu… i to na Windows 7 SP1 x64. Plik nie był dodany do zaufanych.
Chcąc dokładniej zbadać problem - jako, że uczę się programowania napisałem prosty programik przechwytujący ekran (tj. robiący screena) Jednak comodo i tym razem nie zareagował… Nic, kompletna cisza…

Dodam, że w v6 HIPS załączał się tak często, że mnie wkurzał (byłem zmuszony używać trybu czystego PC), a w wersji 7 może raz czy dwa HIPS zawołał, że nie rozpoznał pliku “System” :E …

PS: Jeśli ktoś chce mogę mu podrzucić programik napisany przeze mnie/kod tego programu, żeby sprawdzić czy u innych też tak się dzieje…

Większość testów na win7 CIS przechodzi. Musiałeś niewłaściwie reagować na komunikaty (należy dawać - blokuj) lub nieodpowiednio skonfigurowałeś HIPS (automatyczna piaskownica musi być wyłączona).

Auto-piaskownicę wyłączam zawsze po instalacji CIS’a - za bardzo mnie to wkurza :stuck_out_tongue:
A jeśli chodzi o komunikaty… Nie mogłem dać blokuj bo ich po prostu nie było…

Dziwne…
Zobacz czy masz wszystko tak samo jak ja (poprzednie posty).

Wszytko tak samo z wyjątkiem:
“Utwórz reguły dla bezpiecznych aplikacji”

No, ale moja aplikacja nie mogła być zaufana… a ten test, o którym pisałeś wcześniej owszem tak (Chociaż nie ma takiej reguły w ustawieniach CIS, ale może to być wina chmury)

A jak test wychodzi bez internetu?

Podeślij mi ten plik.

Plik w załączniku.
Program wykonuje screena ekranu, zapisuje go do pliku i wyświetla. Nie jest to nic zaawansowanego, bo zrobiłem to na szybko, ale równie dobrze można dopisać funkcję wysyłającą taki plik gdzieś tam…

Jeśli chcesz mogę podesłać też kod.

[attachment deleted by admin]

HIPS reaguje: http://i.imgur.com/elDVvcY.png (dzięki Tachion)
Jeśli macie jakieś problemy z testami to uruchamiajcie je przy wyłączonym auto-sandboxie lub ewentualnie włączonym, ale z większym poziomem ograniczeń niż domyślny.

Dziwne… u mnie nic nie wyskakuje na trybie bezpiecznym…
Ustawienia w załączniku

[attachment deleted by admin]

Ustawienia jak w pierwszym poście i wszystko przechodzi.