Problem z DHCP

Witam,

mam mały problem z Comodem, gdyż po instalacji nie XP nie pobiera mi danych z serwera DHCP mojego prowajdera a co za tym idzie nie mam dostępu to sieci! Czy wiecie może jaka jest przyczyna, czy comodo blokuje jakieś procesy?

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Andrzej

Witaj.
Zmieniałeś coś w konfiguracji?

Nic zainstalowałem i mam problem

Gay wyłączysz firewalla to pomaga?
Na wszelki wypadek uruchom diagnostykę (Więcej>Diagnostyka).

Najciekawsze jest to ze wylaczylem fw i de+ i dalem naprawianie lacza (pobieranie nowych usztawien z dhcp) i NIC !!

Masz ustawione DNSy Comodo? (Start>Uruchom>cmd> ipconfig /all). > serwery DNS, ktorych nie powinno tam być:
156.154.70.22
156.154.71.22

Jeśli tak, wyłącz je wdł tych instrukcji:

Enable Comodo Secure DNS on Windows & Apple Mac (zrób odwrotność).
Następnie:
(Start>Uruchom>cmd>ipconfig registerdns).
(Start>Uruchom>cmd>ipconfig flushdns).

Witam,

te ustawienia to w pierwszej kolejności wyłączyłem także to chyba nie to :embarassed: ? Poza tym zainstalowałem ponownie i (najpierw odinstalowałem) i bez użycia DNS’ów comoda i to samo " twoje połączenie sieciowe jest ograniczone" i mam tyko IP i Maskę i nic poza tym.

Ponowna instalacja nic nie da, DNSy sam musisz usunąć.
A Jesteś pewien, że nie masz ich ustawionych?

Warto też skorzystać z GeekBuddy w wypadku takiego problemu: https://forums.comodo.com/polski-polish/jak-uafrac14ywaae�-geekbuddy-t71996.0.html

Nic to nie daje jak wpisuje ipconfig/renew wybija mi blad ze nie moze polaczyc sie z serwerer DNHC! a najciekawsze w tym wszystkim jest to ze jak wyłącze comodo to i tak nie moge odzystakc polaczenia dopóki go nie odinstaluje!