Problem z Comodo i Windows 7 x64

Witam.

Mam problem z Comodo. Zarówno wersja Internet Security jak i Personal Firewall. Na Windows 7 x86 wszystko działało poprawnie, niestety po przesiadce na x64 SP1 jest problem, choć nie wiem czy to ma związek z samym Windowsem. Nie sprawdzałem też na gołym Windowsie bez SP, ponieważ z przyzwyczajenia zawsze po instalacji od razu wgrywam SP.

Kupiłem nowy komputer, który po kilku dniach nie chciał się uruchamiać, zatrzymywał się na ekranie “Zapraszamy”. W trybie awaryjnym zatrzymywał się przy classpnp.sys, z tego co się dowiedziałem jest to sterownik SCSi, nie wiem co on tam robi ale ok… Po wpisaniu w google frazy “classpnp.sys” wyskakuje mnóstwo tematów o identycznych objawach i bez żadnego rozwiązania. Do tego dochodzi fakt, że kiedy uruchomię komputer z DVD wszystkie dyski mają przestawione litery. Nie mogąc znaleźć rozwiązania sformatowałem i wszystko od nowa. I niestety to samo. W końcu zostawiłem go i okazało się, że po 20 minutach się włącza i działa normalnie. A więc boot trwa 20 minut. Po 2 tygodniach walki, kombinowania, odinstalowywania programów, przeinstalowywania sterowników znalazłem winowajcę… Comodo Internet Security Helper Service. Po wyłączeniu tej usługi problem w 100% ustępuje. Po włączeniu, znowu to samo. Odinstalowałem CIS, zainstalowałem Personal Firewall (z AV i tak nie korzystam) i nadal ten sam problem. Po wyłączeniu usługi ustępuje.

Panowie, pomóżcie. Nie wiem co jest. Gdzieś w którymś wątku wyczytałem, żeby zaktualizować bazy AV w Comodo, ale tak jak napisałem wyżej ja z AV nie korzystam, co więcej problem występuje nawet na wersji Personal Firewall. Czy jest to problem najnowszego buildu - nie wiem, nie próbowałem starszych.

Brakuje mi Comodo, najbardziej Defence+. Bez niego jak bez ręki :slight_smile: Nie wiadomo co buszuje w systemie.

W tym temacie dopisałem się po angielsku, cieszę się, że ktoś mi próbuje pomoc.
https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/appcrash-cmdagentexe-t69849.0.html

EDIT:
Być może gryzie się z jakimś sterownikiem, podam konfigurację kompuera:

Procesor: Intel Core i7-2600K
Płyta główna Asus P8P67 (najnowsze sterowniki, na tych dostarczonych na płycie też problem występował)
Grafika: MSI GeForce GTX 560 Ti TwinFrozr II/OC (również najnowsze sterowniki)
RAM: AData X-Series 1600 MHz CL7
HDD: Samsung SpinPoint F3 1 TB 7200 RPM SATA II (monitorowany SMART za pomocą HD Tune, 0 błędów)
Zasilacz: Seasonic X-660 (akurat to nie ma znaczenia, ale może ktoś by się chciał dowiedzieć, więc podaję)