Problem po aktualizacji CIS

Kilka dni temu po automatycznej aktualizacji baz danych wirusów lub też samego programu zaczęły się zawieszenia systemu,trwające czasami kilkanaście minut.

Czasami “zamrożony” był pasek zadań,reszta pulpitu nie,albo odwrotnie,albo całkowicie nie dało się nic zrobić-totalna zawiecha.Jedynie kursor funkcjonuje normalnie.

Podjąłem próby reinstalacji i na starszych wersjach CIS i na ostatniej i to samo.Problem zwłaszcza występuje na starcie systemu,rzadziej w czasie normalnej pracy.

W końcu zrobiłem format i najpierw zainstalowałem najnowszą wersję CIS i to samo.Odinstalowałem ją,wyczyściłem pliki i wpisy do rejestru,zainstalowałem starszą wersję CIS i wszystko było w porządku,aż do pierwszej aktualizacji (baza danych,nie programu) - i znowu zaczęło się zawieszanie systemu.

Problem wydaje i się dość poważny,w angielskiej części forum też ktoś porusza ten problem,więc nie tylko ja mam takie problemy.

nie jesteś jedyny który ma ten problem… i co ciekawe nie ma znaczenia konfiguracja sprzętowa czy system…
coraz gorzej jest z CIS-em… kiedys był naprawde szybki i bezproblemowy a teraz? fajnie, że nowa wersja ma sandbox i baza wirusów ma zajmować mniej miejsca ale nie kosztem wydajności… szybkość działania to podstawa… u mnie kis 2010 na max ustawieniach działa o niebo szybciej niż cis 3.13 a nie wspominając o 4…