Po raz pierwszy mam CIS i mam parę pytań :P

Witam, Panowie Po raz pierwszy zainstalowałem ten pakiet bo dotychczas używałem Avirę… i jako że po raz pierwszy mam do czynienia z tym pakietem CIS mam kilka pytań…

  1. O co chodzi z tymi Bezpiecznymi serwerami Comodo przy instalacji ? Czy korzystać z nich czy nie ?
  2. po zainstalowaniu Comodo wykrywa jakieś dziwne dla mnie pliki i chce się łączyć z internetem te pliki to “system” i “svhost” czy zezwolić na te połączenia czy jak ?
  3. Czy po zainstalowaniu CIS trzeba jakoś go skonfigurować czy wystarczy taka konfiguracja jak jest ustawiona wraz z zainstalowaniem CIS ?

Witam.

  1. Domain Name System – Wikipedia, wolna encyklopedia + dodatkowe bezpieczeństwo.Ja ze swojej strony używam clearcloud dns( szybciej mi dziala i wykrywalnosc oraz blokowanie stronjest dobre) .Jak sie przydazy jakis fp to mail i po kilku godzinkach odp zwrotna z podziekowaniami oraz odblokwaniem .

  2. Jesli pliki sa bezpieczne,czytaj nie byly modyfikowane to mozesz zezwolic. Jak zablokujesz to nie bedziesz miec dostepu do neta.Ja mam ustawione oba z reguła “tylko wychodzace” firewall/reguly zabezpieczen sieci/reg aplikacji/dodaj/uruchomione procesy,wybierasz oba i nadajesz im regule.

3.po instalacji ustawienia sa optymalne.Mozna zmienic oraz ustawic pod siebie.wszystko jest w opcjach.Wszystko zalezy od tego czy chcesz wiedziec co sie dzieje czy tez nie.Jesli komputer jest czystu swiezy,mozna ustawic tryb nauki na poczatek ,jesli nie to w zaleznosci od wlasnych upodoban.Masz takze tematy z koniguracjami na forum wiec poczytaj.

Witam!

Jestem od niedawna posiadaczem Comodo Internet Security 2011 i mam pytanko?
Czym się różnią te zakładki:
COMODO - Internet Security
COMODO - Proactive Security
COMODO - Firewall Security

http://img412.imageshack.us/img412/296/78154090.jpg

Z góry dziękuję za odpowiedź!

http://help.comodo.com/topic-72-1-155-1182-Comodo-Preset-Configurations.html#COMODO_-_Internet_Security

Tutaj masz opisane te 3 konfiguracje.
Gdybyś teraz przełączył na którąś z nich, pamiętaj, Twoje dotychczasowe ustawienia cofną się.

Dzięki za odpowiedź!Zaraz poczytam :slight_smile:

Witam. To i ja się przyłączę do dyskusji z pytaniem. Mam aplikację do angielskiego ‘Profesor Henry - słownictwo’ no i przy odpaleniu wyskoczył jakiś komunikat o przepełnieniu bufora i jako że było to rano to zablokowałem i teraz aplikacji w ogóle uruchomić nie mogę. Comodo jest ok ale niektóre opcje ma tak poukrywane … albo mnie się wydaje, dałem plik do zaufanych aplikacji i nic to nie zmieniło.
Przy każdej próbie uruchomienia zostaje dodany log:

http://content.screencast.com/users/Axles/folders/Jing/media/4adb7c6b-1903-470a-bce8-c65669d30524/2011-02-02_0642.png

Jak to rozwiązać?

Dodaj aplikację do wyjątków w taki sposób:

[attachment deleted by admin]

Dzięki pomogło, trochę ukryte to jest nie powiem :]
Mam kolejne pytanie, jest program do ściągania plików m.in z rapidshare, hotfile itp. a zwie się on Jdownloader. Comodo go nie zna i wszystkie pliki na oko koło 100 umieścił w piaskownicy. Co można zrobić by Comodo go ‘znał’ wysłać wszystkie pliki do Comodo Teamu ? Z drugej strony to bardzo popularny program, dziwne że nie jest dodany lub czy może nie jest w pełni bezpieczny?

Podaj mi tu pełną nazwę, wersję, stronę www i producenta.

Jdownloader wersja 0.9.581 producent AppWork UG (haftungsbeschrankt) 2007-2009
http://jdownloader.org/

O ogólnie mówiąc jest to program do ściągania z multum stron hostingujących, n. z takiego rapidshare jak nie mamy zewn. IP to aby coś ściągnąć trza celować aż nikt inny nie ściąga, no a ten program odlicza sam czas i wznawia ściąganie. Niby też odczytuje kody chaptcha ale wiadomo jak z tym jest, chyba nie ma programu który potrafi je idealnie odczytywać.

Aplikacja powinna już być na zaufanej liście.

Jdownloader u mnie działa bez najmniejszego problemu, a tak w ogóle to po instalacji cisa jeśli masz pewność że komp jest czysty i ufasz swoim programom zapuść tryb nauki + tworzenie reguł dla bezpiecznych aplikacji (można na ten czas wyłączyć sandboxa), następnie uruchamiasz to co masz na kompie cis tworzy reguły, jeśli ma wątpliwości pyta. Na koniec przechodzisz na bardziej rygorystyczne ustawienia/usuwasz automatycznie utworzone reguły które ci nie pasują. Od tego momentu jeśli wszystko zrobiłeś prawidłowo CIS powinien pytać jedynie o nowe aplikacje w systemie.

Lub Tryb czystego PC w Defense + - tutaj ufa już każdym działaniom każdych aplikacji na systemie.

z tym że ja nie ufam każdej aplikacji :D, masa ludzi nawet nie ma pojęcia ile programów bez ich wiedzy łączy się z siecią choć teoretycznie tego nie wymagają

Każdy program który ma się aktualizować połączenie do sieci wymaga. Np. taki AllPlayer prócz aktualizacji korzysta z internetowych baz filmów.