Po instalacji CIS - pakiet Ms Office Word 2010 nie widzi drukarki sieciowej

witam,

w ramach testow zainstalowalem CIS na Windows 7 i od razu pojawił się problem. Antywirus blokuje drukarkę sieciową dla programów z pakietu MS Office (Word 2010, Excel 2010 Starter). Problem ten znika, gdy odinstaluję CISa - zatem muszę go jeszcze skonfigurować. Czy byłby ktoś uprzejmy pokazać mi na screenach w jaki sposób mogę usunąć ten problem?

PS chciałem skorzystać z pomocy GeekBuddy, ale za pomoc konsultant zawołał uiszczenie opłaty w wysokości 99$ za roczny support, prościej zatem byłoby zrezygnować z CISa na rzecz innego programu…

Pomoc GeekBuddy jest niestety płatna.

Problem z firewallem. Zmieniałeś jego ustawienia? Wykrył Twoją sieć domową?

Też mi się wydaje, że problem tkwi w zaporze sieciowej programu CIS. Oprócz zmiany języka na polski nie zmieniałem w CIS żadnych ustawień, wszystko domyślnie pozostawione.

Wyłącz też testowo firewalla i sprawdź czy problem się rozwiąże.

Docelowo wolałbym nie wyłączać firewalla bo to komputer firmowy, preferuję rozwiązanie w postaci odpowiedniej konfiguracji CISa.

Jutro dam znać jaki efekt przyniosło testowe (chwilowe) wyłączenie firewalla.

Problem szczęśliwie udało mi się rozwiązać z pomocą pracowników GeekBudy, poniżej instrukcja:

  1. Comodo Ustawienia Zaawansowane → Ustawienia Bezpieczeństwa → Ocena Plików → Zaufane Pliki
    Teraz na prawym okienku (w polu poniżej paska “ścieżka do pliku”) klikamy prawym klaiwszem myszy → Dodaj → Foldery
    Wchodzimy na C:/Program Files/Microsoft Office i zaznaczamy folder Office 14 (w przypadku innej wersji pakietu Ms Office może to być inny folder np Office 12 lub Office 15) a następnie klikamy OK.

  2. Teraz wystarczy przełączyć tryby Automatycznej Piaskownicy: klikamy prawym myszy na ikonę CISa wybieramy Automatyczna Piaskownica i ustawiamy tryb Wirtualizowanie.

Jak widać nie był to problem Zapory Sieciowej programu CIS, teraz urządzenia sieciowe są widoczne dla paietu MS Office.
Mam nadzieję, że komuś pomogę :slight_smile:

Problem rozwiązany, tamat można zamknąć.

Jak zmusiłeś ich do pomocy bez wykupionej licencji? :wink:

BTW ten sposób postępowania jest pokazany w linku do forum dobrychprogramów, który wstawiłem

Wiesz, na forum które powyżej zlinkowałeś jest opisane częściowe rozwiązanie. Samo dodanie do wyjątków nic nie da, jeśli nie zostanie zmieniony tryb piaskownicy lub nie zostanie ona całkowicie wyłączona. Poza tym to ważne żeby dodać cały folder a nie pojedynczą aplikację jak np. winword.exe.

Niestety pojawił się kolejny problem na linii Comodo <-> Office 2010 Starter i chyba będę musiał na dobre odinstalować CISa… Comodo blokuje otwieranie załączników populatnych plików z Thunderbirda. Nawet jak zapisza załącznik na pulpicie i próbuje otworzyć (dajmy na to plik .docx), to Office wywala dziwne błędy… jak wyłącze CISa to wszystko ładnie śmiga… Eeeh ci programiści… :wink:


wyłączenie opcji “wykrywaj wstawianie kodu” pomaga?
(tutaj: “detect shellcode injections”).

nie pomaga, lekiem na całe zło jest wyłączenie piaskownicy :confused:

Na załączonym w poprzednim poście screenie widzisz “Define exclusionsfor behavior blocking”
Może warto by z tym spróbować - dodać tam całego Office’a.