Pierwsze kroki z Comodo Internet Sec. - pierwsze problemy

Witam wszystkich, Super Nowego Roku!

Zainstalowałem właśnie Comodo Int. Sec. w wersji darmowej ze strony Comodo (ale nie z linku Morphiusza!) na nowym laptopie z Win 8 Pro jedna i …

  1. zauważyłem że u góry okna w nazwie programu jest ‘Premium’ - czy mam wersje free bezterminowo?
  2. odhaczyłem TYLKO Yahoo podczas instalacji - reszta z automatu - co jeszcze powinienem wyłączyć teraz?
    Optymalizacje w/g Morphiusza wybrałem dla biura/dla dziadków… i
  3. pkt.4a po zeskanowaniu zapisałem wszystko jak leci 88) bez wybierania tych zaufanych
  4. pkt 4b NIE ZNALAZŁEM!! w Ustawienia Bezpieczeństwa => Defense + zakładki “Blokada zachowań” i dalej “Nierozpoznane aplikacje…”,

Ktoś pomoże, troche laik jestem, a może teraz interfejs się zmienił.

Witaj na forum Comodo,

  1. Comodo Internet Security Premium to nazwa wersji darmowej.
  2. Prawdopodobnie zainstalowałeś GeekBuddy - usuń poprzez panel sterowania.
  3. 4a. jesli w systemie nie ma poważnej infekcji to nic się wielkiego nie stało
    4b. tutaj nastąpiła zmiana w samym programie. stwierdzam, że obecnie lepiej zostawić wszystko tak jak jest domyślnie (tutaj nie musisz nic robić). Oczywiście nadal istnieje możliwość skonfigurowania go jako anti-exe.

Pozdrawiam!

Usunąłem GeekBuddy i Dragona z Panelu Sterowania. Czy gdzieś w programie odhaczyć anonimowe przesyłanie…? , podczas instalacji 2 x było i nie odhaczałem.

Jak ktoś nie chce wysyłać anonimowych statystyk to są one do wyłączenia w ustawieniach ogólnych>Dziennik.

A zapomniałem, o co dokładnie chodzi z tym anti-exe?

Te anonimowe statystyki chyba nie są groźne :slight_smile: najwyżej zostawie.

Dopiszę, świeża instalka i nie mogę połączyć się po wifi. Na początku nie ma takiej usługi a teraz nic nie komunokuje.
Hmmm, albo Win8.1 i brak konkretnego sterownika od realteka albo Comodo?

Karta WiFi to AirLine 1600USB i zainstalowany sterownik najnowszy ze strony AirLine - ‘Wireles LAN Utility’. Zauważyłem że ikonka tego programu znajduje się w piaskownicy!?

Przenieś do zaufanych plików.