Nie działa otoczenie sieciowe po instalacji CIS

Po instalacji CIS przestaje dziiałać otoczenie sieciowe w WinXP w lokalnej sieci.
Dokładnie: nie można się dostać do udostępnionych zasobów kompa na którym jest CIS, nawet jeżeli wyłączę CIS na chwilę. Wszystko inne działa czyli np. internet czy Samba na routerze.
Jak odinstaluje CIS wszystko wraca do normy.

Hej

Spróbuj zrobić tak:
Przejdź do zakładki firewalla, wybierz moje strefy sieciowe, naciśnij Dodaj → Nowa strefa sieciowa. Nazwij ją jakoś, następnie kliknij na niej prawym przyciskiem myszki i wybierz Dodaj. Wprowadź teraz zakres adresów IP.
Jeśli używasz kreatora ukrywania portów to musisz wybrać tam pierwszą opcję, następnie wybierz pierwszą opcję i z okienka poniżej wybierz nazwę sieci jaką przedtem stworzyłeś.

Powinno pomóc choć gwarancji na to nie daję.

Przez wyłączenie CISa wyłączasz tylko proces cfp.exe, który jest zasadniczo tylko interfejsem. Natomiast cmdagent.exe dalej działa. Jest rdzeniem tej aplikacji.

Pozdrawiam

To o czym piszesz już robiłem wiele razy i na wiele sposobów (mam stworzoną swoją strefę).
Próbowałem oczywiście nawet zabić ten proces cmdagent.exe, ale też nie pomagało !
Efekt jest taki, że nawet lokalnie wchodząc na otoczenie sieciowe i próbując wejść na udostępnione swoje lokalne katalogi w logu zdarzeń Wina pojawia się tylko błąd:

Źródło: Srv
Identyfikator zdarzenia: 2011
Parametr konfiguracji serwera „irpstacksize” jest za mały, aby serwer mógł użyć urządzenia lokalnego. Zwiększ wartość tego parametru.

Próbowałem nawet ręcznie wpisać mu odblokowanie odpowiednich portów używanych do otoczenia sieciowego (445 / UDP, 445 / TCP, 137 / UDP, 138 / UDP, 139 / TCP), ale zupełnie go to nie rusza :frowning:

Znalazłem rozwiązanie.
Nie mam pojęcia dlaczego, ale musiałem dodać do rejestru klucz:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanserver\parameters\IRPStackSize
i nadać mu wartość: DWORD = 30 (dziesiętnie).
I problem zniknął.
Uważam wątek za zamknięty.