konfiguracja sieci prywatnej w CIS 5.3

Witam serdecznie,

jestem nową posiadaczką CIS 5.3 i jak każdy nowicjusz chwilowo gubię się w ustawieniach programu. Pracuję na netbooku EEEpc, który poza narzędziem do pracy, pełni w domu rolę serwera sieci domowej (kabel i ruter) połączonego jeszcze z jednym laptopem.
Przez moje maleństwo łączę się z netem komórkowym, z którego korzystają też inni na drugim lapciu; udostępniam też innym część swojego dysku (D) w celu pracy na wspólnych danych.
Po zainstalowaniu CISa (antywirus i firewall) i podłączenia domowej sieci, Comodo automatycznie utworzył nową sieć i udostępnił drugiej jednostce dostęp do internetu; nie udostępnił jednak dostępu do danych z dysku. Oba laptopy siebie widzą, “wspólne” foldery są ustawione jako “udostępnione”. Jednak przy próbie dostania się do nich z drugiego kompa pojawia się komunikat, że dane są niedostępne. Na moim kompie CIS w tym czasie nie wysyła żadnej informacji.
Mam prośbę o podpowiedź jak naprawić ten problem.

Może na początek prymitywne zagranie w formie ustawienia firewalla w tryb nauki?:wink:
Spróbuj przebrnąć przez konfigurator ukrywania portów i zaznaczyć pierwszą opcję.

Dzięki za podpowiedź.
Tryb nauki ustawiony, sieć ponownie skonfigurowana; nawet na nowo udostępnione foldery i nic to nie dało.
Nadal szukam miejsca i mechanizmu, który blokuje dane na na moich dyskach.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł,to chętnie skorzystam.

ps
Ale sama funkcja blokowania dostępu do danych i wolnych powierzchni dysku to dla mnie rewelka, gdyby nie wymogi zawodowe, to chętnie bym nic nie zmieniała :wink:

Jak znasz angielski chociż w stopniu elementry to dogadasz się na forum ang a tam ludzie się znają.
Skorzystaj z GeekBuddy w ostateczności :wink:
Pewnie odpowie ktoś mądrzejszy .

hej, hej,

dotarłam do sprawcy blokowania danych na dysku - był nim zainstalowany jednocześnie z CISem - CDE.

Okazuje się, ze samo zainstalowanie tego programu blokuje sieciowy/zewnętrzny dostęp do zawartości dysków. Odinstalowałam go (chwilowo) i wszystko zaczęło sprawnie działać. Teraz czas na naukę wyjątków udostępniania, potem go znowu zainstaluję bo warto.

Dzięki za pomoc
pozdrawiam