Konfiguracja Comodo Internet Security Premium 2011

Z pomocą miloszcza powstala strona internetowa przedstawiajaca konfiguracje CIS5 Interia - Polska i świat: informacje, sport, gwiazdy.. W razie zażaleń pisać w tym temacie lub na maila ;).

Zacznę od sprawy wyglądu. Zmieniłbym czcionkę na bardziej techniczną, może Arial, Calibri, itp. bo Time New Roman przynajmniej mi średnio pasuje do instrukcji. Ale to sprawa co komo się podoba :wink:

Ustawienia skanera antywirusowego. Poza zakładką skanowania ręcznego wszędzie w poleceniu Nie skanuj plików większych od (MB) podniosłem z 50 do 200. W ręcznym mam nawet 5000 MB, choć jak ustawimy powyżej 1024 MB pojawia się ostrzeżenie, że to wydłuży skanowanie.
Automatyczne aktualizowanie bazy wirusów przed skanowaniem może być wszędzie zaznaczone, to nie szkodzi, a jak ktoś ma aktualną to i tak bez znaczenia.

Zakładka Defense+. Ogólne. Mam zaznaczone: Blokuj nieznane żądania połączenia jeśli aplikacja jest zamknięta. Przyznam, że nie wnikałem, co autor tego komunikatu miał na myśli, ale od wersji 3 zawsze polecane było zaznaczanie to i teraz tak mam. :slight_smile:

Zakładka Firewall. Ukrywanie portów.

Trzecia opcja jest zalecana dla większości użytkowników. Tylko przy niej możemy liczyć na tzw. stealth w rożnych testach. Ale nie o tym miałem. W oknie Reguły Globalne warto kliknąć w każdą z blokujących zasad i po pojawieniu się okna Reguła kontroli sieci zaznaczyć Zapisz działanie reguły do dziennika i Zastosuj. Zmienia się czerwona ikonka, pojawia się przy niej karteczka. Tu wygląd jeszcze z wersji 4.

http://img260.imageshack.us/img260/7255/reguly.png

Co to daje? A to, że licznik w programie zlicza blokowane działania. Bez tego zawsze mamy zero i wtedy wielu pyta się, czy program w ogóle działa? No to tyle, co w tej chwili przyszło mi na myśl.

Dzięki za zgłoszenie, jak będe miał trochę czasu i weny to poprawię troche. Co do “Blokuj nieznane żądania połączenia jeśli aplikacja jest zamknięta” w cis5 pokazuje żeby tego nie używać na codzień. Pobawiłem się tą opcją, nie wiem o co z nią chodzi, ale ;). Bez zaznaczenia jej mam 0 programów w piaskownicy, bo wszystko co trzeba dodane do zaufanych. Natomiast jeśli zaznaczę tę opcję to po restarcie kompa miałem chyba 3 aplikacje, jedną pamiętam było to nvvsvc.exe. Czyli trochę dziwnie, bo to proces nvidi, który na dodatek został dodany do zaufanych plików.

Tak masz rację, przed chwilą sprawdziłem. Po wyłączeniu Blokuj nieznane żądania połączenia jeśli aplikacja jest zamknięta i restarcie komputera, procesy np. nVidia, które do tej pory Comodo uparcie wrzucało do Sandboxa, czy blokowane programy, choć miałem je dodane do zaufanych teraz ruszają normalnie.

  1. Zakładka Defense+. Ogólne. Mam zaznaczone: Blokuj nieznane żądania połączenia jeśli aplikacja jest zamknięta. Więc to mamy załatwione w takim razie :).
  2. Automatyczna aktualizacja - również zmienione, dałem złego screena ;P, gdzie w jednym miejscu była odznaczona automatyczna aktualizacja, ale już zmieniłem.

Masz odznaczone. U mnie też zostawiam odznaczone, nie będę za każdym włączeniem komputera ręcznie uruchamiał blokowanych programów. A procesy nVidia, czy Windows Defense nie muszą być w Sandboxsie.

W Antywirusie, Harmonogramie skanowania, lepiej jak będzie obrazek z zaznaczonym przykładowym jednym dniem skanowania, np.

http://img826.imageshack.us/img826/3969/96485310.png

Czemu? Są goście co po obrazkach wszystko ustawiają. 88) Ustawi skanowanie jak na obrazku codziennie, a to kompletnie bez sensu, jedynie zużywa się głowica dysku.

  1. Screen harmonogramu poprawiony
  2. Dodany screen z zapisem do dziennika działania reguł blokujących.
  3. Czcionka zmieniona.
  4. Ustawienia antyvirusa (MB) zmienione.

Teraz ten fragment brzmi lepiej.

Teraz, kiedy polonizacja dobiega końca, też zabieram się już do pisania poradnika do piątki. Wiem, że powinienem wcześniej, ale robić screeny (ok 200 fotek) dwa razy, a potem po raz drugi pisać to samo, nie miało by sensu.

Com4 ma rację. Zdjęcia dawaj zawsze już po danej konfiguracji, bo niektórzy kopiują ustawienia, zamiast pomyśleć i dostosować je pod swoje preferencje, skoro już dysponują odpowiednią wiedzą na temat ustawień. Przekonałem się o tym po poradnikach do trójki i czwórki. Tak więc, fotki zawsze z ustawieniami.

Czy mógłbyś zmienić fotkę z wykrycia sieci w dziale Firewall na taką z zaznaczoną opcją “Nie wykrywaj automatycznie sieci prywatnych”? Wychodzę z założenia, ze skoro program wykrył naszą sieć, to inne nas nie powinny interesować. Szczególnie wśród wszech obecnie panującego wifi. Jeżeli ktoś dużo podróżuje z lapem i korzysta z hotspotów i tak z tej opcji nie skorzysta, a w domu wykrywanie innych zbędne. W końcu daną sieć i tak możemy w każdej chwili dodać.

PS: No właśnie, z nVidią skopali troszkę.

Super stronka z konfiguracja. Świetna robota stawiam browara :slight_smile:

Fajne, tylko screeny nie z ostatecznej wersji tłumaczenia :stuck_out_tongue: