Jak odpowiedzieć na to pytanie zapory sieciowej?

Witam serdecznie. Zapora sieciowa Comodo wyświetla mi poniższy komunikat i ja nie wiem jak na niego odpowiedzieć. Wyświetlił mi się już parę razy i za każdym razem zaznaczyłem Blokowanie, ale nie dałem, aby Zapamiętać tą opcję, bo nie jestem pewien czy dobrze robię, że blokuję. Dlatego wolę zapytać się tutaj.

Tam gdzie zamazane na czerwono, to jest jakiś adres IP, który nie jest mój, patrzyłem w cmd, ipconfig.

http://img266.imageshack.us/img266/3476/obraz1pi.jpg

Pewnie korzystasz z klientów sieci torrent? Albo ukrywałeś porty opcją drugą. Jeśli nie jesteś jakimś super wyjątkiem i nie przeprowadzasz skomplikowanych czynności w sieci (zdalny pulpit etc.) to blokuj. Żeby mieć święty spokój ukryj porty opcją 3cią lub zaznaczaj przy tych alertach “zezwalaj tylko na połączenia wychodzące”.

Mam zainstalowany uTorrent, no ale jak go uruchomiłem to pojawił się komunikat, żeby zezwolić czy blokować połączenie, ale było pokazane konkretnie, że to do uTorrent a nie od System.

Nie rozumiem, o co chodzi?

No akurat mam zainstaloany TeamViewer i czasem łączę się przez zdalny pulpit. Jeśli to również istotne to korzystam z Windows Live Mesh, który jest ciągle włączony, synchronizuje pliki. Mam też włączoną ciągle aplikację SkyDrive.

No ten komunikat często mi się pojawia. Zezwolić na stałe czy blokować na stałe? Przecież musi być jakiś sposób, aby się dowiedzieć czy to zaufane, czy nie.

Aha, jeszcze czasem pojawi mi się powiadomienie od aplikacji svchost.exe, gdzie też nie wiem czy zezwolić, czy blokować:

http://img33.imageshack.us/img33/4817/obraz1zfj.jpg

Ukryj opcją 3cią.
Jak Ci jakieś aplikacje nie będą działaly to napisz.

[attachment deleted by admin]

Odpisałbym wczoraj, ale przy wysyłaniu nowej odpowiedzi pojawiał się komunikat:
“An Error Has Occurred!
The last posting from your IP was less than 1 seconds ago. Please try again later.”

Często mi się ten komunikat pojawia jak chcę tutaj napisac posta, na żadnym innym forum nie mam takiego problemu.

Ok, wracając do tematu. Dzięki bardzo, już nie pojawia mi się ten komunikat, odczekałem parę dni :slight_smile: