Grupa Domowa i CF

Jak skonfigurować firewalla tak żeby nie blokował homegroup i innych urządzeń w sieci domowej. Tylko całkowite usunięcie załatwia sprawę.

Co robiłeś? Jaką konfigurację wybrałeś? Coś nie działa, czy nie wiesz, co wybrać?

Na razie nic nie zmieniałem bo się na tym nie znam. Mam sieć domową.

Gdy podłączyłeś się do sieci domowej musiało wyskoczyć okno z wyborem charakteru sieci. Wybrałeś “Jestem w domu”, hm?

Nie pamiętam żeby taka informacje wyskoczyła, ale nawet jeśli to na pewno dałbym na “jestem w domu”

Przejdź do ustawień i włącz właściwą konfigurację. Mam wrażenie, że patrzysz na komputer i czekasz, aż sam z siebie coś zrobi. Czytaj ze zrozumieniem informacje, bo jest dobrze przetłumaczony i wybierz pasujące ci ustawienia. To jest proste, wystarczy czytać, rozumieć, myśleć. ;D

No tak, ale nie mam pojęcia co jak mam poprawnie to skonfigurować dlatego zadałem pytanie na forum osobą które się na tym znają.

Dobra, zacznijmy od tego, że podasz co i jak masz ustawione. W ten sposób nauczysz się obsługi, a tutaj dowiesz się, które opcje i na jakie zmienić.

Nie ma sprawy, które opcje mam pokazać?

Nie wiem czy chodziło o to
http://img546.imageshack.us/img546/2752/36lr.png
http://img11.imageshack.us/img11/3439/o13d.png
http://img812.imageshack.us/img812/8531/hxg8.png
http://img202.imageshack.us/img202/8780/3ons.png

Hmmm…dziwne. Rzeczywiście, inne urządzenia w Twojej sieci nie mają prawa widzieć komputera, bo Comodo po prostu blokuje wszystkie te połączenia. To akurat jest całkiem normalne i oczywiste. Mniej oczywistym jest, że CF nie widzi sieci, do której się łączysz (nie ma jej zapisanej), a przecież powinien Cię powiadomić przy każdym połączeniu o dołączeniu do nowej sieci, tak długo, aż jej nie zdefiniujesz (dom, praca, miejsce publiczne). Co pokazuje CF, gdy otworzysz Zadania zapory-> Zarządzaj sieciami ?

BTW, Co to za system operacyjny?

Przepraszam że tak późno odpisuje ale nie miałem ostatnio czasu tu wejść i odpowiedzieć. Mój system to Windows 7 64 bit.

Powiedz mi, czy to CF też może blokować servery DLNA ? Bo ostatnio też próbuje i nie widzę udostępnionych plików do streamingu na urządzeniach z androidem. Szkoda że za każdym razem jak sprawdzam to musze usuwać całkowicie Comodo, bo samo wyłączenie go nic nie daje i dalej jakimś sposobem blokuje, wiesz czy można bez usuwania całkowicie go wyłączyć?