Gerçek Zamanlı Arşiv Dosyalarının Taranması !

Comodo Internet Security Kullanıcısıyım Ve Sıkı Takipçilerindenim ! AV Programlarına Kafayı Takmış Biri Olarak Çünkü Sürekli AV Programlarını Denerim ! Comodo Herşeyi ile Çok Çok Elit Bir Program Yalnız Eksiklikleride Yok değil Tabi Sürekli Geliştirilen bir yazılım için Bunlar Göz Ardı Edilebilir Güvenliğide Tehdit Eden Bir Durumda Yok!

Şayet Gerçek Zamanlı Korumanın Arşiv Dosylarını Taramaması (Örn. .rar .zip) Çok Büyük Bir Eksiklik Bu Konuda Bir Geliştirme Varmı ! ? Veya Şu Sürümde Eklenecek Denirse Bizde Gün Saysak…

Örneğin
Malware Link Remove Adlı Sitede Bir Çok Zararlı Yazılım Kodu Var Arşivlenmiş şekilde CIS İndirilmesine İzin Veriyor Şayet Tarattıktan Sonra Zararlı Yazılımı Tanıyabiliyor Şu ana Kadar Denediklerimde %95 'e Varan Bir Tesbit Oranı Var !

Ama Bilgisayarıma Hiç İndirilmemesi Taraftarıyım . ne Olursa Olsun Bilgisayarıma İnmiş Olan Bir Zararlı Yazılım Taratırken Tesbit Edilse Bile (Her Defasında Dosya Tarattırma gibi bir alışkanlığımda Yok ) Kendimi CIS ile Güvende Hissetmiyorum ! ! !

Ayrıca Arşiv İçinde exe ve Dll Uzantılı 100 'e Yakın Zararlı Yazılım Var CIS ile Tarattığımda 0 Tesbit Veriyor Şayet Dosyaları Tek Tek www.virustotal.com 'da Tarattığımda %60 a Yakın Bir Tesbitleme Oranı ile Buluyor .

Burda Bir Gariplik Yok mu !?

Saygılarımı Sunarım

Programdan Ötürüde Teşekkür Ederim …

Link removed by Moderator please do not post links to possible Malware on the Forum.

Arşiv içindeki dosyaların AV tarafından taranabilmesi için bunların öncelikle arşivden çıkartılması gerekmektedir. Bu işlemde sistemi yavaşlatabilir. Bu yüzden Comodo AV gerçek zamanlı taramada arşiv içindeki dosyaları taramaz. Elle ve Zamanlanmış taramalarda ise “arşiv dosyalarını tara” diye seçimli bir özellik bulunmaktadır. Bu özellik seçiliyken de arşivleri taramıyorsa AV tarafından desteklenmeyen bir arşiv biçimi kullanılmış demektir.

Sayın offchu Öncelikle ilgin Alakan İçin Teşekkür Ederim !

Sanırım Eksiklik Bende ,Anlatamadım Sorunumu

Sorunda Burda Zaten Arşiv İçinden Çıkartmadan Online Gerçek Zamanlı Tarama’dan Bahsettim . Mesela vx.netlug.org Sitesini Örnek Verdim O Sitedeki Yazılımlar Arşiv lenmiş Şekildedir . Ben o Bağlantıyı Tıkladığım Anda AV Programının Zararlı yazılımı Tesbit Etmesi Ve Dosyayı İndirmeme İzin Vermemesi Gereklidir.!
Örnek Olarak ESS 4 Sistemde Kurulu ise Arşivlenmiş Klasörün İçinde Zararlı yazılım Varsa Bir Uyarı Penceresi Görünür Ve Dosyanın Bilgisayara İnmesine İzin Vermez İşte Tamamen Bundan Bahsediyorum . Bir Çok AV Programında Bu Mevcut Ama Tesbitleme Oranları Comodo’ya Göre İyi Değil .

Ben Bu Bahsettiğim Özelliğin CIS 'e Entegre Olması Hakkındaydı !

Eğer Bu Yetenek 'de CIS 'e Kazandırılırsa Güvenlik Programları Konusunda COMODO Üstüne Laf Edilecek Bişey Kalmaz.!

Sayin NikeSteeL
bazi av programlarinda sizin dediginiz özellik MAALESEF yok. kullandigim icin söylüyorum ESET, AVIRA, bitdefender av lerini kullanmis bili olraka zip winrar seklindeki dosyalari daha indirmeden bu av ler yakalayabiliyor.
ama bir takim diger av ler ise indirip acmaga calisirken.
ben bunda büyük bi sorun bulmuyorum. sadece büyük dosyalari indirince zaman kaybi oluyor.
Sorun o kadarda önemli degil sonucta zararliyi taniyabilen AV yakaliyor. indiriken veya indirdikten sonra.
Ama önerinizi COMODO dikkate alsa bence iyi olur.
cünkü tüketici görüsleri ve elestirileri ürünü her zaman bir adim ileriye götürür.
avira premium kullaniyorum. ( COMODO pc de hatali calistigi icin ne yazikki)
ama bence COMODO en iyilerden biri olacaktir birgün. HEP DESTEK TAM DESTEK
Sizede iyi calismalar.

İlk Önce Yorumun İçin Çok Teşekkür Ederim

Bahsettiğim Özellik Her AV Programında Olmayabilir Ama Bir Çoğunda Var ! Comodo Çok Başarılı İnkar Edilemez

Sistemimde Comodo İnternet Security Premium Kurulu Başka da Bir Güvenlik Çözümü Yok

4.3 GB Boyutunda Bir Oyun İndirdim .rar Uzantılı Olarak Comodo’nun On-Demand Archive Scan Özelliği Olmadığı İçin Oyunun İnmesini Bekledim ! Oyunu İndirdikten Sonra Tarattım Bir Çok Zararlı Yazılım Vardı Tuzak Dosya Olduğu Apaçık Ortada !

Şimdi Hem Zaman Kaybettim Oyunun İnmesini Beklerken Hemde Kotalı Kullanıcı Olsam Kotam Gitmişti Boşu Boşuna !

CIS İndirme Linkine Tıkladığım Anda Veya Dosya İnmeye Devam Ederken Tarasa Ve Zararlı Yazılım ı Algılasa Bir Seçenek Penceresi Görüntülese "İndirmeye Devam Et " ve “İndirmeyi Engelle” Diye Şahane Olmazmıydı !

Bir AV Programının Bu Özellik Bence %30 unu Kapsıyor Ve Bir Program İçin Mükemmel Bir Yetenek!

Comodo’dan Bunu Bekliyorum Açıkçası !

Saygılarımla

Arşiv dosyası tamamen inmeden açılamaz bu yüzden de taranamaz. Sizin dediğiniz ancak bağlantı denetimi ile olabilir, böyle bir özellik de henüz CIS’te bulunmuyor.

CIS’i yeni kullanmaya başlamış biri olarak NikeSteeL’in bu fikrini çok olumlu ve yararlı buluyorum.
Diğer AV Programlarında böyle bir durum mevcutken CIS’te olmamasının eksiklik olduğunu düşünüyorum.
Bu da giderildiği takdirde tadından yenmez bir AV/IS olacağı kanısındayım.

İyi çalışmalar dilerim.

Konuyu güncelliyorum Melih veya egemen bey görür umarım. WebGuard modülü Comodo IS ye eklenmeli Comodo DNS ve Firewalll bunu kısmen sağlıyor fakat Hemen hemen gelişmiş Tüm Internet Security Paketlerinde bu özellik mevcut.