dziwny stan CIS w system tray / przekreślona tarcza

No właśnie, zdarzyło mi się (już dwukrotnie) że COMODO, a właściwie jego stan reprezentowany w ikonie zasobnika systemowego wygląda tak:


http://images38.fotosik.pl/255/a11d62a948f4d3bem.jpg

Jak rozumieć tą przekreśloną tarczę? Z tego co pamiętam, po otwarciu programu, COMODO raportował, że wszystkie systemy są uruchomione i działają poprawnie. Niestety nie miałem czasu by weryfikować czy wszystko na pewno działało.

Bynajmniej nie pojawiał się żaden nowy / niepokojący komunikat (ani po naznaczeniu tarczy kursorem, ani po otwarciu programu)…

Po ponownym uruchomieniu systemu ikona tarczy wróciła do normalnego stanu.

Czy wie ktoś co oznacza ta przekreślona tarcza?

Mi się pojawiała taka ikonka zaraz po instalacji, ale COMODO raportował że źle zainstalował firewall’a. Problem opisałem tutaj:

https://forums.comodo.com/polski-polish/problem-z-instalacjae�-cis-t51322.0.html

Jezeli w Twoim przypadku pokazuje że wszystki systemy działają prawidłowo to nie bardzo wiem o co chodzi ?!? ???

No właśnie. Nie bardzo to idzie logicznie zrozumieć.

Wydaje mi się że to problem ładowania jakiegoś/jakiś składników… Ale że raz na jakiś czas się coś takiego pokazuje… I nie było wtedy żadnych nowych instalacji które poprzedzały by ten stan…
Może sprawdzę sobie dysk - na fizyczne uszkodzenia (bo jeśli założymy, że to problem ładowania jakiegoś elementu, to być może tu będzie przyczyna)

Dziękuję za odpowiedź i pozro! :slight_smile:

Jeszcze przyszła mi do głowy taka myśl. Może ten czerwony znaczek pokazuje Ci się dlatego że nie jest aktualna baza wirusów? Przez chwile pokazuje ze coś jest nie tak, potem pociągnie nowe uaktualnienie i już wszystko gra :slight_smile:

To tylko taka moja hipoteza.

Pozdro

ew. zobacz czy comodo nie ma aby uslugi systemowej. i ta moze byc wlasnie nieladowana

Wojtas - baza była wtedy aktualna - z trzy dni po tym zdarzeniu sprawdzałem czy są jakieś sygnaturki, ale nic nowego nie zostało opublikowane.

Szametu - program “COMODO Internet Security Helper Service” jest ładowany jako usługa systemowa… Z tym że jest to tożsame z procesem “cmdagent.exe” czyli jeśli nie załadowała by się usługa to nie pojawił by się aktywny proces i nie było by w ogóle ikony tarczy w trayu. A tarcza się pojawia. Z tym że przekreślona :slight_smile:

Wiecie co… Jako, że problem wystąpił 2 razy, nie będę sobie tym głowy zawracał… Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, wtedy się odezwę :slight_smile: Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :slight_smile: