Dziwne aktualizacje

Jak wyglądają aktualizacje comodo firewal? Dziwi mnie to, że u mnie jedynie na ułamek sekundy pojawia się jakaś ikonka po prawej na dole, ponieważ mam dość wolny internet. Czy możliwe jest to że te aktualizacje są blokowane przez avasta, bądź spayware terminator? Zawsze gry próbuje ręcznie zaktualizować program, to wyskakuje mi informacja, że jest aktualny. Jak mogę sprawdzić czy mój program nie został shackowany i nie oszukuje mnie co do swoich aktualizacji i chronienia komputera.

Nie ma opcji oszukiwania :slight_smile:
Nic zapewne nie jest też blokowane.
Widocznie ten program tak ma.
A tak serio to spotakłem się już z tym u innych, więc to pewnie jakiś mały błąd. Nie powinno Ci już wyskakiwać.
Możesz też wyłączyć sprawdzanie tych aktualizacji w ustawieniach.

u mnie też mignie ikonka comodo … mi sie wydaje że aktualizator sprawdza czy sa aktualizacje a jak nie ma to po co ma sie świecic?? pojawia sie i zara znika :wink:

a jak wykryje aktualizacje to od razu pojawia sie chmurka z informacją czy pobrac i zainstalować …

Od 2 miesięcy takie coś mi nie wyskoczyło, to normalne że tak rzadko są aktualizacje?

Chodzi o aktualizacje programu, nie baz antywirusa.
Antywirus aktualizuje się kilka razy dziennie nie zakłócając Twojej pracy .

Czasami pojawia się chmurka, jak wchodzi nowa wersja programu. A tak przeważnie aktualizacje Comodo można zauważyć, że na pasku chwilę są dwie ikony “C”, jedne właśnie aktualizacji. Czy są nowe aktualizacje, można też sprawdzić: Więcej - Wyszukaj aktualizacje.

Te chmurki, komunikaty reklamowe (Comodo Message Center) można wyłaczyć w ustawieniach Więcej - Preferencje - Ogólne.