dwa pytania

Chciałem się dopytać jak to jest z tymi plikami które są przesyłane do analizy. Wysyła się pliki wszystko ładnie cacy tylko w jakie postaci otrzymuje się odpowiedź zwrotną ? Antywirus sam przy kolejnym skanowaniu plik które zostały wysłane do analizy zaznaczy czy są bezpieczne czy nie ?

Kolejne moje pytanie. Jak się wykupi licencje na rok to jeżeli w tym okresie wyjdzie nowa wersja programu to czy na tym kluczu będzie można zaktualizować pakiet czy licencja tyczy się wersji na którą został zakupiony ?

Odpowiem na drugie pytanie. Licencja jest ważna rok. W tym czasie masz możliwość korzystania z wszystkich wersji, które się pojawią.

Pliki w piaskownicy:

• uznane jako bezpieczne - wypuszczane z piasku,
  • uznane jako niebezpieczne - alert antywirka i usuwane.

Co do tego - nie jestem pewien. Kilkukrotnie przesyłałem pliki z piaskownicy do analizy - są to składowe sterownika do karty graficznej ATI i właściwie cały czas Comodo pakuje je do piaskownicy. A ja czekam chyba od miesiąca, aż wreszcie wrzuci je samodzielnie do listy zaufanych…

Fakt fatem, przy 50mln + użytkowników pewnie dostają tego z kilkaset GB dziennie :smiley:
U mnie coś siedziało 6 miesięcy i nic.
Podziękujmy valkyrie, która ma pojawić się w chmurce niedługo.
Vide valkyrie - https://forums.comodo.com/polski-polish/valkyrie-serwis-weryfikacji-pliku-t75371.0.html

Valkyrie działa bardzo sprawnie - od początku chyba.

Tyle tylko, że to dla mnie mała niewiadoma jak oni sprawdzają te pliki, czy odpalają je czy oceniają w jakiś inny sposób, mówię oczywiście o przypadku zgłoszenia pliku do analizy przez jednego ze specjalistów.

A to już ich sprawa jak oceniają - ważne, żeby robili to dobrze :slight_smile: