dllhost.exe prosi o dostęp do Internetu

Czy powinienem zezwolić plikowi dllhost.exe na dostęp do Internetu? Ustawiłem ustawienia ogólne w tryb własnych reguł, ustawienia ostrzeżeń w tryb niski ponieważ domyślnie po zainstalowaniu Comodo nie były wyświetlane żadne powiadomienia (system został zainstalowany od zera). Wcześniej, w ciągu miesięcy używania wersji 5 i 4 plik nigdy nie prosił o dostęp.

Częstotliwość powiadomienia powoduje, że podejrzewam iż ma to coś wspólnego z aplikacją odpowiedzialną za odświeżanie kanałów rss - msfeedssync.exe, jednak nie jestem w 100% pewien. dllhost próbuje nawiązać połączenia z ip, które wydaje się być serwerami Hotmaila ale ani aplikacja pocztowa nie jest uruchomiona, ani nie istnieje żadne zaplanowane zadanie w harmonogramie które byłoby z tym w jakiś sposób powiązane.

Cóż, dllhost.exe jest plikiem systemowym zarządzającym aplikacjami wykorzystującymi biblioteki dll, nie ma wielu powodów dla których powinien on żądać dostępu do sieci. Warto jednak sprawdzić adres z jakim chce się łączyć. Jeśli łączy się przykładowo z serwerami Microsoftu, to nie stanowi to problemu. Ciężko powiedzieć czy ma z tym coś wspólnego msfeedssync.exe ale jeśli tak to warto przeanalizować skąd pobiera dane i czy są to te same adresy które występują w komunikacie firewalla. Druga sprawa - upewnij się czy plik dllhost który chce się łączyć znajduje się w %windir%\System32 (tam powinien znajdować się właściwy - każda inna lokalizacja tego pliku może wskazywać że nie jest on tym czym powinien).