Defense

Może mi coś umknęło ale w Defense - Ogólne mamy taką pozycję: Włącz rozszerzony tryb ochrony.
Nie wiem czy to było wcześniej w poprzednich wersjach i umknęło mojej uwagi czy jest to nowość ale jakby nie było proszę o doradzenie mi czy to zaznaczyć bo jest odznaczone i czy to znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa?

przespałeś było to w wersji 5.8. to duóży plus ale tylko dla wersji 64 bitowej.jak nie masz windowsa i comodo x64 to nic to nie daje a może coś porobić w systemie.ja mam win 7 x64 i comodo x64 to zaznaczyłem i jest ok.

Ok.
Dziękuje za odpowiedz!

Czy wiecie dokładnie, jaka jest różnica w skuteczności w ochronie, pomiędzy “Trybem nauki” Defense+ z wyłączoną opcją “Nie wyświetlaj ostrzeżeń”, a innymi trybami z włączoną opcją “Nie wyświetlaj ostrzeżeń - Zezwalaj na wszystkie żądania”? Tak na chłopski rozum, to nie powinno być żadnej różnicy, no chyba, że chodzi o bardziej dokładne monitorowanie, bez szczegółowych ostrzeżeń.

Przy trybie nauki akcje bezpiecznych aplikacji są zapamietywane chociażby.
Chyba jednak jest jakos minimalnie bardziej restrykcyjny od w/w przez Ciebie opcji “Nie…”

Jeśli w trybie czystego PC włączysz reguły dla bezpiecznych aplikacji, to także są zapamiętywane.

Zarówno w trybie nauki jak i na wyższych trybach z włączoną opcją “Nie wyświetlaj ostrzeżeń - Zezwalaj na wszystkie żądania”, ostrzeżenia pojawiają się sporadycznie, np. jeżeli uruchomimy instalator, którego nie ma na białej liście, a mocno ingeruje w system. Cała reszta jest puszczana. Nie zrozumiem za bardzo po co wprowadzono tę nową opcje.