Defense+ / Znikające ustawienia

Witam
Używam Comodo Firewall z Defense+ w Windows XP. Od jakiegoś czasu mam problem z Defense+. Znikają mi ustawienia tego programu. Przede wszystkim znikają zasady dla grup predefiniowanych (domyślne, które pojawiają się po instalacji Comodo) takich jak “Systemowe aplikacje Windows” czy “Aplikacje Windows Update”. Następnie znikają reguły predefiniowane Defense+. Z Firewallem nie mam takich problemów. Przeinstalowanie Comodo pomaga na jakiś czas, ale po jakimś czasie problemy pojawiają się z powrotem.
Spotkał się ktoś z takim problemem?

Używasz jakichś programów do czyszczenia?

Używam Odkurzacza, ale nie ma to z tym związku. Po pierwsze program jest uruchamiany ręcznie i dodatkowo przeglądam wszystko to co usuwam. Po drugie nie ma żadnego związku czasowego między uruchomieniem programu a zniknięciem części ustawień.
Zastanawiam się tylko dlaczego z Defense+ znikają ustawienia domyślne (będące już od razu po zainstalowaniu), a nie widzę żeby znikały reguły utworzone przeze mnie.

Przy niektórych błędach lepiej jest zrobić reinstalację, bo jest szybciej i prościej, niż szukanie błędu i próby naprawy. Jeśli nie dasz rady naprawić, a masz wprowadzonych dużo własnych ustawień, to możesz zrobić kopię profilu. Po reinstalacji CIS masz standardowe ustawienia i wtedy możesz użyć profil, który zapisałeś. Czasem takie rozwiązanie jest najszybsze. :slight_smile: