Czy Comodo mnie szpieguje ?

wszystko co uruchamiam Comodo wysyła na swoje serwery to jakaś permanentna inwigilacja

wysyła tez moje prywatne pliki czasami łacze muli ze hej cały upload jest zapchany przez Comodo…

http://img402.imageshack.us/img402/5466/sshot10l.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/6262/sshot11h.jpg

Comodo informuje cię co się dzieje na twoim kompie i co chce uzyskać dostęp do internetu. Szpiegowanie to jest operacja o której nie wie szpiegowany, więc skoro wiesz, co się u ciebie na kompie dzieje to trudno to nazwać szpiegowaniem :smiley:

czyli że jak wiem że wysyła moje prywatne pliki na swoje serwery to wszystko jest w porządku ???

zauważyłem tez że jak coś uruchamiam czy instaluje to zawsze comodo łaczy się z netem nawet jak nie ma żadnego komunikatu

To dlatego, ponieważ sprawdza plik w chmurze antywirusowej oraz zagląda do chmury zaufanych dostawców oprogramowania.

Comodo informuje cię i czeka na twoją decyzję. Możesz pozwolić albo zabronić na uruchomienie, połączenie z internetem.

czyli wysyłanie informacji o otwieranych plikach i wysyłanie tego co mu się żywnie podoba na serwery Comodo to normalka no to wychodzi na to że jednak szpieguje :-TD

nie chodzi mi pozwolenie na połączenie z netem tylko wysyłanie plików tak jak widać na obrazkach program je i tak wyśle niezależnie co wybiorę

No tak, Immunet czy Panda robią dokładnie to samo, lol.

Ale jednak pliki idą na serwer. Chyba coś napiszę w Delphi, zobaczymy czy wyśle…

No tak, Immunet czy Panda robią dokładnie to samo, lol.

niekoniecznie immunet nie wysyła wszystkiego jak leci
tak samo panda pliki których niema w bazach może zablokować i będą tak jak by w poczekalni aż panda zbierze o nich więcej informacji bez fizycznego przesyłania ich na serwer

Ze zdjęcia, które zamieściłeś wynika, że masz nieaktywną zaznaczoną opcję “Prześlij plik do przeanalizowania przez COMODO”, to prawda? U mnie jest aktywna i mogę zdecydować czy wysyłać.

program jest na ustawieniach standardowych w ostatniej wersji już to już tak jest

Masz wersję 5.3? Ja mam 5.0. A jak jest u innych, którzy mają wersję 5.3?

tak mam 5.3

Nie zdziwiłbym się gdyby Comodo wysłało na serwer plik Worda, bo nie podoba mu się makro. Zresztą Immunet i Panda oszczędza łącza serwerów, wysyłają tylko PE.
No i w większości przypadków wysyłanie da się wyłączyć.

Za bardzo nie rozumiem tego rozwiązania, dotyczących wysyłania plików do analizy. Wcześniej była możliwość wyboru, teraz już nie. Natomiast żeby przywrócić możliwość wybory trzeba odznaczyć w ustawieniach D+ skanuj nierozpoznane pliki w chmurze >:(

Może po prostu za tym wyrażeniem kryje się przesyłanie plików do chmury?

Kombinowanie nie boli a sprawę rozwiązuje (przynajmniej u mnie).
Wrzuciłem standard i oczywiście miałem to co Logic. Wystarczyło odfajkować “Wykonaj analizę behawioralną w chmurze dla nierozpoznanych plików” i opcja wróciła do alertu. Można też odhaczyć opcję poniżej oraz w antywirusie i raczej nie powinien wysyłać czegokolwiek.

Napisz, Logic, czy pomogło. Jak nie, będziemy zastanawiać się dalej.

PS: Żeby włączyć opcję w alercie, w moim przypadku wystarczyło wyłączyć jedną z opcji ze zdjęcia 123.png.
Natomiast muszą być obie włączone, żeby opcja w alercie była nieaktywna.

[attachment deleted by admin]

po wyłączeniu skanowania w chmurze można wybrać czy wysyłać czy nie niemniej jednak zauważyłem inną dziwną przypadłość Comodo utrzymuje połączenia z wieloma adresami ip miedzy innymi z tymi

91.199.21.171
91.212.12.69
91.209.169.180
149.99.93.175
91.199.212.171
140.99.39.175

oczywiście w samym programie ich nie widać widzę je za to w routerze…
nie wiadomo co on tam wysyła >:(

To załóż temat na forum anglojęzycznym i się spytaj, proszę.
Sam jestem ciekaw :wink:

Jak nie widać? Mam te adresy w logach zapory CIS. Jeżeli nic nie ruszałeś, to masz “Comodo Internet Security” ustawione, tak jak ja, na “Tylko wychodzące” (“Outgoing Only”). Więc co za problem wejść do reguł predefiniowanych i zrobić najprostszą rzecz pod Słońcem - zaznaczyć w regule, żeby zapisywała do dziennika. Mam tak zrobione we wszystkich regułach predefiniowanych. Jedyną regułą w tym zbiorze, jakiej nie mam w dzienniku to “Allow Access to Loopback Zone”. Przepraszam za angielskie nazwy, ale ta wersja, jak wszyscy wiemy, ma błąd i trzeba instalować po angielsku, co niestety wpływa na to, że są anglojęzyczne wtręty >:( .

Poza tym w preferencjach mam zaznaczone, żeby zapisywał pliki dziennika do katalogu oraz zmniejszoną wielkość pliku do 5 MB, bo te 20 MB jakie daje nam ustawienie domyślne jest za duże i nawet po tygodniu nie miałbym żadnego pliku dziennika w folderze.

Żeby nie było, że bronię Comodo i tym podobne. Ten program mam tylko dlatego, że odpowiada mi jego interfejs i nic poza tym.

[attachment deleted by admin]