COMODO Yazılan Basit Programı Virüs Olarak Görüyor

Sanırım #include<stdlib.h> komutunu kullanınca uyarı veriyor. Bu hatanın düzeltilmesi gerek.

http://c1203.hizliresim.com/v/4/37rnl.jpg

[attachment deleted by admin]

Merhaba scaryscreen ,

exe olarak kaydettiğiniz Antivirus motorunun uyarı verdiği o dosyayı buraya eklerseniz dosyayı inceledikten sonra beyaz listeye ekleyebilirim.

Kruis

Comodo Malware Research Group

Ekledim. Ancak, söylemek istediğim o dosya içerisindeki bir kodu her değiştirdiğimde ayrı ayrı uyarı veriyor. Mesela “deneme” yazısı yerine “denemeiki” yazdığımda tekrar antivirüs uyarı verecek.
Yukarıdaki resimde bir komutu virüs olarak mı görüyor anlayamadım? Siz de deneyebilirsiniz.

Basit bir merhaba yazdırıp system pause ile durdurmak isteyin. Virüs olarak görecek.

[attachment deleted by admin]

Sorry to interrupt: Does anybody speak English?

have a smattering of english :slight_smile: google translate to help :slight_smile:

OK.

First… When you build a C++ application it first compiles to C++ into object code, then that object code is linked with the linker libraries in your development environment to build the actual EXE. Looking at the C++ it is much more likely that the AV detection is being caused by something that is being linked in by the linker rather than the source code itself… unless the includes (.H files) are non-standard.

Second… You can use wildcards in the AV’s exclusions. So, you can create an exclusion that simply excludes your build folder (eg. C:\Projects\Builds* or C:\Projects\Builds*.exe) to avoid this type of issue.

I hope that helps and translates well. :slight_smile:

second : understand :slight_smile: but, I run a different computer, the file will still alert.
Warning you must not show .exe’s
look: the same file
warned, none of Kaspersky,Norton,Eset,Bitdefender,Avira…

first : friends will help :slight_smile: in translation :slight_smile:
Thanks

OK, sorry I could not be of more help and sorry for the English on the Turkish board. :slight_smile:

system fonksiyonunu kaldırıp denedin mi?

Bu sefer de Savunma devreye giriyor.
Her yazılan uygulama için tek bir harf değişse dahi uyarı veriyor. Böyle uğraşmak zor. Üstteki arkadaş bir klasörü hariç tutulanlara ekle çalışmalarını orda yap demiş ama Comodo tüm exelere uyarı verecek başka bilgisayarda çalıştırıldığında. Nasıl Kaspersky,norton vs. uyarı vermiyorsa Comodo da yanlış uyarı vermesin istiyorum.

[attachment deleted by admin]

Comodo’nun diğer güvenlik yazılımlarından farkı bu oluyor; varsayılan olarak tanımadığı uygulamaları engelliyor (uyarı veriyor). Yazdığınız uygulama tamamlandıktan sonra güvenli ise kısa bir süre içerisinde Comodo beyaz listesine dahil olacaktır. Olduktan sonra kullananlar uyarı almayacaklardır.

Peki teşekkür ederim.

Merhaba scaryscreen,

Bügün antivirus yazılımını güncellersen ( 13484 sürüm numaralı güncelleme) hazırladığın exede uyarı almayacaksın, zararlı kategorisinden çıkardık.

Başka oluşturduğun dosyalarda da hatalı olduğunu düşünüyorsan Comodo Antivirus Database | Submit Files for Malware Analysis buradan False-Positive 'yi işaretleyip dosyayı gönder.İnceledikten sonra temizse düzeltiriz.

Bunun dışında Savunma+ 'nın sana soru sorması olağan birşey çünkü bir cmdyi çağırıp exe oluşturma bir zararlının sisteme kendini enjekte etmesiyle benzer davranış göstermekte.Bu yüzden sana sormakta.İzin veri tıklayıp cevabımı hatırla dersen aynı durumlarda sana sormadan izin verecektir.

İyi Günler,

Kruis

Comodo Malware Research Group

Anladım. Bitirdiğim bir yazılım olduğunda bu şekilde zararsız olarak görmesini sağlayabilirim. İlginiz için sağolun.