Comodo System Cleaner - dobre narzedzie.

Taaaak. Polak to jednak pracowity człowiek. ;D

Proszę o umieszczanie w tym temacie nazw programów(wszystkich jakich używacie na co dzień) i chcecie aby CSC czyścił po nich. (odtwarzacze, programy biurowe, użytkowe, zabezpieczające - wszystkie). Póżniej podam to do odpowiedniego tematu(bo taki instnieje) i personel robi sygnatury śmieci i dodaje je do baz, CSC się aktualizuje i pięknie, wszystko czyści.

pozdrawiam

Kiedy wyjdzie pierwsza wersja spolszczenia ???

prawdopodobnie z najbliższą aktualizacją, ale ciężko stwierdzić kiedy faktycznie Comodo ją zastosuje

Pisałem do głównego wydawcy CSC i aktualizacja ma m być w tym tygodniu.

To kiedy można się spodziewać wersji PL? Mam COMODO Firewall 5 PL i bardzo sobie cenię i przydałby się też CSC PL.

według Comodo → in a few days

chodź myślę że wtedy dopiero zaczną się nasze beta testy ;D - w przypadku CSC nie było możliwości wcześniejszego wgrywania tłumaczenia, dlatego po premierze wersji PL zobaczymy jak to się wszystko ułożyło w samy programie

Jak pojawi się wersja po polsku to dajcie znać. Przyjrzę się temu programowi i może mi się spodoba, i będę go używał zamiast innego bardzo znanego i popularnego :slight_smile:

ja radze ostrożność oraz pilnowanie backupów. Po "naprawie rejestru " i to tej łagodnej miałem problem z instalatorami msi oraz różnymi innymi skrótami, prawie wszystko mi wywaliło. Już byłem blisko formatu ale dokonałem pierwotnego przywrócenia rejestru i wszystko wróciło do normy. Ja jeszcze chwilkę poczekam na ponowne testy.

Pojawiła się nowa wersja z poprawionymi błędami, polskim tłumaczeniem, które z Szadoutem właśnie poprawiamy(on poprawia :P)

Dopiero teraz mogę zobaczyć jak to wygląda w programie, część poprawek już wprowadziłem jednak pewnie nie wszystko z Miloszczem wyłapaliśmy, dlatego proszę o ewentualne uwagi dotyczące tłumaczenia w tym temacie

Skąd pobrać polską wersję?

To co znalazłem nie przetłumaczone.

[attachment deleted by admin]

Już mam polską wersję :). Mało dokładne jest tłumaczenie na pierwszym zdjęciu zamieszczonym przez lukas09.
Wymazywanie napędu. Trwałe wymazywanie wszystkich plików i folderów z partycji” , czyżby partycja została wyczyszczona do zera? Tutaj chodzi chyba o wymazywanie wolnego miejsca aby nie można było odczytać plików, bo jak wiadomo skasowanie pliku wcale nie oznacza, że nie da się go odtworzyć. Myślę, że większość po przeczytaniu wystraszy się, że usuną wszystko. Po wybraniu tego okienka pojawia się komunikat o wymazaniu wolnego miejsca, ale może by tak zmienić w głównym oknie aby nie straszyć, że wszystko zostanie usunięte :slight_smile:

sprawdziłem, niestety te stringi nie były zawarte w materiałach które otrzymałem do tłumaczenia stąd brak ich polskiej wersji, już zwróciłem się w tej sprawie do Comodo

chyba jedna może usunąć wszystko:

https://forums.comodo.com/faq-csc/wiper-how-to-avoid-erasing-important-files-t54436.0.html

a tak te komunikaty wyglądają w oryginale:
Permanently remove all files and folders from a disk
Permanently remove all files and folders from a partition
Permanently remove selected files and folders

Are you sure you want to shred data on these drives?
Are you sure you want to shred data on this drive?
Are you sure you want to shred the free space on these drives?

tylko jak to inaczej przetłumaczyć :smiley:
jakieś propozycje?

jak widać program rozróżnia te dwie rzeczy wymazywanie danych z dysków jak i zamazywanie wolnej przestrzeni (przynajmniej jest to rozdzielone w plikach językowych)

“Wymazywanie napędu. Trwałe wymazywanie skasowanych plików i folderów z partycji”, może tak, bo takie wykonuje działania ta opcja.

czy na pewno tylko już skasowanych? tego modułu nigdy nie używałem, nie mam teraz dostępu do CSC ale będę musiał dokładnie to sprawdzić po powrocie do domu

chciałbym jeśli to możliwe jak najmniej odbiegać od oryginalnego tekstu

Też tak uważam. Dlatego tłumaczenie zakładki “niszczarka” należałoby trochę poprawić. Na pierwszy rzut oka jako użytkownik dochodzi się do wniosku, żeby niczego nie robić, bo usunie wszystko z komputera. A to jest dobra opcja tylko należy wiedzieć jak jej używać, bo można zrobić kuku :), dlatego przydałoby się dokładniejsze tłumaczenie, co się stanie po użyciu konkretnych funkcji. Na tym zdjęciu od lukas09 widać wyraźnie. W pierwszej chwili wygląda na to, że zostaną usunięte wszystkie pliki i foldery, dopiero w angielskim opisie dysków widać, co innego. Ktoś kto używał takich programów domyśli się, że chodzi o wymazanie skasowanych plików w tradycyjny sposób, bo mimo tego, że są usunięte to ktoś, kto się zna na kompach i przy użyciu programu może przywrócić wszystkie pliki z kosza, pomimo tego, że kosz został opróżniony. A to tłumaczenie nie pokazuje tego działania. A w tej funkcji chodzi o prywatność, żeby nikt nie mógł odczytać plików, które skasowałeś.

[attachment deleted by admin]

więc jakieś propozycje jak by to mogło brzmieć lepiej i mniej groźnie niż niszczarka (shredder)-
trwałe usuwanie, wymazywanie, likwidacja plików - we wcześniejszych wersjach było to chyba narzędzie o nazwie wiper?

najnowsza wersja Comodo Cleanera nie naprawia/usuwa plików DLL (pozostałości po instalacji i deinstalacji).

Mnie osobiście bardzo podoba się polskie tłumaczenie. Jest tak dosadne, że odstrasza osoby, które od komputera wymagają myślenia… za człowieka. Niech tak zostanie. :P0l