Comodo System Cleaner - dobre narzedzie.

Pojawiła się nowa wersja Comodo System Cleaner wersja 3.Jest świetna. Supi interfejs + innowacyjne rozwiązanie: “Active Clean”. Działa to mniej więcej tak,że jest to monitor, skaner rzeczywisty śmieci. Automatycznie usuwa zbędne/uszkodzone wpisy rejestru, pliki śmieci i chroni prywatność(do zaznaczenia w opcjach). Jest lekki, działa w tle. Znalazł więcej niż płatny “Advenced SystemCare”. Z tego co czytałem ASC znajduje resztki po Ccleanerze więc fajnie :). Standardowo mamy możliwość czyszczenia rejestru(trzy poziomy agresywności, z czego ostatni używa heurystyki w znajdowaniu śmieci - warto robić backup). Tak samo z disk cleaner, privacycleaner. Dodano file wiper. Z okna programu możemy też czatować z informatykiem(zdalna pomoc od comodo). W razie potrzeby może połączyć się z naszym komputerem(oczywiście, to nie jest darmowe na wieki wieków :P)

O to temat : https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-csc/comodo-systemcleaner-30-build-37-released-t64348.0.html

Link do pobrania :
http://download.comodo.com/csc/download/setups/CSC_3.0.167886.37_xp_vista_server2003_server2008_win7.exe

I jak? Małe spolszczenie by sę przydało? :stuck_out_tongue:

http://system-cleaner.comodo.com/

Masa błędów została odkryta, mam nadzieję,że to poprawią jakoś…

Polska wersja już się robi :slight_smile:

Taaaak. Polak to jednak pracowity człowiek. ;D

Proszę o umieszczanie w tym temacie nazw programów(wszystkich jakich używacie na co dzień) i chcecie aby CSC czyścił po nich. (odtwarzacze, programy biurowe, użytkowe, zabezpieczające - wszystkie). Póżniej podam to do odpowiedniego tematu(bo taki instnieje) i personel robi sygnatury śmieci i dodaje je do baz, CSC się aktualizuje i pięknie, wszystko czyści.

pozdrawiam

Kiedy wyjdzie pierwsza wersja spolszczenia ???

prawdopodobnie z najbliższą aktualizacją, ale ciężko stwierdzić kiedy faktycznie Comodo ją zastosuje

Pisałem do głównego wydawcy CSC i aktualizacja ma m być w tym tygodniu.

To kiedy można się spodziewać wersji PL? Mam COMODO Firewall 5 PL i bardzo sobie cenię i przydałby się też CSC PL.

według Comodo → in a few days

chodź myślę że wtedy dopiero zaczną się nasze beta testy ;D - w przypadku CSC nie było możliwości wcześniejszego wgrywania tłumaczenia, dlatego po premierze wersji PL zobaczymy jak to się wszystko ułożyło w samy programie

Jak pojawi się wersja po polsku to dajcie znać. Przyjrzę się temu programowi i może mi się spodoba, i będę go używał zamiast innego bardzo znanego i popularnego :slight_smile:

ja radze ostrożność oraz pilnowanie backupów. Po "naprawie rejestru " i to tej łagodnej miałem problem z instalatorami msi oraz różnymi innymi skrótami, prawie wszystko mi wywaliło. Już byłem blisko formatu ale dokonałem pierwotnego przywrócenia rejestru i wszystko wróciło do normy. Ja jeszcze chwilkę poczekam na ponowne testy.

Pojawiła się nowa wersja z poprawionymi błędami, polskim tłumaczeniem, które z Szadoutem właśnie poprawiamy(on poprawia :P)

Dopiero teraz mogę zobaczyć jak to wygląda w programie, część poprawek już wprowadziłem jednak pewnie nie wszystko z Miloszczem wyłapaliśmy, dlatego proszę o ewentualne uwagi dotyczące tłumaczenia w tym temacie

Skąd pobrać polską wersję?

To co znalazłem nie przetłumaczone.

[attachment deleted by admin]

Już mam polską wersję :). Mało dokładne jest tłumaczenie na pierwszym zdjęciu zamieszczonym przez lukas09.
Wymazywanie napędu. Trwałe wymazywanie wszystkich plików i folderów z partycji” , czyżby partycja została wyczyszczona do zera? Tutaj chodzi chyba o wymazywanie wolnego miejsca aby nie można było odczytać plików, bo jak wiadomo skasowanie pliku wcale nie oznacza, że nie da się go odtworzyć. Myślę, że większość po przeczytaniu wystraszy się, że usuną wszystko. Po wybraniu tego okienka pojawia się komunikat o wymazaniu wolnego miejsca, ale może by tak zmienić w głównym oknie aby nie straszyć, że wszystko zostanie usunięte :slight_smile:

sprawdziłem, niestety te stringi nie były zawarte w materiałach które otrzymałem do tłumaczenia stąd brak ich polskiej wersji, już zwróciłem się w tej sprawie do Comodo

chyba jedna może usunąć wszystko:

https://forums.comodo.com/faq-csc/wiper-how-to-avoid-erasing-important-files-t54436.0.html

a tak te komunikaty wyglądają w oryginale:
Permanently remove all files and folders from a disk
Permanently remove all files and folders from a partition
Permanently remove selected files and folders

Are you sure you want to shred data on these drives?
Are you sure you want to shred data on this drive?
Are you sure you want to shred the free space on these drives?

tylko jak to inaczej przetłumaczyć :smiley:
jakieś propozycje?

jak widać program rozróżnia te dwie rzeczy wymazywanie danych z dysków jak i zamazywanie wolnej przestrzeni (przynajmniej jest to rozdzielone w plikach językowych)

“Wymazywanie napędu. Trwałe wymazywanie skasowanych plików i folderów z partycji”, może tak, bo takie wykonuje działania ta opcja.

czy na pewno tylko już skasowanych? tego modułu nigdy nie używałem, nie mam teraz dostępu do CSC ale będę musiał dokładnie to sprawdzić po powrocie do domu

chciałbym jeśli to możliwe jak najmniej odbiegać od oryginalnego tekstu