Comodo SecureEmail

Warto ??

Jakies opinie … doznania … sugestie ??

Warto było.
Darmowe certyfikaty dla poczty gwarantujące nie naruszenie Twoego maila (tzn naruszony straci certyfikat i odbiorca zostanie poinformowany).
Oferował też kilka innych funkcji.
Niestety, wydaje się porzucony.

A cos w zamian tego polecasz ??

Niestety, nie orientuje się.

Póki co program działa i robi to co do niego należy - choć osobiście uważam że jeśli stosuje się pocztę tylko do prywatnej korespondencji to nie jest konieczne aż tak mocne zabezpieczenie (certyfikat, szyfrowanie + silne zasady dla wymiany poczty), co innego jeśli chodzi o jakąś poufną korespondencję która nie powinna trafić w niepowołane ręce. Pytanie tylko czy z najnowszymi klientami poczty (np TB5) nie będzie miał jakichś konfliktów.

Recenzja z lipca 2010 (wersja 2.0) → http://www.brighthub.com/computing/smb-security/reviews/54260.aspx

U mnie nie działał jak poprosiłem o certyfikat.

A czy on w ogole chroni przed spamem wirusami itp czy tylko zabezpiecza tak jak to napisał Szadout zeby sie nie dostała w niepowołane ręce ??

To drugie ;).
Przed wirusami masz antywirusa a przed spamem antyspam.
Oprócz tego filtruje poczte.

cyfrowo podpisana wiadomość, oraz dodatkowe zabezpieczenia przez szyfrować wiadomości to główne zadania tego programu. Choć w obecnej chwili większość programów pocztowych powinna choć w minimalnym stopniu posiadać funkcje oferowane przez ten program.

certyfikaty dla poczty nie są przypadkiem dostępne też w tym miejscu?-> Free Secure Email Certificate with Digital Signature 2022

używam na co dzień z Thunderbirdem do podpisywani e-maili, sprawdzę jeszcze tylko w najbliższym czasie jak wygląda szyfrowanie i dam znać.

Może i tam są, sprawdzę, tylko dlaczego w programie ie ma o tym ani słowa?