Comodo przerywa skanowanie

Witam, jak w temacie Comodo przerywa skanowanie, czasami po 3 godzinach czasami szybciej/później,
jednak do końca za diabła nie chce dobrnąć, dzieje się tak w przypadku skanowania automatycznego systemu, na żądanie, a nawet po wskazaniu ręcznym dysków i wybraniu skanuj.

W dzienniku w zadaniach jest taki kod: 0x80004004 (operaca przerwana) tylko że ja nic nie przerywam,
nawet jak było ustawione skanowanie w tle to tak samo zostało przerwane, wersja Cis którą mam to 7.0.317799.4142.
Diagnostyka programu nie wykazuje żadnych błędów.

Ktoś może wie w czym tkwi problem?

Pozdrawiam…

A w CIS 8 występuje ci ten błąd?

Nie wiem, jak widzisz korzystam jeszcze z 7-ki, 8-ki jeszcze nie instalowałem,
jednak od wielu lat korzystam z Cis nigdy nie miałem takich problemów, nawet z tą wersją wcześniej nie było.
Coś, jakiś błąd, czy już sam nie wiem anuluje procedurę skanowania, ale jak widać też nie od razu bo przecież potrafi to robić (skanować) 3-4 h, jednak nie kończy, od wczoraj chyba z 5 razy rozpoczynałem skanowanie i ciągle to samo.

Zainstaluj CIS 8 i sprawdź jak jest.

No miałem tak zrobić ale wyczytałem tu: https://forums.comodo.com/polski-polish/konfiguracja-comodo-internet-securitycomodo-firewalla-7-t60227.0.html że omkar nie poleca póki co 8-ki.

Pomyślałem więc że może skasuję całą 7-kę i jeszcze raz zainstaluję, tylko nie zostawiłem sobie instalki i tak się zastanawiam czy pobrana z tego linku: https://forums.comodo.com/news-faq/comodo-internet-security-703177994142-released-t99838.0.html;msg722389#msg722389 będzie miała polską wersję, już tak dawno instalowałem że nie pamiętam jak to jest, czy PL mają tylko pobierane z naszego forum czy wszystkie.

No i masz pod tym powyższym linkiem kryje się wersja 8, chciał nie chciał zainstalowałem,
wersja PL dostępna jest w tym instalatorze.

Ohoho. No przecież każda instalka CIS ma wszystkie języki.
A czemu miałoby nie mieć PL? Mam wersję 8 od niedawna i jest wszystko ok. Poza tym przecież przed wydaniem wersji 8 zaktualizowałem pliki tłumaczeń.
Czy błąd występuje w wersji 8

No przecież tylko głośno myślałem, jak wspomniałem to tylko dlatego że nie pamiętałem, czy wszystkie instalki mają, czy nie mają PL,
a link był z części anglojęzycznej forum, dlatego taka myśl powstała.
Post wyżej już stwierdziłem sam że ma.

Co do skanowania to wygląda na to że jest ok, skanowanie jest nadal w toku, jednak na tyle długo że chyba dobrnie do końca.
Prawdopodobnie reinstalacja 7-ki też by pomogła skoro wcześniej działała, chociaż wszystko wydawało się z nim być w porządku, diagnostyka własna też to potwierdzała, aaa mniejsza o to już :).