Comodo kontra reklamy, itp.

Witam.

Koledzy potrzebuję nieco wyjaśnienia.
Przebijam się własie przez forum i szukam czegoś odnośnie blokowania różnych wyskakujących okienek.

Przyznam się że z Comodo korzystam dopiero od kilku godzin. Od dawna użytkuję produkt konkurencji - Outposta, tyle tylko że diabli wzięli mój dysk i mam problem z licencją.

No ale zainstalowałem Comodo. Poczytałem jeden z poradników odnośnie konfiguracji ale mimo to po sprawdzeniu i wejściu na kilka stron np. z linkami do screenów ręce mi opadły :embarassed:

Jak w firewallu blokować te wszystkie wyskakujące okna ?
Korzystam z Opery (plus własne ustawienia odnośnie blokowanej zawartości).

W Outpost firewall była 1 taka opcja - Włącz filtrowanie i był święty spokój.

Póki co moje testowanie zakończyło się jak na razie formatowaniem dysku :-[

Być może w przyszłości Comodo wprowadzi narzędzie do blokowania reklam. Antyspam już zrobili: http://www.comodoantispam.com/ Jest to jednak mało prawdopodobne ponieważ podczas instalacji polecają Dragona, a ta przeglądarka korzysta z dodatków Chrome do blokowania reklam.
Ja używam w Operze AdBlocka: http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/internet/651-filtr-reklam-do-opery.html

O AdBlocku też wiem. Blokować w Comodo z tego co czytam też się da ale dodawać wspisy to nie to… Wcześniej absolutnie nie otwietały mi się żadne niechciane okna.
A teraz mimo tego że je zblokuję to i tak muszę ręcznie te kilka okien zamknąć. Niezbyt to wygodne…

Nie mam najmniejszych problemów z reklamami po skopiowaniu AdBlocka w Operze.

AdBlock zdecydowanie poprawia sprawę ale mimo wszystko z opcją filtrowania w zaporze Outposta było lepiej.

Już postanowiłem kupić nową licencję także dzięki za pomoc :wink: Chyba za bardzo się przyzwyczaiłem…

Zapora nie jest od filtrowania reklam. Od tego są dodatki do przeglądarek typu Adblock Plus, Ad Muncher, …
Część firm dodaje wiele funkcji nie mających związku, z tym do czego jest program. Ale jak w powiedzeniu: Jak coś co jest do wszystkiego, to zazwyczaj jest do niczego.

Koledze chodziło o kontrolę stron WWW, która posiada m.in blokowanie reklam. Co do powiedzenia “Jak coś co jest do wszystkiego, to zazwyczaj jest do niczego” to w przypadku tej zapory nie trafiłeś :stuck_out_tongue:

Za podobne pomysły “z kontrolą” odwiedzanych stron przez Comodo, czyli Hop Surf do dziś niektórzy posądzają ich o wszelkie zło tego świata. Ale jak to samo robi Kaspersky to jest cacy i cool. Niech Outpost wstawi do swojego pakietu player, czyszczenie rejestru i melodyjki, a już będzie cud malina. :smiley:

W każdym normalnym pakiecie jest filtr WWW, OA, Avast i inne. Nie wiem dlaczego wyskakujesz tutaj z jakimś playerem? :o
Hop Surf to był toolbar z Ask-iem, dodatkowo programy antimalware wykrywały w nim wira.

avast i OA to dwie firmy, a nie wszystkie. Pewnie jakbym szukał, znalazłbym inne moduły typu filtr antyspyware, filtr poczty, itp. Stąd równie dobrze mogą wstawić defragmentator, czy jak przekornie napisałem nawet playera, zawsze ucieszy to parę osób. Ile to są warte takie kombajny, wszyscy wiemy.

Pomysł z opcjonalnym HopSurfem działał na zasadzie toolbaru do przeglądarki. Ask, czyli wyszukiwarka również była opcją, czego albo nie wiesz lub to celowo przemilczasz. Aha, podaj link z informacją o wirusie (malware) w HS, chętnie poczytam.
Pytanie na marginesie, skoro Comodo nie jest “normalne, może szpieguje”, to zakładam, że go nie używasz. Więc co jeszcze robisz na tym forum? Trollujesz? ???

Bez komentarza

“Pomysł z opcjonalnym HopSurfem działał na zasadzie toolbaru do przeglądarki. Ask, czyli wyszukiwarka również była opcją, czego albo nie wiesz lub to celowo przemilczasz. Aha, podaj link z informacją o wirusie (malware) w HS, chętnie poczytam.”

To już jest fanatyzm. Poczytaj różne fora z 2009, sytuacja była opisywana wiele razy:
“Ask toolbar jest zamaskowany jako SafeSurf, a w najnowszej wersji jako HopSurf. Wg mnie jest coś bardzo nie w porządku, że program w który pokłada się ogromną wiarę (chodzi o typ programu - program zabezpieczający komputer!), wykorzystuje takie sztuczki. W podlinkowanym temacie Comodo cała afera, interpretacje pojęcia “adware” etc. Powiem krótko: zgadzam się z tymi, którzy uważają, że jest to złe.”
Nie zapominaj, że AskToolbar był zaznaczony domyślnie i nie wielu o tym wiedziało! Nie widzę przeszkód, żeby Comodo znalazło inny sposób zarabiania pieniędzy, mniej rzucający się w oczy. Robiła to kiedyś, dlaczego teraz nie miała by to robić?

“Pytanie na marginesie, skoro Comodo nie jest “normalne, może szpieguje”, to zakładam, że go nie używasz. Więc co jeszcze robisz na tym forum? Trollujesz? ???”

A to już trzeba używać Comodo, żeby móc się tutaj wypowiedzieć i nie być trollem? Dla Ciebie wszystko jest czarne albo białe?
Jeżeli chcesz wiedzieć CISa używałem bardzo długo, parę lat i pół roku temu postanowiłem zerwać z tym nałogiem, powód? Właśnie nie jasna polityka firmy i nie musisz mi mówić ile tracę :stuck_out_tongue:

Skoro było tyle razy opisywane, to bez problemów powinieneś podać link do tej informacji, no chyba, że zmyślasz? Gdy brak argumentów zawsze wmawiasz innym fanatyzmu lub inne urojenia? :smiley:

Gdybym był wegetarianinem to logiczne, że nie pisałbym na forum mięsnym. Skoro uważasz Comodo za nałóg, to tym bardziej powinieneś zerwać z tym miejscem. :smiley:

Do przeglądarki lepsza jest chyba wtyczka niż pakiet poszerzony o blokera reklam.