COMODO Internet Security - wersje Beta.

COMODO Internet Security 5.8.209729.2104 RC1

What’s new in 5.8.209729.2104?
NEW! Enchanced Protection Mode: Defense+ now allows the users to selectively enable/disable new protecton mechanisms
FIXED! CAV crashes on various files when on bad disk sectors
FIXED! Trusted files can not be purged
FIXED! Varirous language related issues

There are many other small fixes in this release.

Enhanced protection mode option was enabled by default in previous BETAs however in this release, we disabled it by default and made available through D+ settings. We will re-enable it by default after some time once we are convinced that it works as expected in 5+ million endpoints at the same time.

Download: http://download.comodo.com/cis/download/installs/5.8_qmrp3nns/cispremium_installer.exe

Jest nowa wersja 5.8.210479.2111 RC2

What’s new in 5.8.209729.2104?

NEW! Enchanced Protection Mode: Defense+ now allows the users to selectively enable/disable new protecton mechanisms
FIXED! CAV crashes on various files when on bad disk sectors
FIXED! Trusted files can not be purged
FIXED! Varirous language related issues

There are many other small fixes in this release.

Enhanced protection mode option was enabled by default in previous BETAs however in this release, we disabled it by default and made available through D+ settings. We will re-enable it by default after some time once we are convinced that it works as expected in 5+ million endpoints at the same time.

Download: http://dereferer.ws/?http://download.comodo.com/cis/download/installs/5.8_bwwhi310/cispremium_installer.exe

PS.
Wiecie do czego służy nowa opcja w ogólnych ustawieniach Defense+: “Włącz rozszerzony tryb ochrony”?

Ja wiem :slight_smile: Rozszerzony tryb ochrony to po prostu ta lepsza, obiecywana ochrona na systemy x64 bitowe.
Na razie będzie deaufltowo odznaczona, by przetestować to na minimum 5 mln stanowiskach jednocześnie, czy działa OK.
Wtedy będzie deafultowo.

Wersja RC2 wnosi bardzo małą poprawkę jakiegoś buga w HIPSie.

Dzięki za info! Czy w systemach Windows 32 bit ta opcja jest nieaktywna?

Jeszcze co do trybu rozszerzonej ochrony - Egemen powiedział, że najbardziej dotyczy zmian właśnie w hipsie pod kątem x64, więc dla użytkowników x32 nie zrobi to roznicy za duzej zaznaczone czy odznaczone.

Czyli jednak ma także jakieś znaczenie w x32 bit.

Wystartowało zaplanowane skanowanie systemu i wyskoczył mi ładny wynik 627 infekcji. Nasuwa się pytanie jeżeli CIS przepuścił śmieci to dlaczego antywirus tego nie wykrył od razu tylko dopiero teraz ?

Edit :slight_smile: Po zakończeniu skanowania CIS zgłosił problem z usunięciem nie których infekcji ale ponowne skanowanie nic nie wykryło. Dla pewności przeskanowałem Malwarebyte’s i wychodzi na to że czysto. Aby było zabawnie przy usuwaniu plików z kwarantanny też wyskakiwał komunikat że nie da rady ale pliki jednak znikały i też nie ma po nich śladu.

Wygląda to na bardzo poważny błąd antywirusa ale dla pewności zrób jeszcze skan Hitmanem Pro. Warto by to zgłosić.

Według Hitmana jak i Malwarebyte komputer jest czysty.

Jedyne co mi zostalo to historia zdarzeń antywirusa. Jak zobaczyłem tą sytuację antywirus zaproponowal połączenie ze specjalistą. Nie stety ale ta usługa nie chciala sie włączyć. Nie wiem czy to dla tego że jest to wersja beta czy usługa sie wysypała. Ładowała się i nagle znikała. Próbowałem pare razy i ta sama sytuacja.

Jak to nożna zgłosić ?

Pod tym linkiem zgłasza się błędy: Comodo Forum

ok. Rozumiem że zakłada się swój temat i tam wszystko ładować.

Czy w wersji beta działa COMODO GeekBuddy ?

Jeżeli znasz angielski, to załóż temat i dokładnie opisz problem.
Nie pamiętam, czy podczas instalacji Bety była opcja GeekBuddy. Nigdy jej nie używałem. Zapytaj o szczegóły na PW Morphiusza: Comodo Forum