Comodo Internet Security, po zalogowaniu się na konto użytkownika CZARNY EKRAN.

heh… No i mamy winnego! (w wersji 6, bo w 5 to zarówno firewall jak i antywirus sprawiały problem) Właśnie zainstalowałem CIS i zacząłem kombinować… okazało się, że jeżeli wyłączę ZAPORĘ SIECIOWĄ COMODO to system uruchamia się normalnie ;D . Ale w takim razie dlaczego zapora powoduje taki problem hmm…

(sory że piszę post pod postem :slight_smile: )

Mi pomogło odhaczenie opcji “filtruj ruch do pętli zwrotnej” w ustawieniach firewall.

hmm… Więc może w tym jest problem dzięki za info zaraz zainstluje z powrotem CIS (teraz mam tylko antywirusa COMODO) i sprawdzę, czy to u mnie też naprawi problem :wink: Chociaż, nawet jeśli to rozwiąże problem, to i tak nie jest to normalne zachowanie COMODO ;/

EDIT: Gościu miałeś rację!!! odznaczenie tej opcji pomogło i system uruchamia się normalnie :wink: W końcu mogę używać całego CIS :wink:

Jednakże problem nadal występuje, ale dzięki tobie wiemy, co dokładnie go powoduje :wink:

Pozdrawiam.

Mi pomogło odhaczenie opcji “filtruj ruch do pętli zwrotnej” w ustawieniach firewall.

Potwierdzam, u mnie też pomogło usunięcie odhaczenia tej opcji o której pisze tz1978.
Na razie system uruchamia się b.ładnie. Niestety nie wiem czym skutkuje takie ustawienie zapory :-\ . Może ktoś napisze ze dwa słowa na ten temat.
Pozdrawiam.

Teraz tylko czekać, aż COMODO to naprawi. Dość powszechny problem, u mnie również pomogło wyłączenie poniższej funkcji (a nikt nie wie, do czego ona jest ;D ).

Najważniejsze, że DZIAŁA! :smiley:
Oto od czego jest ta opcja: (wzięte ze strony COMODO oczywiście przetłumaczone ;p) (nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem, ale mam nadzieję, że tak :slight_smile: )

Filtrowanie ruchu do pętli zwrotnej: CIS może filtrować ruch sieciowy do pętli zwrotnej ma to zastosowanie do badania infrastruktury przesyłowej lub transportowej. Wyłącz tę opcję, jeśli nie chcesz aby ruch do pętli zwrotnej był filtrowany. (Fabrycznie = włączone).

Jak widać nie jest to chyba jakoś specjalnie potrzebne :slight_smile:
Dużo bardziej polecam włączenie opcji “Włącz filtrowanie ruchu IPv6” oraz “Wykonuj analizę protokołu”

Jak chcecie poczytać trochę o konfiguracji CIS to odsyłam do Google tłumacza :wink: i do tej stronki:

EDIT: Cezar można zapytać jaki system operacyjny posiadasz ? Czyżby nie przypadkiem Windowsa 7 ze zintegrowanym SP1 ;p

EDIT2: Zapomniałbym jeszcze dodać, że testowałem CIS na maszynie wirtualnej, na której zainstalowałem Windowsa 7 ze swojej płytki. Jakie było moje zdziwienie, że po instalacji CIS system normalnie się uruchomił z włączoną opcją FILTRUJ RUCH DO PĘTLI ZWROTNEJ. Dlatego wysunąłem z tego takie wnioski, że być może nasze połączenie z internetem ma coś z tym wspólnego, bo jak wiadomo maszyna wirtualna tak jakby emuluje połączenie internetowe i działa ono na maszynie wirtualnej inaczej. Dlatego zapytam się jak wy macie podłączony internet do swoich komputerów ? Ja ciągnę internet z linii telefonicznej i po każdym uruchomieniu kompa muszę (żeby używać neta) klikać na ikonkę od internetu i klikać połącz (mam już tam wpisane przeze mnie i zapamiętane login i hasło od operatora), i dopiero mam wtedy neta włączonego :wink:
Nie jestem pewny, ale to chyba zwie się “Połączenie szerokopasmowe PPPoE”

Pozdrawiam :wink:

Posiadam Win 7 SP1 x64, oryginalny, SP1 był już zintegrowany z płytą instalacyjną. Miałem COMODO 5, po wyjściu COMODO 6 usunąłem starą wersję i wgrałem 6, i od tego momentu był problem. Również mam połączenie PPPoE poprzez łącze kablowe takie jak zwykły telefon (końcówka rj-11). tyle, że mój dostawca neta jakieś 2 lata temu wymienił mi modem na taki, że nie muszę za każdym razem łączyć się z netem poprzez wgrany program na kompie ;D.

Ty przynajmniej nie miałeś problemu z wersją nr 5. A ja tak ;/…
Dziwna sprawa…

Witam. Proszę moderatora o podpięcie tego tematu do forum, bo z tego co widzę ten problem u dość wielu osób występuje (już 2 podobne sytuacje zostały opisane na tym forum) oraz można znaleźć w necie wiele wątków mówiących o tym problemie, które najczęściej kończą się stwierdzeniem odinstaluj Comodo… A w tym temacie jest napisane rozwiązanie, dlatego proszę o podpięcie tego tematu tak, żeby rzucał się w oczy.

Pozdrawiam
Zdziwiony :wink:

EDIT: Przykładowe tematy zawierające ten problem : (na tym forum):
https://forums.comodo.com/polski-polish/comodo-firewall-i-gg-t98210.0.html (identyczny problem)
https://forums.comodo.com/polski-polish/system-sie-nie-uruchamia-t96866.0.html (ten trochę się różni ale również jest podobieństwo) A przed wklejaniem linków z innych for się powstrzymam bo nie chcę, żeby post został usunięty :stuck_out_tongue_winking_eye: