Comodo Internet Security, po zalogowaniu się na konto użytkownika CZARNY EKRAN.

Witam. Mój problem zaczął się po raz pierwszy kilka miesięcy temu, gdy zainstalowałem Firewalla od COMODO (działał on razem z Avastem), po czym po zalogowaniu się na moje konto użytkownika Windows witał mnie czarny ekran z samym kursorem, który znikał dopiero po kilku ładnych minutach… uratował mnie tryb awaryjny w którym odinstalowałem Firewalla COMODO i problem od razu zniknął. Niedawno zmieniłem sprzęt, więc czekał mnie przymusowy format, bo Windows już nie wstał… tak więc zrobiłem formata po czym pomyślałem, że może spróbuje zainstalować Cały pakiet Security od comodo tak więc zrobiłem… Jenak po włączeniu komputera na drugi dzień (któż by pomyślał… powitał mnie czarny ekran… odinstalowywałem więc CIS i problem natychmiast ustąpił… Teraz mam zainstalowanego Avasta (Internet Security w wersji testowej), który dzięki bogu nie sprawia żadnych problemów… ale piszę tu dlatego, że dziwi mnie fakt, że Comodo powoduje taki problem :frowning: i mam do was pytanie czy to wina Comodo, czy mojego nowego jaki starego komputera… :hmm:
Mój system operacyjny:
Windows 7 64-bit z zintegrowanym SP1 (orginalny) (Nie wiem czy myślę dobrze, ale według mnie to ten zintegrowany SP1 powoduje problem z COMODO, bo miałem już inne problemy np.z instalowaniem niektórych gier na Windowsie 7 z zintegrowanym SP1, problemy te nie występują u moich przyjaciół, którzy mają Windowsa 7, bez zintegrowanego SP1, dlatego sądzę, że zintegrowany SP1
może sprawiać problem, ale tu moje pytanie DLACZEGO ? ;(

PS:Dodam, że problem występuje zarówno w wersji 5.x jak i 6.x

Pozdrawiam i proszę o pomoc :wink: Bo naprawdę chciałbym używać CIS ;(

EDIT: PROSZĘ WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH TEN TEMAT I MAJĄCYCH TAKI SAM PROBLEM O REJESTRACJE NA FORUM I DOŁĄCZENIE SIĘ DO TEMATU.
[b]
//Morphiusz: Problemy tego typu - jak stwierdzili nasi użytkownicy - rozwiązuje odhaczenie opcji “Filtruj ruch do pętli zwrotnej” w ustawieniach zapory sieciowej.

Problem wydaje się być rozwiązany w wersji 6.2.282872.2847[/b]

Z tego, co piszesz, wygląda na to, że to grubsza sprawa. Może komuś uda się to rozwiązać. Bardziej przydatny byłby kontakt z Comodo. Nie wiem, czy oni udzielają jeszcze darmowego wsparcia.

heh… To, żeś mnie pocieszył ;/, s co do kontaktu z Comodo, to raczej nie mam na to szans, bo słabo znam angielski, a poza tym sam napisałeś , że Comodo chyba nie udziela darmowego wsparcia ;/.

No nic spróbuje może coś dodać do tych informacji na temat tego problemu, więc tak:

  1. Czarny ekran występuje, po formacie na czystym systemie i nowym sprzęcie.
  2. Kiedy widzę czarny ekran i uruchomię menadżera zadań (Ctrl+Alt+Delete) widzę tam wszystkie procesy które są potrzebne do pojawienia się pulpitu tj.explorer.exe i dwm.exe inne procesy tj. sterowniki, jakieś windowsowskie procesy wszystko jest uruchomione, ale jest jedno ale… mianowicie nie widać tam procesów COMODO :o i dopóki procesy COMODO się nie pojawią nie chce załadować się pulpit… (znalazłem sposób na obejście tego problemu, dzięki czemu nie muszę czekać kilkunastu minut…, a mianowicie wciskam Ctrl+Alt+Delete i klikam wyloguj i ponownie się loguje do systemu wtedy wszystko zaczyna być OK.
  3. Problem nie występuje jeżeli użyję opcji URUCHOM PONOWNIE, wtedy system się zamyka i całkowicie normalnie uruchamia, natomiast jeżeli użyje przycisku zamknij i od nowa uruchomię komputer to widzę właśnie czarny ekran…

heh… tak to mniej więcej wygląda…
Bardzo proszę Was o pomoc, bo ja naprawdę nie wiem już o co w tym chodzi ;/ Jeżeli chcieli byście jakieś logi zawsze mogę je zrobić i wstawić tutaj. Jeżeli miał ktoś podobny problem do mnie również proszę o jakąś poradę.

Jeżeli ma ktoś kontakt do kogoś z COMODO to prosiłbym, żeby przedstawił im mój problem byłbym bardzo wdzięczny :cry: .

Jeszcze raz proszę o pomoc i dziękuje za odpowiedź.

Ja również mam ten problem, występuje on u mnie od wersji comodo 4 zarówno na windows XP jak i windows 7. Przy uruchamianiu kompa po słowie “zapraszamy” następuje czarny ekran, który trwa przez około 5 minut. Po odinstalowaniu comodo całkowicie wysypuje się system.

U mnie występuje dokładnie ten sam problem, jednak z tą różnicą, że system na szczęście nie wysypuje się po odinstalowaniu COMODO. Można wiedzieć czy ty również posiadasz Windowsa 7 ze zintegrowanym SP1 ?

Witam.
Mam też ten problem tzn. czarny ekran przez 4 do 5 min. Jednak u mnie po odinstalowaniu nic się w systemie nie wysypało. Używałem CIS w wersji 5 zarówno na XP jak i Win.7 i nie było żadnych problemów.
Na razie byłem zmuszony przejść na Avasta choć CIS 6 bardzo mi się podoba…tylko to uruchamianie z czarnym ekranem :-[ …
System W7 + SP1.
Wrócę do Comodo gdy przeczytam, że się w tym temacie coś zmieniło.
Pozdrawiam.

Uff to mi ulżyło :wink: że nie jestem z tym problemem odosobniony :wink:

WIDAĆ TEN ZINTEGROWANY SP1 DLA WINDOWSA 7 POWODUJE PROBLEMY!!!

lypniak czy ty również posiadasz Windowsa 7 ze zintegrowanym SP1 ? Czy doinstalowywałeś go do systemu ?

SP1 zintegrowany, W7 oryginał oczywiście :slight_smile:

No to witaj w klubie mamy DOKŁADNIE ten sam problem :wink: . Też mam oryginałkę ze zintegrowanym SP1 :slight_smile: Jak widać lepiej było by dla nas gdybyśmy kupili Windowsa wcześniej bez zintegrowanego SP1 ;/ … heh nie tylko tu powoduje on problem, ale także przy niektórych grach…

EDIT:
Może, któryś z moderatorów, będzie wiedział jak z kontaktować się z COMODO, żeby rozwiązali ten problem ;/…
Jednak dziwi mnie to, że NIKT jeszcze nie założył tematu w tej sprawie :stuck_out_tongue: jak widać jestem pierwszy :stuck_out_tongue: ciekawe ile osób ma z tym problem…, ba wszystkie osoby które mają zintegrowanego SP1 mają z tym problem z tego co widzę…

O uruchamianiu gier niestety nic nie napiszę bo po prostu w nie nie grywam (stary już JEZDEM ;D).
A co do CISa to mam cichą nadzieję, że problem z uruchamianiem systemu zostanie rozwiązany…choć wiadomo, iż nadzieja bywa płonna :-\ …
P.S. zapomniałem napisać, że mój system ma architekturę 64x i taką wersję CIS instalowałem.

I znowu widać podobieństwo :smiley: ja również mam Windows 7 64x i też zainstalowałem taką wersję COMODO :slight_smile:

A jeżeli chodzi o rozwiązanie tego problemu to też mam nadzieję, że ten problem zostanie rozwiązany…
A żeby uskutecznić szukanie rozwiązania założyłem, taki sam wątek w angielskojęzycznym dziale forum, tam gdzie zgłasza się błędy :smiley: Jednak słabo znam angielski więc używam gogle tłumacza co wiadomo… nie jest za dobrym rozwiązaniem, ale może jakoś dam radę :smiley: Może ty znasz angielski i byłbyś w stanie trochę popisać w angielskiej wersji tego wątku, albo chociaż przez google tłumacza :D. Ale jeżeli nie znasz angielskiego tak jak ja to napisz w tamtym wątku chociaż, że masz dokładnie ten sam problem… może dzięki temu, że zobaczą że nie tylko u mnie problem występuje to bardziej się tym za interesują :slight_smile:

TU LINK: https://forums.comodo.com/bug-reports-cis/cis-causes-problems-on-windows-7-black-screen-t91889.0.html

heh… Jeżeli to już nic nie da, to będziemy musieli zrezygnować z COMODO, i ew. poczekać na nowsze wersje, to może problem sam się rozwiąże…
Ale ja nie zamierzam się poddawać, jeżeli pisanie tu nie pomoże, to napiszę jeszcze na forum Microsoftu, może oni coś z tym zrobią, bo w końcu oni wyprodukowali te felerne wydanie ze zintegrowanym SP1…
No nic poczekam jeszcze kilka dni jak nikt tu nic nie napisze, to założę wątek na forum Microsoftu i dam Wam tu linka, żebyście mogli się przyłączyć do dyskusji :slight_smile:

Niestety języki znam 3… tj. 2 od butów i trochę polski ;D więc raczej nie jestem w stanie pomóc w tej materii.
Pozdro!

Ale napisz chociaż, ze masz taki sam problem, byłbym bardzo wdzięczny :slight_smile: Wpisz pytanie w google tłumacza i dodaj posta do tamtego wątku :wink:

EDIT: Sprawa nie wygląda za ciekawie ;/ na innym forum, ktoś mi odpisał że po zainstalowaniu Nortona też ma czarny ekran po uruchomieniu ;/ Coś jest nie tak z windowsem, zapewne jakaś poprawka z SP1 blokuje jakieś funkcje antywirusa i pewnie z tąd ten problem chociaż specjalista nie jestem :P.

Ok.
Dopisałem się (mało udolnie) do Twojego angielskiego wątku.
Zastanawiam się dlaczego akurat obstawiasz, że wina leży po stronie SP1. Może masz rację ale ja zastanawiam się ogólnie nad środowiskiem (zainstalowanym softem).

Obstawiam winę ZINTEGROWANEGO SP1 dlatego, że problem występuje tylko u nas (tzn. u osób które mają zintegrowanego SP1 dla Windowsa 7) Po drugie, na innym forum napisano mi, że miano pod zintegrowanym SP1 taki sam problem z Nortonem.

Chociaż jakby się temu bardziej przyjrzeć, to może być również wina softu, więc są dwa wyjścia:

  1. Albo COMODO naprawi ten problem, i w końcu CIS będzie działał na zintegrowanym SP1 :slight_smile:
  2. Albo Microsoft naprawi problem, tak aby siódemka z zintegrowanym SP1 działała tak samo jak ta z doinstalowanym…

PS: Miałbym jeszcze jedną prośbę, abyś w swoim poście w angielskim wątku zaznaczył, że chodzi o zintegrowanego SP1, bo to może być bardzo ważne :wink:

Pozdrawiam.

Dopisałem, że zintegrowany.
Skoro już tak drążysz temat to u mnie było dokładnie tak:
Po zainstalowaniu CISA 6 i pobraniu bazy wirusów wszystko działało świetnie przez 2 dni. Żadnych kłopotów z uruchamianiem systemu czy środowiskiem (mimo faktu, że cały czas był SP1 ).
Problemy się zaczęły gdy włączyłem HIPS. Wtedy pojawiło się to 5 minutowe otwieranie systemu.
Odinstalowałem CiSa i zainstalowałem ponownie na ustawieniach domyślnych. Niestety długie otwieranie systemu pozostało. Znalazłem na dysku trochę śmieci po deinstalce i usunąłem je ręcznie lecz widocznie coś jeszcze jest gdyż od tamtej pory system otwiera sie b. długo.

Dziwne, u mnie od instalacji działał dobrze zaledwie 1 dzień ;/ i to na domyślnych opcjach ;/ Później tylko czarny ekran…

Fakt dziwne…
Ale jest to jeszcze może zbyt młoda wersja by uniknąć jakiegokolwiek buga. Czytałem na różnych forach, iż użytkownicy byli zdziwieni tak szybkim wydawaniem kolejnych 2 wersji CISa z numerem 6. Pośpiech czasami bywa złym doradcą.
Poczekam cierpliwie na kolejną wersję a na razie pozostanę z Avastem.
Do COMODO na pewno jeszcze powrócę :slight_smile:

No to muszę, cię zmartwić, bo ten problem u mnie występuje zarówno w wersji 6 jak i 5 ;/ Wersję z numerkiem 5 sprawdzałem jeszcze przed zmianą sprzętu i działała ona “normalnie” może przez 2 dni…
A potem witały mnie czarne ekrany…

EDIT: Poproszono mnie na angielskojęzycznej części forum, abym sporządził raport… no cóż mam nadzieję, że sobie poradzę jak znajdę trochę czasu :wink: zobaczymy co z tego wyniknie…

EDIT2: No cóż zrobiłem ten raport i zamieściłem, zobaczymy czy dobrze go stworzyłem ;/…

EDIT: PROSZĘ WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH TEN TEMAT I MAJĄCYCH TAKI SAM PROBLEM O REJESTRACJE NA FORUM I DOŁĄCZENIE SIĘ DO TEMATU.

Pomoże ktoś ;/ ?