Comodo Internet Security 8 Beta

Pojawiła się wreszcie beta wersji 8, która występuje w języku polskim. Zainteresowanych zapraszam do opisów i testowania:

COMODO Internet Security 8.0.332922.4281 BETA Released!: https://forums.comodo.com/beta-corner-cis/comodo-internet-security-803329224281-beta-released-t106855.0.html

Artykuł w DB: Comodo Internet Security 8 wprowadzi wsparcie dla sprzętowej wirtualizacji

COMODO Internet Security 8 BETA Issue YT: COMODO Internet Security 8 BETA Issue (UPDATE/FIX) - YouTube

Opis (help): Comodo Internet Security, Antivirus protection, Firewall Software |Security Help

Przetestowałem pakiet i firewall. Nadal wirtualny pulpit w firewallu nie działa jak należy. Nie można otworzyć w nim folderów oraz aplikacji pakietu Office. To chyba celowe działanie, żeby ludzie instalowali pakiet i niestety nie przypuszczam, żeby to się zmieniło.

Naprawiono wiele błędów, w tym Viruscope. Najbardziej widoczna zmiana dotyczy auto-sanboxa. Automatyczną piaskownicę można już tylko włączyć lub wyłączyć. Nie ma poziomów ochrony, ale w ustawieniach zaawansowanych można zmienić reguły. Wszystkie pliki szkodliwe i podejrzane są automatycznie blokowane. W trayu podczas instalacji nierozpoznanej aplikacji jest wybór: domyślnie - izolowanie (wirtualizacja), normalne uruchomienie z zaznaczeniem dodania do zaufanych oraz blokowanie. Dotyczy to jednak głównie plików pobieranych z internetu lub dysków zewnętrznych. To co jest na komputerze nie podlega w pełni kontroli automatycznej piaskownicy. Dotyczy to jednak aplikacji niepodpisanych cyfrowo, które głęboko ingerują w system i mogą wyrządzić poważne szkody. Jeżeli uruchomisz wirusy będące na dysku, to auto-sandbox zwirtualizuje te najbardziej szkodliwe i system nie utraci stabilności.
Auto-sandbox izoluje automatycznie otwierane pliki PDF w pendrive’ie, których nie można w piaskownicy drukować. Tak samo jest w wersji 7.
Pakiet startuje szybciej, ale już dwa razy miałem zwiechę systemu po starcie.

Pozdro :slight_smile:

Ja niestety nie mam takich możliwości :stuck_out_tongue:

Co Cię Zbc ogranicza?

Obecnie powolne aero2 (po instalacji byłoby też kilkaset megabajtów sygnatur).

COMODO Internet Security 8.0.0.4314 BETA Released!

https://forums.comodo.com/beta-corner-cis/comodo-internet-security-8004314-beta-released-t107449.0.html